İnşaat tekrar başlıyor

03.04.2013 17:05:00Yorum

Düzce’nin adeta namus meselesi haline gelen 300 yataklı devlet hastanesi inşaatı ile ilgili sıkıntı çözüme kavuştu...

 

Düzce’nin adeta namus meselesi haline gelen 300 yataklı devlet hastanesi inşaatı ile ilgili sıkıntı çözüme kavuştu. İhalenin fesih edilmesi ile işi alan yeni firma temsilcileri bu hafta içinde işe başlayacaklarını ve 5 ayda kaba inşaatı bitireceklerini söylediler.

Aziziye Mahallesi’nde 2011 yılında yapımına başlan ve bir süre yapımı devam eden , daha sonra müteahit firmanın yaşadığı sıkıntılar nedeni ile yapımı tamamen duran ve kapısına kilit vurulan 300 yataklı devlet hastanesi ile ilgili sorun çözüldü.

İhaleyi alan yüklenici firmanın ihalesinin fesih edildiği bildirilirken, yeniden görevlendirilen başka bir firma inşaat çalışmalarına başlamak üzere 50 kişilik ekip ve ekipmanları ile Düzce’ye geldi. Hastane inşaatının kapıları tekrar açılırken, yeni firmanın inşaat yetkilileri, bu hafta içinde çalışmalara başlanacağını ve 5 ay gibi kısa bir sürede kaba inşaatın bitirileceğini söyledi.

Diğer yandan ihalesi fesih edilen yüklenici firma ise, inşaata duran demir ve diğer malzemelerini toplayarak Düzce’den ayrılma kararı aldı. 
İlk yorum yapan siz olun!

Yorum