Kalite ve liderlik konferansı düzenlendi

04.03.2014 12:00:00Yorum

Düzce Üniversitesi Genç-Kal Öğrenci Topluluğu tarafından, “Kalite ve Liderlik” konulu konferans düzenlendi...

Düzce Üniversitesi Genç-Kal Öğrenci Topluluğu tarafından, “Kalite ve Liderlik” konulu konferans düzenlendi.

Konferansa konuşmacı olarak Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nigar Çakar, VİKO Elektrik ve Elektronik Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. Stratejik Planlama ve Yönetim Sistemleri Direktörü Mutlu Kutlu, Kal-Der Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Görevlisi, Sürekli İyileştirme Koordinatörü Okan Bütüner yaptı. Bütüner konferansın, Genç-Kal Topluluğunun düzenlediği ilk konferans olduğunu belirterek konferansı düzenleyen öğrencilere teşekkür etti. Kalitenin ortaya çıkışını anlatan Bütüner, ürün kalitesinin insan kalitesi ile orantılı olduğunu söyleyerek kalite ve liderlik hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

Açılış konuşmasının ardından söz alan Kal-Der Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu, Kal-Der hakkında öğrencilere bilgiler vererek, Kal-Der’in yapısı, işleyişi,  ve faaliyetleri hakkında  öğrencilere detaylı bilgiler aktardı. Liderlik konusuna da değinen  Alıkçıoğlu, liderde bulunması gereken  özellikleri sıraladı. Son olarak ise iş hayatına atılacak öğrenciler için tavsiyeler verdi. Öğrencinin okulunu zamanında bitirmesinin iş hayatına atılma sırasında büyük bir avantaj olduğunu belirterek “yabancı bir dil mutlaka öğrenin, STK’larda ve öğrenci kulüplerinde sorumluluklar alın, gündemi takip edin, spor yapın ve kendinizi iyi tanıyın. Eksiklerinizi ve artılarınız bilirseniz kendinizi geliştirmeniz o kadar hızlı olur” dedi.

Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nigar Çakar, geçmişten bugüne kadar işletmelerdeki en büyük değişimin insana bakış açısı olduğunu söyleyerek, “insana yapılan yatırımın temel sebebi firmaların daha fazla kâr ve daha fazla verim elde etme isteği ile pazar payını arttırarak pazarda lider konuma gelmek istemeleridir” dedi. Günümüzde rekabetin olmadığı bir sektörün kalmadığını, insanların ve şirketlerin sürekli bir rekabet halinde olduklarını sözlerine ekledi.

Son olarak konuşan VİKO Elektrik ve Elektronik Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. Stratejik Planlama ve Yönetim Sistemleri Direktörü Mutlu Kutlu, şirketin büyüme süreci ile pazardaki payını anlatarak lider ve liderde bulunması gereken özellikleri anlattı.

 Konferans, Öğrenciler kalite ve liderlik konusunda katılımcılara sorular sormasının ardından gelen konuklara plaket verilmesi ile sona erdi.

 
İlk yorum yapan siz olun!

Yorum