Kargo kamyonu 3 öğrenciyi ezdi

03.04.2013 15:33:53Yorum

D-655 Karayolu Konuralp Mevkiinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan 3 öğrenciye araç çarptı...

 

Akçakoca Karayolu Konuralp mevkiinde vatandaşların tepki gösterdiği ve uzun süredir üst geçit istediği yerde, bir kargo kamyonu geri geri gelirken, 3 öğrenciyi ezdi.

Edinilen bilgilere göre, Akçakoca Karayolu Konuralp Mevkii’nde Konuralp Anaokulu’na girmek isteyen bir kargo şirketine ait Bayram Şener idaresinde ki 14 EA 403 plakalı kamyon, girişi geçince geri geri gelmeye çalıştı. Bu sırada okuldan çıkan ve karşıdan karşıya geçmeye çalışan stjer öğrenci Gizem Acaroğlu, 7. Sınıf öğrencisi Nidanur Şevval Demir ve 8. Sınıf öğrencisi Didem Acaroğlu, kamyonun altında kaldılar. Olay yerinde gelen 112 Acil Servis ekiplerinin müdahalesinin ardından Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne götürülen 3 öğrenci tedavi altına alındı.

Vatandaşların uzun süredir dile getirdiği ve tehlikeli olduğunu bildirdiği yerde meydana gelen kaza, yine aynı yerde oturan vatandaşların tepkisine neden oldu. Uzun zamandır üst geçit istediklerini dile getiren vatandaşlar, “Çocuklarımız buradan okula gidip geliyor. Her zaman tehlike ile karşı karşıya kalıyorlar. Buraya üst geçit yapılmasını istiyoruz. Aksi halde daha fazla can yanacak ve acı kayıplar olacak. Bunun vebalini kimse ödeyemez” dediler. 
İlk yorum yapan siz olun!

Yorum