Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[12:04] Mübaşir Tutuklandı -- [11:39] Boluspor Kulüp Başkanının Oğlu Kaza Geçirdi -- [11:25] Açık Kapı Uygulaması Devam Ediyor -- [10:35] Otopark Çalışmaları Hızla Devam Ediyor -- [10:06] Vali Dağlı'dan Gaziler Günü Mesajı -- [09:57] SAĞLIK KRİZİNE AÇIKLIK GETİRDİLER -- [09:47] MASTERLER TAKIMINDA DURMAK YOK -- [09:45] DÜZCESPORDA ERZİN HAZIRLIKLARI -- [19:05] Düzce'den Geçti -- [18:48] GÜMÜŞ MADALYA İLE DÖNDÜ --
Yazarlar
Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar yeniden Rektör oldu!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

27.05.2019 - 10:04
368 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13. ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2.3. ve 7. maddeleri gereğince 23.05.2019 tarih ve 2019/132 sayılı kararı ile Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne “Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı” yeniden atadı.

Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce'de görev yapan basın mensuplarıyla 26 Nisan 2019’da Düzce üniversitesinde yapılan kahvaltı organizasyonunda bir araya gelmişti. Çakar, kahvaltıda yaptığı konuşmada “Düzce basınının kendisine verdiği destekten çok memnun kaldığını” dile getirmişti.

Çakar; "Düzce kamuoyunun özellikle rektör atamalarının gerçekleşeceği ve yeni dönemi karşılayacağı bugünlerde üniversitemize vereceği desteğin çok kıymetli olacağını düşünüyorum. 2015 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız bizleri bu göreve layık gördüler. Geçtiğimiz 4 yılın içini ekip arkadaşlarımla birlikte doldurmaya çalıştım. Yine nasip olur, Cumhurbaşkanımız da tekrar görev verirse inşallah hep birlikte uyum içerisinde değer üretemeye devam edeceğini” dile getirmişti.

Mahallemizin kızı olarak tabir edilen Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektörlüğü süresi içinde gerek öğrenciler, gerek öğretim üyeleri ve gerekse Düzce halkı arasında çalışkan, güler yüzlü, samimi ve sevecen bir intiba bıraktı. Düzce halkını, bürokrasisini, üniversite öğretim üyeleri ve öğrencilerini kaynaştırdı. Hem öğrenci sayısını, hem de yaptığı çalışmalarla Düzce Üniversitesinin adını Türkiye ve Dünyaya duyurdu. Rektör Çakar, “2019-2023 yıllarını kapsayan dördüncü dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiriyle tekrar göreve gelmesi halinde değer üretmeye devam edeceklerini” söylemişti.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın takdiriyle tekrar göreve gelmesi halinde hayata geçirmeyi hedefledikleri çalışmalardan bahseden Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, "Geleneksel ve tamamlayıcı tıp çalışmaları kapsamında başta fındık atıklarının endüstriye geri kazanılması olmak üzere birçok alanda çalışma ve projelerimiz devam edecek. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp denince akla Düzce gelsin diye çaba sarf ediyoruz. Ülkemizin en büyük Geleneksel Tıp Merkezi'ni birkaç hafta içerisinde açmaya hazırlanıyoruz. O merkez açıldıktan sonra Düzce’nin ekoturizm potansiyelini sağlık turizmiyle de birleştirerek burayı bir cazibe merkezine getirmek istiyoruz.”…

… Kendisiyle ilgili 21.05.2015 tarihinde yazmış olduğum köşe yazısında “Bu memlekette her dört yılda bir genel seçim, beş yılda bir de mahalli seçim yapılır. Hükümetler kurulur. Kurulan hükümetler memleketin tamamını idare eder, herkesi kucaklar. Seçilen bir Belediye Başkanı sadece kendisini seçenlerin değil, başkanı olduğu şehrin tamamına hizmet eder. Yani şehrül emindir! Rektörlük seçimleri de dört yılda bir yapılır. Seçildiği Üniversitenin Rektörüdür ve herkesi kucaklayıcı olmalıdır. Kendisine oy veren, vermeyen hesabına girmemelidir.” Şeklinde yazmıştım. Çakar, o temennilere uyan bir rektör olarak 4 yıl boyunca herkesin takdirini kazandı!

Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden atanan Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar sosyal medya üzerinden verdiği teşekkür mesajında; "Üniversitemizin 2019-2023 dönemi Rektörlüğüne beni yeniden layık gören başta kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına ve üyelerine gönülden teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu süreçte üniversitemize yönelik çabalarımızı ve emeklerimizi takdir ederek beni destekleyen Düzce halkımıza, STK’larımıza, basın mensuplarımıza, mesajları ve paylaşımları ile bir bütünün ayrılmaz parçaları olduğumuzu hissettiren çalışma arkadaşlarıma ve öğrencilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonra sorumluluğumuz daha büyük, yapacak daha çok işimiz var. Bu güvene layık olabilmek ve 2023 hedeflerimize ulaşmak için daha büyük bir heyecan ve azimle yola devam edeceğiz. Düzce Üniversitesi’nin nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleri, bölgesel kalkınma hamleleri, katma değerli bilimsel çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle Düzce’nin, bölgenin ve ülkemizin gelişmesi adına bundan önce olduğu gibi tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği ve koordinasyon içinde hareket edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Zaman, icraat zamanı! İlimiz, başta ilimiz valisi Dr. Zülkif Dağlı olmak üzere yeni seçilen Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü, Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden atanan Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve diğer stk’lar ile hep birlikte ve uyum içinde hizmet beklemektedir.

Düzce Üniversitesine 4. dönem 2. kadın rektör olarak tekrar atanan Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı, rektörlüğe yeniden atanması nedeniyle tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.  Hoşçakalın.

 

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
368 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,52

Fırat TOPDEMİR

27.05.2019 - 21:07:19

Hocam rektörlük denilen makam artık siyasi bir hale geldi . Bu yeni bir uygulama değil ,önceden de bu uygulama vardı . Bilimsel veri ,çalışma ,icat , vs değerler artık geçerli sayılmıyor varsa yoksa siyasi görüş ,egemenlere yakınlık , son dönemlerde etnik kimlik ön plana çıkmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

Son mektuplar!

İlhami Atasever

Son mektuplar!

KEPENK KAPATTIRAN ANALAR!

Mehmet Akbacak

KEPENK KAPATTIRAN ANALAR!

ROMANTİZM VE DOYUM NOKTASI

Miraç Kayıhan Karayiğit

ROMANTİZM VE DOYUM NOKTASI

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ