Şiddet hiçbir canlıya yakışmıyor

03.03.2013 16:47:00Yorum

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Günal, “Kadına uygulanan şiddet bizim üzülerek takip ettiğimiz bir konu...

 

 AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Günal, “Kadına uygulanan şiddet bizim üzülerek takip ettiğimiz bir konu. Bırakın kadını erkeği hiçbir canlıya yakışmayan davranış ve tutum. Şiddetin hiçbir yerde hiçbir şekilde olmaması gerekir.” dedi.

Kadınların erkeklere göre hem psikolojik hem de biyolojik olarak daha zayıf olduğunu vurgulayan Kadın Kolları İl Başkanı Çiğdem Günal, “Kadınlar bildiğimiz gibi psikolojik ve biyolojik olarak erkeklere göre daha zayıftır. Bunu da bazı kaba kuvvet kullanan yani egosunu tatmin etmek isteyen, ruhsal problemi olan erkekler bu farklılığı farklı şekilde kullanıyorlar. Dediğim gibi kadın psikolojik olarak zayıf olduğu için duyguları yoğun olduğu için, korktuğu ürktüğü için, sabrı daha çok olduğu için bunları kötü niyetle kullanıp şiddet uyguluyorlar. Üzülerek izliyoruz ama AK Parti elinden geleni yapıyor” diye konuştu.

Kadının ve ailenin korunması hakkında büyük değişikliklerin yapıldığını söyleyen Günal, “Biliyorsunuz kanunlarda çok fazla değişiklik yapıldı. Kadının korunması ailenin korunması hakkında, kadın erkek fırsat eşitlik komisyonları kuruldu. İnşallah aile ve sosyal politikalar bakanımız inanılmaz güzel devrim niteliğinde yasa ve reformlarla gün geçtikçe karşımıza çıkıyor. Bizim güvenimiz onlara tam. Biz de yereldeki kadın temsilciler olarak elimizden geleni yapacağız. Dediğim gibi eğitim, eğitim, eğitim başka çaresi yok şiddeti önlemenin. Eğiterek çocuk yaşta, hem kızları hem erkekleri eğiteceğiz. Çünkü şiddete maruz kalan kız çocuklarımızın kadın halleri, şiddeti uygulayanda erkek çocukların büyüdüğünde eş ve baba rolleri. Bunları küçük yaşta eğitmezsek 40 yaşından sonra yapma etme desek de, cezalar koysak da, kanun da oysak çok fazla yarar sağlayacağını düşünmüyorum. Sadece önlem almak açısından yapılır. Küçük yaşta eğitirsek engel olunabilir en azından azaltılabilir, en aza indirgenir diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

 
İlk yorum yapan siz olun!

Yorum