Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:22] MHP İLK KONGRESİNİ CUMAYERİ’NDE YAPTI -- [16:14] Güçlükle Söndürüldü -- [15:53] Anıtpark meydanın ziyarete açıldı -- [15:47] LGS sınavında başarı gösterdiler -- [15:43] Düzce Belediyesi Farkını Ortaya Koydu -- [15:18] Borçlar Ödenmeye Devam Ediyor -- [14:04] Kontroller Devam Edecek -- [13:14] Divapan'dan Büyük Başarı -- [12:58] Geçmiş Olsun Mesajı -- [10:37] Koronadan Hayatını Kaybetti --
Yazarlar
Vali giderse kimin başarısı olacak?
Hülya İşcan

Hülya İşcan

29.02.2016 - 09:46
975 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Yapılacak bir çok iş varken Vali ile uğraşan zihniyet ile Düzce bir yere gelmez. Bunu niye söyledim, Düzce’nin Sesi gazetesinin değerli köşe yazarları İlhami Ataseven ve Atilla Gösterişli’nin son yazıları beni de bir şüpheye gark ettiği için.

Her iki yazarımızı da öncelikle bu önemli konuya parmak bastıkları için kutladığımı ve yazılarını zevkle okuduğumu belirtmek isterim. 2 değerli yazar böyle yazınca bana da onlara destek vermek, Düzce’nin içini oyanlara karşı çıkmak şart oldu.

Son birkaç aydır Düzce için bir şans olan Sayın Vali Ali Fidan’ı görevden aldırmak için bazı kişilerin yoğun çaba sarf ettiğini duyuyorum. 1999 yılında il olan Düzce bu süre içinde 9 vali değiştirdi. Her gelen valiye sorunlarımıza hakim olur, yapılmayanları yapar, Düzce’yi toparlar umudu ile baktık. Ancak kimi emekliliğinin son günlerini doldurdu, kimi sessiz sedasız geldi gitti, kimi Düzce’de staj yapıp büyük şehirlerde ödüllendirildi. Ancak hiç birinin kalıcı bir faydası olmadı.

Düzce’nin son Vali’si Sayın Ali Fidan 2015 yılında göreve başladığında heyecanı, hareketliliği ve kısa sürede Düzce’ye hakim olmasıyla her kesimin takdirini topladı, sevgi ve saygısını kazandı.

Ancak Düzce için bir şeyler yapacak bir valimiz oldu diye sevinirken her dönemde olduğu gibi hevesimizi kursağımızda bırakacak söylentiler çıkmaya başladı. Bazı siyasilerin Ankara’da Vali Fidan için kulis yaptığını, daha koltuğu ısınmadan Düzce’den göndermek için çaba sarf ettiğini sağır sultan bile duydu.

Gerek gazeteciler, gerek “bazı” siyasetçiler, gerekse de “bazı” sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Vali Ali Fidan’dan hayranlıkla bahsederken, Düzce’nin bu çalışkan Valisi’ne sahip çıktığı görülürken, bir kesimin yapmaya çalıştığı yine Düzce’ye kaybettirecek.

Düzce’nin tüm sorunlarına hakim olarak göreve geldiği günden bu yana elle tutulur bir çok hizmete imza atan Vali Fidan’ı bazı kesimler görevden aldırıp merkeze çektirme peşindeyse kimse bu şehirde gelişmeden, kalkınmadan bahsetmesin. Bunca yapılması gereken iş varken, eğitimden sağlığa, ulaşımdan sosyal hayata bir yığın eksiklik bulunurken birileri Vali ile uğraşıyorsa kimse kusura bakmasın bu şehir bir adım bile ilerleyemez. Yıllarca siyasette kısır çekişmelerin verdiği zararla, “Düzce gelişiyor” masalları ile uyutulduk.

Şunu herkes bilmelidir, siyaset sorunları çözmek için, hizmet getirmek için yapılır. Siyasiler Kendi çıkarları uğruna, Siyasi hesaplarla şehir için faydalı olacak idarecileri kurban ederlerse yarın halkın karşısında nasıl hesap verecekler merak ediyorum. Bunu başarı olarak görenlerin nasıl nemalanacağını, kendisine nasıl bir çıkar sağlayacağını da merak ediyorum.

9 vali değiştiren Düzce’de gelen valinin hiç olmazsa en az 3 sene kalması gerektiği bas bas bağırılırken, bu hesapların Düzce’ye ne faydası olacak onu da merak ediyorum. Tam bir devlet adamı  olan valiyi siyasi mülahazalarla görevden aldırmak Düzce’nin kaybı olacaktır. Söyleyecek sözü olmayan siyasetçi de Düzce’ye kaybettirecektir.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
975 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

Millet Bahçesi mi, Okul mu?

İlhami Atasever

Millet Bahçesi mi, Okul mu?

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Miraç Kayıhan Karayiğit

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ