Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:29] MOBESE’ler devreye girdi -- [16:11] Tırnakçılık yapan genç kızın foyası ortaya çıktı -- [12:08] TEK SEFERDE TAM 40 TON -- [11:51] Jandarmadan uyuşturucu operasyonu -- [11:47] Fındık kabuğundan nanoselüloz ürettiler -- [10:40] REHABİLİTE MERKEZİNDE SONA GELİNDİ -- [10:32] 12 YILDA BÜYÜK MESAFE ALDI -- [09:53] Süslü süslü bisiklete bindiler -- [07:27] Akbulut’un Koltuğu Sallanıyor -- [18:09] DİLBER AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ --
Yazarlar
Yeni belediye başkanımız ilimize hayırlı olsun!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

12.10.2017 - 09:32
161 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

Geçtiğimiz günlerde bir grup arkadaş kendi aramızda oturmuş oradan buradan konuşurken laf döndü dolaştı günlük konulara geldi. Belediye başkanımız Mehmet Keleş’in istifası, yerine seçilen Dursun Ay’ın belediye başkanlığı konularına girildi. Yurt dışına sık sık gidip gelen bir arkadaşımıza “Yurt dışından Türkiye nasıl görünüyor ve Düzce’de olup bitenleri nasıl değerlendiriyorsunuz?” diye bir soru sorduk. Aldığımız cevap çok kısa ve ilginçti. “Yurt dışından bakıldığı zaman Türkiye, Dünya’daki Müslümanların ümit bağladığı tek ülke olarak görünüyor! Reis’in (Recep Tayyip Erdoğan’ın) yapmaya çalıştıklarının yanında, Düzce’de olup bitenler için, evet Düzce de önemli ama büyük fotoğrafın içinde teferruat gibi” görünüyor şeklinde değerlendirmişti!

Ülkemizin dost gibi görünen düşmanlara karşı verdiği mücadele, yurt dışından ülkemize ve ilimize sığınmacı olarak gelenlere vermeye çalıştığımız hizmet ve Dünya’nın genel durumundan ders çıkarmalıyız. Herşey gözümüzün önünde oluyor. Dünya çok değişik yönlere doğru çekilerek yeniden şekil vermeye çalışılıyor. Dostumuzu düşmanımızı iyi tanımalıyız. İlimizde de ufak tefek hesaplarla uğraşmamalı, birbirimizi kötüleyerek, dedikodu yaparak var olan gücümüzü harcamamalıyız. Fotoğrafın büyüğüne bakmalıyız!

Gelelim belediye başkanlığına. “Bir belediye başkanı nasıl olmalıdır” diye zaman zaman konuşuruz. Bu sorunun cevabını vermek aslında çok da zor değil!

Dikkat çekici olsun diye mesela; Ben belediye başkanı olsam ne yaparım? Düzce’nin hali hazır durumuna pek fazla dokunmadan ne yapılabilir onu değerlendiririm. Bunun için de şehrin bugünkü mevcut haline hiç dokunmadan, yani ufak tefek değişikliklerle neler yapılabilir ona yoğunlaşırım.

Mesela; Rasim Betir Paşa Bulvarının Nusrettin Mahallesi istikametini açarım, D-100 karayolunun altından Metek Mahallesine ve dolayısıyla Metek Toki konutları tarafına bir bağlantı yolu yaparım.

Mesela; Kiremit Ocağı köprüsü istikametinden, Asar Deresini takip ederek Küçüksu Köprüsü istikametine doğru giden yolu, yeni yapılan Nikah Düğün Salonunun kuzeyinden yani Asar Deresini takip ederek taa Şıralık mahallesi köprüsüne, mümkünse Doğanlı köyü tarafına, batıdan da Küçük Melen’e kadar yapar asfaltlarım.

Mesela; Asar Deresinin kuzey tarafındaki yolu doğudan taa Şıralık köprüsüne, mümkünse Doğanlı köyü istikametine, batıdan da taa Aziziye Mahallesinden Küçük Melen’e kadar yapar asfaltlarım.

Mesela; Hastane yolundan Küçük Melen istikametine giderken eskiden fidanlık olarak tabir edilen yere varmadan sola doğru açılan çevre yolunu, Aziziye, Çay, Darıcı mahallelerinden yeni açılan şehirler arası otobüs terminaline kadar açar, yapar ve asfaltlarım.

Mesela; D-100 karayolunun kuzey tarafındaki çevre yolunu açar, yapar ve asfaltlarım.

Mesela; Olimpiyat kavşağından güney istikametine giden Nezih Tütüncüoğlu Bulvarını hastane yolunu karşıya geçirir çevre yoluna bağlarım.

Bu yolları açtıktan sonra da İstanbul Caddesinde yapılmakta olan “tramvay yolunu” batıdan taa Küçük Melen’e yeni yapılmakta olan “Melen Park Projesi 1. Etap’ın” uygulanacağı alana kadar, doğudan da taa Soğancı istikametine doğru veya şehirlerarası terminaline kadar uzatırım.

Mesela; Düzce’nin Karaca Mahallesi, Ağa mahallesi veya uygun görülen yerleri vatandaşı da mağdur etmeden “Kentsel Dönüşüm” alanında değerlendiririm.

Hali hazırdaki film platosunun olduğu yeri açar, Asar Deresinin her iki tarafını da içine alacak şekilde park alanı haline getiririm, vb. projeleri uygularım. Bu yazdıklarımın birçoğu 30-40-50 sene önce araçların yoğunluk olarak çok az olduğu yıllarda planlanmış olan projelerdir! Benim kendi kafamdan uydurduğum şeyler değildir. Bugün araç sayısı çoğaldığı, ihtiyaçlar değiştiği halde bile bu yazılanlar yapılır uygulamaya geçirilirse Düzce’nin şehir içi trafiği rahatlar, şehirleşme daha modern olur diye düşünüyorum. Çevre yollarını, kentsel dönüşümü, parkları yapan bir belediye başkanı olarak anılmak isterim. 

Şehir suyunu (İçme suyu) ucuzlatırım. Halkın içinde dolaşırım. Esnaf ziyaretleri yaparım. Yapılması gereken çok şey var da şimdilik bunları yaparım. Halkın gönlüne girerim. Ne dersiniz?

İstediğimiz tek şey herkesin işini yapmasıdır! Yukarıda ifade etmeye çalıştıklarım süratli bir şekilde yapıldıktan sonra, belediye başkanı hali hazır başkan olmuş, bir başkası olmuş ne fark eder ki? Önemli olan halkın içinde olmak, hizmet etmek ve halkla bütünleşmek değil midir? İyi ama bunlar benim bir dahaki seçimde tekrar belediye başkanı olmam için yeterli mi?!

Valla ben onu bunu bilmem. Bildiğim tek şey var; “Sonunu düşünen kahraman olamaz!”

Yeni seçilen belediye başkanımız Dursun Ay’a görevinde başarılar dilerim. Allah yar ve yardımcısı olsun. Vatanımıza, devletimize, milletimize hayırlı olsun. Hoşçakalın.

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
161 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,17

CA

12.10.2017 - 13:25:58

bence Düzce gibi bol suyu olan bir memlekete su içecek çarşıda çeşme yok

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

SAYILAR VE BEREKET

Miraç Kayıhan Karayiğit

SAYILAR VE BEREKET

Evet bu bir savaş

Selçuk Özkurt

Evet bu bir savaş

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ