Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:36] Düzce’de 2017 hayvan sayısı 76 bin 703 oldu -- [16:34] Yığılcalı Arıcılar Bir İlki Daha Başardı -- [16:30] Komutan’dan İade-i Ziyaret -- [16:28] Ataş, Nişan Yüzüklerini Taktı -- [16:25] BATI KARADENİZ’İ UÇURACAK PROJE... -- [16:20] YAŞLILAR HORON TEPTİ -- [16:13] Düzce Üniversitesi Öğrencilerinden Anlamlı Etkinlik -- [16:06] Düzce Üniversitesi’nde keşkesiz doğum konferansı -- [16:02] Pazvant yeniden aday -- [11:57] Yaşlı kadın yatağında okuma yazma öğrendi --
Yazarlar
Başkan Ay ve "Dostlar" kahvaltısından notlar!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

7.11.2017 - 09:38
731 kez okundu
0 bekleyen yorum
3 onaylı yorum

Kim bu “Özel Dostlar” grubu? Ak Parti 4. olağan Düzce merkez ilçe kongresi 11.12.2011 tarihinde yapılmıştı. Yapılan bu kongrede yönetim kurulu seçilmişti. Bu sürecin bitmesine yakın tarihlerde ve daha sonraki kongrede gerek merkez ilçe teşkilatına seçilerek görevine devam eden, gerekse yönetimde görev almayan, uzun zamandan beri her ay kahvaltı yaparak dostluklarını sürdüren, kişiler anlamında tarafsız ama ülke menfaatlerinde taraflı olan bir grup. Dostlar grubunun kahvaltı programı her ay, önceden belirlenen bir günde, değişik yerlerde, değişik kişileri davet ederek devam ediyor.

Dostlar grubu kahvaltı programlarını 2015 yılından beri yapıyor. Partide buluşmanın gruba verdiği en önemli şey dostluk! Grubun adı daha sonra kendiliğinden “Özel Dostlar” grubu olarak anılmaya başlandı. Bu kahvaltılarda il, ülke ve Dünya siyaseti ile ilgili konular konuşulur. Herkes fikrini açık açık söyler.

Bugüne kadar yapılan kahvaltı programlarına Düzce Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, eski ilçe Başkanı Durmuş Arslan, Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir, Bakanımız Faruk Özlü, İl Genel Meclis Başkanı Dursun Çakır, Memur-Sen’in bir önceki dönem Düzce İl temsilcisi Orhan Kılıç, Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap, Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut, İl Genel Meclis Üyesi Ömer Kenbil olmak üzere çok sayıda misafir olduğu biliniyor.

04.11.2017 tarihinde yapılan sabah kahvaltısının bu ayki konuğu Düzce belediye başkanı sayın Dursun Ay oldu.  Kahvaltıdan sonra belediye başkanı Dursun AY’a çeşitli konularda sorular soruldu.

Mesela; Asar deresinin sağ ve sol tarafının güzelleştirilmesi hakkındaki düşünceleri soruldu? İlk önce Asar dersinin içinde bir temizlik hareketi yapıldığını söyledi. Şimdi sıra her iki tarafın da güzelleştirilmesine, özellikle karşıki tarafta eski pazar yeri olarak bilinen yerin güzelleştirilmesine yakında başlanacağını söyledi.  Asar deresi üzerinde göletler oluşturulacağını söyledi.

Film platosunun çirkin görüntüsünü ortadan kaldırdıklarını, çevresini güzelleştirmeye başladıklarını, yakında o alanın park haline getirileceğini söyledi. Film platosunun batı tarafındaki boşluğa bir cami yapmayı düşündüklerini söyledi.

Korumalarla gezip gezmeyeceği soruldu? Şimdilik korunmaya pek ihtiyacının olmadığını söyledi. Halkın içinde gezmenin, insanlar ile birebir olmanın, esnafı ziyaret etmenin daha doğru olduğunu söyledi.

Tramvay hattı ve İstanbul Caddesi soruldu? Hali hazırda kapalı durumda olan İstanbul caddesinin vatandaşların ve cadde esnafının çoğunluğu tarafından araç trafiğine açılmasının doğru olmayacağı sonucunun alındığını söyledi.  Araç trafiğine olan serbestliğin şimdilik gece 24.00 ile ertesi sabah 10.00 saatleri arasında olacağını söyledi.

Tramvay hattının ise en kısa sürede harekete geçirileceğini, seferlerin sabah 10.00’da başlayacağını, 22 kişilik olduğunu, seyahat ücretinin ise 1 lira olacağını söyledi. Tramvay hattını ilerleyen günlerde Atatürk Devlet Hastanesi ve Ticaret Meslek Lisesi, daha sonra ise istek ve ihtiyaç durumuna göre Melen Park 1. Etap, şehirlerarası otobüs terminali ve Adliyeye doğru uzatılabileceğini söyledi.

Şehir suyunun çoğaltılması, otobüs kart ücretleri konusunda ise biraz daha düşürülüp düşürülemeyeceği konusunun incelendiğini, bu konuda çalışma başlatıldığını söyledi. İskansız binalarla ilgili çalışma başlatılarak pratik bir çözüm noktasında çalışma yapılacağını söyledi.

Şehir içindeki kavşaklarda trafik lambalarından sağa dönüşlerin serbest bırakılarak gereksiz beklemelerin önüne geçilmesi kendisine hatırlatıldı. Bunun için trafik ışıklarının kontrollü olarak yanması kararının alınması çalışmalarının yapılması söylendi. Mesela; Araçların Atatürk Bulvarı’ndan D-100 karayoluna çıkılabilmesi için sağa dönüşteki kaldırımın çok geniş olduğu ve oranın daraltılması, Çoban’dan Atatürk Bulvarına girdiğinizde az ileride sağa dönüş, Rasim Betir Bulvarından Atatürk Bulvarına çıkışta sağa dönüş vb. ışıkların kontrollü olarak yanmasının ayarlanması konuları kendisine hatırlatıldı. Başkan da gayet samimi bir şekilde bu konular üzerinde çalışılacağını söyledi.

İnönü parkı ihalesinin iptali ile ilgili olarak da yargıya intikal eden bir durum olduğunu söyledi. Süreç bittikten sonra tekrar ihale söz konusu olduğunda en son verilen fiyat üzerinden ihaleye çıkarılabileceğini veya parça parça ihaleye verilebileceğini, Luna Parkın Melen Park 1. Etap’a taşınabileceği vb. gibi çeşitli alternatiflerin düşünüldüğünü söyledi. Halk tarafından yanlış anlaşılacak davranışlar içinde olmamaya özen gösterileceğini söyledi.  

Şehir merkezinde önce Asar Deresi kenarındaki umumi tuvalet başta olmak üzere tüm mahalle cami tuvaletlerinin temizliği konusunda, özellikle bayan tuvalet ve şadırvanlarının daha temiz olması için çalışma başlatacaklarını, tuvaletlerin ücretsiz olması için formül aradıklarını söyledi. 

İlimizdeki Hac ve Umre seyahatleri başlangıç noktasının Anıtpark’tan değil de Cedidiye Camii’nin önünden kalkmasının daha şık olacağı, Konuralp’te yaşayan vatandaşlar yollarının taş değil de asfalt yapılmasını istedikleri, D-655 karayolunun sağ tarafından geçirilen doğalgaz hattının geçtiği yerlerin düzeltilmesi konuları gündeme geldi. Başkan Ay bu konularda doğru olanın yapılacağını söyledi. Kahvaltıdan sonra kendisini yolcu ederken ister istemez Audi marka makam aracı espri olarak da olsa gündeme geldi ve bu konuda da kendisinin çok gerekmedikçe Audi’yi kullanmayı düşünmediğini söyledi. Kahvaltı, çok faydalı ve çok samimi bir ortamda gerçekleşti.

Belediye Başkanı olmak için çok fazla ince hesap yapmaya gerek yok. Sayın Dursun Ay uzun zamandan beri tanıdığımız bir kardeşimiz. Belki de hiç aklında bile yokken Allah ona Belediye Başkanlığını nasip etti. Bu değişimden de herkes üzerine düşen hisseyi almalıdır! Allah insana bir şeyi nasip etmiş ise ondan hiçbir şekilde kaçış yoktur! Sayın başkanımızı doğrusu hiç de acemi gibi görmedim. Sorulan sorulara gayet samimi ve şuurlu bir şekilde cevap verdi. Allah yar ve yardımcısı olsun. Vatana, devlete, millete hayırlı olsun. Yapılacak çalışmalarda başarılı olursa bundan sonraki seçimlerde tekrar neden belediye başkanımız olmasın? Hoşçakalın


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
731 kez okundu
0 bekleyen yorum
3 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

denız

11.11.2017 - 23:34:38

hocam bındıgı arabaya bakmam akrabasını işe almiş bakman cunku cogu aynısını yapar ben vızyonuna bakarım yaptıgı hızmetlere bakarım beledıye baskanı hızmette cesur olmalı gözü pek olmalı borctan korkmamalı
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

gelecegın duzcesını beklıyorum

11.11.2017 - 23:12:39

hocam baskan verdıgı bılgılere baktım yapmayı düsündügü işler hep ufak işler inanın bunları muhtarlarda yapar devamlı gundeme gelıyor mesela kensel donusum cevre yolları hasarlı ve mehruk bınalar fılım plotosu fuar alanı stadyum cevre yolları merkezde eletrık telefon kaploları yer altına alınması antenler bolkonlarsa salkım sacak prafabrık bınalar delme catma odunluk komesler tavuk guvercın nusrettınde azmımıllıdekı ıtfayıye dkul ogretmen evı bulundugu alan park olmalı ismetpasa namık kemal okul projesı otopark fuar alanı stadyum karca memursene yakın olan tekserıtlı kopru ımara acılan yerlerın yolları buralar aly yapılarımesela darıcı bolgesı deprem enkazları molozları özturkler kavşadına cozum coban kavşagına cozum tırafık felc yazık bunların sözunu kendılerı verdı hanı secım geldı cattı ama hızmet yok verıien sözlerın takıpcısıyız hoşcakal hocam
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,27

düzceyi hayal ediyorum

7.11.2017 - 12:20:31

dursun ay düaze belediye başkanı oldu sorunları çözecek ekibi varmı düzcede kentsel dönüşüm bekliyor asar park melen park bekliyortranvay yolunun uzatılması bisiklet yolu fuar alanı kongre merkezi trafik sorunu yeni açılacak yollar metrobüs hattı düzceye büyük stad egitim kampüsü olimpiyat hazırlık merkezi bölge adli otopsi merkezi gibi düzceyi ilgilendiren sorunları halledecek bilgi birikimi varmı bu sorunları çözemezse akp düzcede büyük oy kaybıyla düzce belediyesini muhalefet kazanabilir tabiki projeleri ekibi çalışmaları hazır etkili muhalefet yapan bir siyaset izlerse kazanır muhalefet yoksa yine hayal kırıklıgına ugrar düzce yatırım projeler üretecek yöneticiler lazım çevre illere bakıyoruz bolu sakarya izmit hatta 19 tv seyrediyorum çorum belediyesi ne yatırım yapıyor şehirlerine gezip görmek lazım düzceyle kıyasladıgımız zaman düzce gelişemiyor yerinde saymaya devam ediyor aradaki fark bu başarılar ataseven

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

“MEHMET”LERE

Miraç Kayıhan Karayiğit

“MEHMET”LERE

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

ÖZEL OKUL AÇMAZI

Misafir Kalem

ÖZEL OKUL AÇMAZI

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

UYANIN ARTIK…!

İslam Keleş

 UYANIN ARTIK…!

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ