Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:58] Yeni Köprü Kısa Sürede Tamamlandı -- [10:25] Kutlamalar 3 Gün Sürecek -- [10:12] Elleriyle Şekillendirdikleri Tohumları Memleketlerine Ekecekler -- [10:04] EREĞLİ’DEN MADALYALAR İLE DÖNDÜLER -- [09:48] Akçakocalı vatandaş Ne Umdu Ne Buldu -- [22:11] ADRENALİN KALDIĞI YERDEN DEVAM... -- [22:07] AKÇAKOCA TOPARLANIYOR -- [22:02] BAŞKENT SALLANDI -- [21:56] YALNIZ YAŞAYAN ADAM ÖLÜ BULUNDU -- [14:51] Hasan Muslu Vefat Etti --
Yazarlar
Seçimler Düzce’de bitti, zaman icraat zamanı!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

24.04.2019 - 09:01
221 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum

Belediye başkanları, Muhtarlar, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri yenilendi veya görevde olanlar güven tazeledi. Hayırlı olsun ziyaretleri yapıldı veya halen bu ziyaretler devam etmekte. Atamaların bir kısmı yapıldı veya yapılacak ama artık yavaş yavaş da problemlerin tespiti ve çözümüne geçilmeli. Seçim biteli tam 23 gün oldu. Bugün 24. gün. Bizler de problemleri yavaş yavaş dile getirmeye başlayalım dedik.

Belediyelerde görev değişimleri!

Belediye başkanları değişti. Tabii ki her belediye başkanı kendi ekibini kuracaktır. Bundan daha doğal bir şey olamaz. Belediyelerde görev yapan arkadaşlardan başarısız olan hiçbir arkadaş yoktur. En azından ben öyle düşünüyorum. Sadece kişilerin tercihleri söz konusudur. Ben şu şu şu kişilerle çalışmak istiyorum denilebilir. Önemli olan çalışanları üzmeden, gönülleri alınarak bu işlerin yapılabilmesidir. Çünkü herkesin birbirine ihtiyacı vardır. Bu tür işler fazla uzatmaya gelmez. Bu gün görevden alınanlar yarın aynı göreve tekrar getirilebilirler. Geçmiş dönemlerde bunlar hep yaşandı. Her insan bir değerdir. Görevi değişen de, o göreve getirilen de bizim insanımızdır ve değerlidir. Sağ olduğumuz müddetçe her zaman yüz yüze bakacağız çünkü. Bilmem anlatabildim mi?              

Asar deresinin üzerindeki köprüler!

Düzce ili, Merkez ilçenin içerisinden geçen ve Düzce’yi ikiye bölen Asar deresinin üzerinde, yayalar için yapılmış olan köprüler herhalde miadını doldurdu. Köprülerin yürünen kısmındaki saclar delik deşik olmuş durumda. Ayak basılan yerler her an çöktü çökecek gibi bir görüntü var. Herhalde yenilenme zamanı gelmiş! Ne dersiniz?

Rasim Betir Caddesi ne zaman düzgün bir asfalt yüzü görecek?

Atatürk Bulvarı ile Nezih Tütüncüoğlu Bulvarını birbirine bağlayan Rasim Betir Caddesi hizmete açıldıktan sonra çok güzel bir asfalt dökülmüştü. Fakat kısa bir zaman sonra asfalt mı bozuldu, tamir mi yapıldı bilemem ama o caddenin asfaltı bozulmuş durumda. O Caddeye ya baştan sona yeniden asfalt dökülmeli, ya da bozuk olan yerler düzgün bir şekilde düzeltilmeli. Düzce’ye yakışmıyor.

Körpeşler mahallesinin yolu ne zaman tamir edilecek?

Körpeşler Mahalle camii, mezarlığının tam önündeki ve son derece hareketli olan o yol ne zaman tamir edilecek, ne zaman asfalt yapılacak?

Celalettin Özdal Park’ındaki tuvalet!

Asar Deresinin kuzey, Celalettin Özdal Parkının doğu tarafında, işyerlerinin tam önünde yer altında bulunan tuvaletin askıları hiç mi yapılmamış, yoksa yapılmış da sökülmüş veya kırılmış mı? O askıların olmadığını hiçbir esnaf, işyerleri sahipleri veya çalışanları farkında mı değil, yoksa gerekmiyor mu? Bir Allah kulu bu durumu belediyeye bildirmemiş mi, bildirmiş de belediye mi ilgilenmemiş? Anlamakta zorluk çekiyorum!

 

Akıllı su sayaçlarında kilitlenme ne demek?

Elektronik su sayaçları (Akıllı su sayaçları) apartmanların ya bodrum ya da giriş katlarında bir yerlerde takılmış vaziyette duruyor. Akıllı su sayaçlarının bazılarının kapakları kırılmış veya sökülmüş. Vatandaş diyor ki ben belediyenin anlaşma yaptığı şirketten su sayacını alıyorum. İlgililer de gelip takıyorlar. Vatandaş bundan sonra belediyeden su satın alıyor, saate yüklüyor suyunu kullanıyor. Bir müddet sonra su bitmek üzere olabilir diye tekrar su satın alıyor ve su sayacına aldığı suyu tekrar yüklüyor ama su sayacı çalışmıyor.

Vatandaş diyor ki su satın almazdan önce su sayacım çalışıyordu. Vatandaş, benim suyum neden akmıyor diye belediyede bulunan şirket görevlisine soruyor? Aldığı cevap: O su sayacının kapağı kırıktır veya yoktur da onun için su sayacı kendisini kilitlemiştir! Eee ne olacak? Cevap: O su sayacının açılabilmesi için 65 - 85 tl. gibi bir ücret gerekiyormuş! Ben hergün su sayacının kapağı var mı yok mu diye onu mu kontrol edeceğim? Diyor.  Bu olay doğru mudur veya yanlış bilgi midir? Bu olay doğruysa bunun önüne nasıl geçilecek?! Hoşçakalın.

 

 

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
221 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Denız

25.4.2019 - 23:35:35

Terminal bölgesı düzcenin yüzü olmalı o bölge aliş veriş merkezlerı olmalı mesela istanbul kurtköydeki vifort aliş verış yerı gıbı plmalı cünkü dişarıdan gelenler için o bölge cazıp bır yer olmalı
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Darıcılı

25.4.2019 - 23:28:31

Hocam ne olur şu darıcı mahalesı sinirci köy yolu hani beyköy yolundan giriş yolu ne zaman genişleyıp asfatlanacak birde terminalin güney tarafı hani 18 uygulanan bölgenın imar yollarının acılmasını istıyoruz arsalarımızın yolu acık degıl cünkü bahce ekıp bicecegız nereden gececegız yardımcı olurmusun lütfen

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

ROMANTİZM VE DOYUM NOKTASI

Miraç Kayıhan Karayiğit

ROMANTİZM VE DOYUM NOKTASI

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ