Gölormanı Köyü İlköğretim Okulu’nın hali içler acısı

02.07.2013 12:21:45Yorum

Düzce İl Genel Meclisi Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, Gölormanı Köyü İlköğretim Okulu’nu inceledi...

Düzce İl Genel Meclisi Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, Gölormanı Köyü İlköğretim Okulu’nu inceledi. İncelemeler sonucunda okulun halinin içler acısı olduğu ortaya çıktı. Okulun yenilenmesi için İl Genel Meclisi onay verdi.

Düzce İl Genel Meclisi Mayıs ayı 5. Birleşiminde gündeme gelen Gölormanı Köyü İlköğretim Okulu’nın incelemesi tamamlandı. Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Hasan Arslan, inceleme raporunu okuyarak “Öğretmenler odasının bir penceresi ahşap olduğundan çürümeye başladığı görüldü. Okulda öğrencilerin kullandığı tuvalet kapılarının alt kısımlarının dökülmüş durumda olduğu görüldü.  Kalorifer dairesinde buluna 1992 yapım kalorifer kazanının su tutmadığını, tanka alınan suyun zemine aktığı görüldü. Okulun giriş katında ki pencerelerin kollukları olmadığından bazen hoş olmayan olayların yaşandığı bilgisi geldi. Öğretmenlerin projeksiyon aletine ihtiyaçlarının olduğu anlaşıldı. Okulun ek prefabrik  binasının dış kapısının yenilenmesi gerektiğini gördük. Ek binaın kız ve erkek öğrenciler için uygun olmadığından öğrencilerin ihtiyaçlarını ana binaya giderek karşıladıklarını gördük” dedi.

Arslan, okulun ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini ifade ederek “Okulun ihtiyaçları için yenileme çalışmalarına gidilecek. Okulun kazanı yenilenecek. Prefabrik binanın yıkılarak yerine kalıcı bir bina yapılması gerekiyor. Bu taleplerimizin doğrultusunda meclisin onay vermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.
İlk yorum yapan siz olun!

Yorum