Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:09] DOYASIYA EĞLENDİLER -- [17:24] KARLA MÜCADELE BAŞARIYLA YÜRÜTÜLDÜ -- [16:39] Liselilerden Düzce Üniversitesi’ne Ziyaret -- [16:32] Düzce Turgut Özal kalitesini belgeledi -- [16:08] MERKEZ İLÇE BAŞKANI BELLİ OLDU -- [15:53] “Ürdün'deki ticari fırsatlar değerlendirilmeli” -- [15:42] İYİ Parti’den Beyaz Ay Derneğine ziyaret -- [15:31] Finalli Öğrenciler Türk Kızılayı'nda -- [15:06] Bıyık, Sıkılmadık El Bırakmıyor -- [14:19] Seçmen Listeleri Askıdan Kalkıyor --
Yazarlar
M.E.B. Okullar tip proje!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

13.2.2018 - 07:51
407 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum

M.E.B. Okul projelerinde yemekhane var mı?

Taşımalı eğitim yapılan okullarda öğrenciler her öğlen okulda yemek yerler. Peki öğrenciler öğlen yemeklerini nerede yerler? Okula yemek getiren şirketin prensiplerine göre ve okul idaresinin uygun gördüğü herhangi bir yerde yerler. Burası da ya bodrum katta bir sığınaktır veya bir başka yerdir. Okul idarecileri bu işleri ellerinden geldiğince en iyi şekilde yaparlar ama doğru olan bu mu?

İdaresi bir, kız ve erkek bölümü olan iki okul düşünün. Birisinin projesinde mutfak ve yemekhane var. Kendi yemeğini kendisi yapıyor ve öğrencilerine yediriyor. Diğer okulda ne mutfak, ne de yemekhane var. Ama mutfağı olan okuldan yaklaşık 5 km uzaklıkta olan diğer okula  yemek götürülüyor, diğer okulda yemekhane olmadığı için yapılan teftişte okul idaresi ceza alıyor!

Okullarda beden eğitimi dersi ve spor kıyafetinin değiştirilmesi!

Okullarda beden eğitimi dersi diye bir ders var. Öğrencilere beden eğitimine katılabilmeleri için sene başında eşofman ve spor ayakkabısı aldırılır. Öğrenci beden eğitimi dersinin olduğu gün eşofmanı ile birlikte okula gelir. Peki hiç düşündük mü kız ve erkek öğrencilerimiz eşofmanını nerede ve nasıl değiştirecek? Bunun için projelere ilave yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı Projeler Daire Başkanlığına bir teklifimiz oldu mu?

Okullarda engelli tuvaletleri!

Okul projelerinde engelli tuvaletleri var. İnşaat yapılırken bu tuvaletler de yapılıyor. Peki kullanılıyor mu? Kullanılıyorsa engelliler kendi ihtiyaçları için mi kullanıyor yoksa okul idareleri o tuvaletleri okulun süpürge, paspas, deterjan deposu olarak mı kullanıyor?

Okullarda sıcak su projesi var mı?

Ayrıca okullarda bir şey daha dikkatimi çekiyor. Okulların tuvalet ve lavabolarında sıcak su tesisatı da yok. Bu işi projeye koydurmak çok mu zor? Okullarda sıcak su hiç mi gerekmez, ihtiyaç olmaz? Bu konuyu kim düşünecek ve kim ilgilenecek bu konularla? Bazı okul müdürleri kendi imkanları ile yapmışlar bunu. Çok da iyi olmuş. O okul idarecilerini gerçekten tebrik ediyorum. Ama olması gereken bu mu?

Okullarda su kesintisine karşı tedbirimiz var mı?

Okullarda su kesintisine karşı tedbirimiz var mı? Okul projelerinde bildiğim kadarı ile su kesintilerine karşı hidrofor sistemi ve su deposu var. İnşaat yapılırken yapılıyor mu? Yapılıyor. Peki bu hidrofor ve depolar çalışıyor mu? Hiç denedik mi?

Ankara her şeyi düşünemeyebilir. Ama il Milli Eğitim Müdürlükleri bu konuları Milli Eğitim Bakanlığının ilgili birimlerine rapor etmeleri gerekir. Bu konuları siyasiler de iş olarak kabul etmelidir. Mesela; önceki dönem siyasilerinin yeni yapılan okullarda çatı katlarının toplantı salonu, mescit veya bir başka şekilde değerlendirilmesi için proje değişikliğinin Düzceli siyasiler tarafından yapıldığını, Milli Eğitim Bakanlığına da bu projenin kabul ettirilerek tip proje haline getirildiğini bu işin içinde olan herkes bilir. Yukarıda belirtilen eksiklerin giderilmesi, tedbir alınması ve bakanlığın projelerine koydurulması işi kimin görevi olmalı? Efendim birileri düşünsün. İyi ama o birileri nedeb biz olmuyoruz? Hoşçakalın.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
407 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%44,44

öğretmen

17.2.2018 - 18:35:08

Dertli kardeşimize; Kendi okulunuzda mı, bir iki okulda mı, yoksa tüm okullarda mı?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%42,11

dertli

14.2.2018 - 10:12:46

Hocam bildiğim kadarıyla okullarda su depoları kontrol ediliyor.Engelli tuvaletleri ilave ediliyor.Sıcak su, arıtma,yemek odası,spor salonu,konferans salonu ihtiyaçları ise hala devam etmektedir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

NEREYE KOŞUYORUZ?

Miraç Kayıhan Karayiğit

NEREYE KOŞUYORUZ?

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ