Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[13:30] Akşama Kadar Dikkat! -- [11:37] 5 Bin Lira Ziynet Eşyası Çaldılar ​ -- [10:45] Hemşireleri Güncel Bilgiler Verildi -- [09:39] CUMAYERİ’NDE KUŞAK TÖRENİ -- [18:14] TEM'i Kullanacaklar Dikkat -- [17:47] ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ÖNEMLİ BİLİM ESERLERİ -- [17:41] Gençler Boş Durmuyor -- [17:39] Beton Kano Takımı 2. Kez Şampiyon Oldu -- [17:38] Ekmek Bıçağı ile Etrafa Saldırdı -- [17:35] Sanayicilerin İftarı İlgi Gördü --
Yazarlar
Vatandaş, derdini Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’ne anlatmış!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

5.06.2018 - 08:39
405 kez okundu
0 bekleyen yorum
6 onaylı yorum

 Vatandaş, 08.05.2018 tarihinde Tapu Kadastro Genel Müdürlüğüne iletilmek ve cevaplandırılmak üzere bir yazı yazmış. Yazdığı yazıda;

“Düzce ilinde yaklaşık 20 yıldır serbest harita bürosunu işletmekteyim. Son iki yıldan bu yana Düzce Kadastro İl Müdürlüğünden özel sektör olarak zamanında hizmet alamıyorum. Gerekçe olarak personel sıkıntısı olduğu beyan edilmektedir.

Özel sektörde hizmet verdiğimiz için, Kadastro İl Müdürlüğüne verdiğimiz dosyalar mevzuat gereği faturasını kesip, oda vizesini yapıyoruz. İşletmeye ait KDV ve diğer vergileri ödememize rağmen, dosya Kadastro İl Müdürlüğünden çıkmayınca vatandaş da tarafımıza ödeme yapmıyor! Kadastro İl Müdürlüğünde bekleyen ve geç çıkan dosyalar yüzünden mağdur oluyoruz.

Mesela bu gün itibari ile Düzce Kadastro Müdürlüğüne Tescil dosya kontrolü verdiğimiz zaman en erken 25-30 gün sonrasına gün veriliyor. Dosya, ancak bu süre içinde kontrol ediliyor ve Tapu Müdürlüğüne tescile gönderiliyor. Bu süre içinde biz, büro olarak vatandaşa hiçbir şey söyleyemiyoruz. Vatandaş, Düzce Kadastro Müdürlüğüne bir şey söylemese de bizi çok üzüyor ve vatandaşla aramızda sıkıntı çıkıyor!

Kamu hizmet standartlarına göre, Düzce KADASTRO Müdürlüğünden nasıl hizmet alabilirim? Bunun için ne yapabilirim?” diye sormuş.

Bu yazıya istinaden Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü 24.05.2018 tarihinde vatandaşa bir cevap vermiş;

“İlgi yazı ekinde alınan 08.05.2018 tarihli e-posta başvurunuzda belirtilen hususlar Bölge Müdürlüğümüzce yerinde incelenmiştir.

Serbest Harita ve Kadastro Mühendislik faaliyetleriniz kapsamında, Düzce Kadastro İl Müdürlüğünde bulunan hizmet talepleriniz ile ilgili olarak yapılan değerlendirmeler sonucunda, müdürlüğün talebe bağlı değişiklik işlemleri, tescile konu harita ve planlar kontrolü taleplerinin yaz sezonu sebebiyle artış göstermesi ve ihaleli işlerin yoğun olarak devam ettiği dikkate alındığında, 2010/22 sayılı genelge hükümleri gereğince yapılan kontrollerin, müdürlüğün mevcut personel imkanları dahilinde sonuçlandırılıp tescil için Tapu Müdürlüğüne gönderildiği, 16.05.2018 tarihi itibarı ile beklemede olan dosyanızın bulunmadığı görülmüştür.

Bildiğiniz üzere tescile konu harita ve planlar kontrolünde, taşınmazın merkez dışında uzak birimlerde olması, yapılması gereken arazi kontrolleri zaman kaybına neden olmakta, ayrıca sayısal kesin koordinatları olmayan bazı taşınmazların grafik veya fotogrametrik yöntemle üretilmiş olması nedeniyle, zaman zaman gecikmelere sebebiyet verilebilmektedir.

Düzce Kadastro İl Müdürlüğüne kontrollük hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi için talimat verilmiştir. Bilgilerinize sunulur. Bölge müdürü.”

Önce şunu söylemeliyim; Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü kendilerine iletilen ve cevaplandırılması istenen konuyu ciddiye almış, derhal gerekli incelemeyi başlatmış ve iki haftalık süre içinde vatandaşı bilgilendirmiş. Bu konuda Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünü tebrik ediyorum. Keşke her genel müdürlük bu şekilde bir performans gösterse!

Vatandaş bu yazı ile Düzce Kadastro İl Müdürlüğü iş yapmıyor, çalışmıyor dememiş ve son iki yıllık süreci anlatmış. “Bu gün itibariyle Düzce Kadastro İl Müdürlüğüne Tescil dosya kontrolü verdiğimiz zaman en erken 25-30 gün sonrasına gün veriliyor, dosya ancak kontrol ediliyor ve Tapu Müdürlüğüne tescile gönderiliyor.” demiş. Vatandaşın yazısına verilen cevaptan sonra işler hızlanacaksa eyvallah. Tabii ki bunu zaman gösterecek!

Aksi halde problemin püf noktası; Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün, vatandaşa verdiği cevabi yazıda geçen “müdürlüğün mevcut personel imkanları dahilinde” ifadesinde gizlidir. Mevcut personel sayısının artırılması için gereği yapılmalıdır. Olay bundan ibarettir, istenen de budur zaten! Hoşçakalın.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
405 kez okundu
0 bekleyen yorum
6 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,00

Düzceli

6.6.2018 - 10:39:52

Bu yazının Nurhan hanımla alakası nedir doğrusu anlayamadım.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%65,79

Ali

5.6.2018 - 11:26:54

Adamı olan arabasını dağdan aşırır,Liyakat,Sadakat olmayınca neylesin kurum,İdarecilerimiz neden sormaz mesai alırsınızda yapmazsıız diye,paralı keşifler var ken niye iş yapılsın ki
Katılıyorum   Katılmıyorum
%78,46

Sude

5.6.2018 - 11:12:23

Bir ay Kadastroda,üç ay aşağıda Tapu da ömür geçer kapıda iş görülür 6 ayda y yat gölgede maaş bölgede oooh oh kartal görmüyor mu bunları
Katılıyorum   Katılmıyorum
%79,31

Şahin

5.6.2018 - 10:42:13

Bu devirde 20.30 gün ha işine geleni yaparlar ama personel yok çalışmıyorum mazereti Nuran istediğini hakkediyor ams
Katılıyorum   Katılmıyorum
%80,95

VELİ

5.6.2018 - 10:37:23

Sorun Orda bir kaç personel de.bu devirde gün verilir ken o zamanda ne yapıyorlar.Dr.ben üç hasta muayene ederim mi diyor.neden günde bir saat ayırıp tüm işler görülür.geziyorlar.Nuran görmüyor mu bunları.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%82,61

Osman

5.6.2018 - 09:52:51

Sayın Hocam;Kadastro dan 20-25 gün Tapu Müdürlüğünden kaç gün de çıkıyor.Niye kapda Kamu Hizmet standartı var da uyulmuyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

TESADÜF MÜ?

Miraç Kayıhan Karayiğit

TESADÜF MÜ?

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ