Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[21:21] Delege, Bir Kez Daha Ömer Faruk Çelebi Dedi... -- [16:19] DÜZCE'NİN SESİ -- [15:46] AK Parti, Temayül Yoklaması Yapıyor... -- [15:29] DÜZCESPOR KENDİ EVİNDE YENİLDİ -- [14:22] TONLARCA HAMSİ YAKALANDI... -- [14:20] BAĞLANTI YOLUNDA KAZA, 2 YARALI -- [20:52] AK PARTİ ADAY ADAYLARINI TANITTI -- [20:44] NECLA İBRAHİMOĞLU TOPRAĞA VERİLDİ -- [19:23] Vahit Özyurt İYİ Parti’den Aday Adayı Oluyor -- [17:31] Piyasa değeri iki milyon TL olan eroin ele geçirdi --
Yazarlar
Elektronik su sayacı ve bakım ücreti!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

7.12.2017 - 09:55
180 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Biliyorsunuz evlerde harcadığınız suyun tespiti için su saati yani sayacı vardır. Bu sayaç ya klasik türden bir saattir ya da elektronik. Klasik sayaçlar için belediyenin memuru evinize kadar gelir, su sayacına bakar. Ne kadar su harcamışsanız onu yazar ve bunun için de bakım ücreti yazar. Öyle ya memur evine kadar geldi, zaman harcadı, yakıt harcadı, emek verdi! Haydi bunu bir yere kadar anladık diyelim.

Peki vatandaş akıllı saat dedikleri elektronik su sayacı kullanıyorsa, elektronik su sayacı kartını belediyeye kendisi götürüyorsa, parayı da peşin peşin ödüyorsa, memurun vatandaşa verdiği makbuzda bakım ücreti yazıyorsa, vatandaş bunu sormaz mı? Varsa bunun mantıklı bir izahı vatandaş bunu bilmek ister!  

Geçtiğimiz hafta vatandaşın belediyeden satın aldığı su makbuzunun dokümanını aşağıya aldım.

Su hasılatı (2 metreküp) 26.24 tl., Atık su ücreti: 4.55 tl., Bakım ücreti: 0.60 tl., Su Kdv: 4.32 tl., Su çtv: 2.52 tl., Evsel atık ücreti: 9.71 tl., Toplam tutar: 47.94 tl.

AK Parti'den başkanlara uyarı listesi!

28.11.2017 tarihli basından! “AK Parti, değişiklik yapılan 6 belediyedeki sorunları ortadan kaldırmak için öncelikleri belirledi. AK Parti'de bir yıl önce başlayan ‘belediyelerin performansları’ başlıklı çalışması, 6 başkanın görevden uzaklaştırılmasıyla sonuçlanırken, yeni kriterler, yerel yönetimler bundan sonraki adımları da belirleyecek.

Genel Merkez, başta İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere, halkın AK Partili belediyelere yönelik şikâyet ve eleştirilerini belirledi. Çalışmada, ‘Su fiyatlarının yüksekliği, atık su bedellerine itirazlar, ulaşım ücretleri ve zaman sınırlaması, çarpık kentleşme’ gibi konular belirlendi.

Partinin yaptığı araştırmalarda, tüm belediyeler için başarı kriteri olarak; ‘İmar izinleri, belediyelerin borç yükü, yatırımları ve projeleri, personel harcamaları, kentin altyapı hizmetlerindeki durumu, verdikleri vaatleri gerçekleştirme oranı, başkan ve yöneticilerin yurtdışı seyahatleri ve bunların gerekliliği’ gibi konuları belirledi. Başta görev değişikliği gerçekleştirilenler olmak üzere belediyelere bu konularda özenli ve dikkatli olmaları uyarısı yapıldı.

Çalışmaların ardından, yeni gelen başkanların bu uyarılara uygun adımlar atmaya başladığı görüldü. Ankara’da vatandaşın en çok şikâyet ettiği konuda, toplu taşıma araçları 24 saat boyunca hizmet vermeye başladı. Ayrıca atıl yatırımlar durduruldu, kadrolar değiştirildi.

İstanbul’da Su fiyatlarında yüzde 5 indirime gidildi. Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla büyükşehirlerde farklılık gösteren atık su bedeline de üst limit getirilmesi kararlaştırıldı.

AK Parti kurmayları çalışma yaparken, belediye başkanlarının vatandaşlardaki algısından kıyafetlerine, o ildeki kapanan şirket sayısından boşanma oranlarına kadar birçok başlığa baktıklarını ve genel bir profil çıkardıklarını anlattılar. Partinin önümüzdeki günlerde yapacağı ‘illerin ekonomik öncelikleri ve hangi hizmetlerin beğenildiğine dair araştırmanın da yerel seçimler açısından önemli olduğu belirtiliyor.” Hoşçakalın.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
180 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

ŞİMDİ SIRASI MIYDI?

Mehmet Akbacak

ŞİMDİ SIRASI MIYDI?

DOSTUMUZ KİM?

Miraç Kayıhan Karayiğit

DOSTUMUZ KİM?

Evet bu bir savaş

Selçuk Özkurt

Evet bu bir savaş

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ