Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:11] YAYLALARDAN DÖNÜŞLER BAŞLADI -- [18:01] Buraya Üst Geçit Şart! -- [17:48] MOTOSİKLET TERÖRÜ YAYALARA ÇARPIP KAÇTI -- [16:55] Balıkçıların "ağ" molası -- [14:40] Başarılı ikili çok uyumlu -- [14:12] YAVRU KÖPEK ÇATIDA MAHSUR KALDI -- [13:58] Çuhallı plajı temizlendi -- [13:44] BAŞKAN AY YARALI ASKERLERİ ZİYARET ETTİ -- [13:39] TSO, DESOB VE BORSADAN ORTAK AÇIKLAMA -- [11:53] Düzce'de bugün vefat edenler --
Yazarlar
Türkiye Diyanet Vakfı ve Cami giderleri!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

14.6.2018 - 07:58
326 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

 Konu ile alakalı olarak 24.04.2015 tarihinde“Her Caminin bir gelir kaynağı neden olmasın?”

23.01.2018 tarihinde “Vakıflar ve Takvim-Cami tuvaletleri-Çay ücreti!”,

26.01.2018 tarihinde “Türkiye Diyanet Vakfı ve Düzce Şubesi!”,

06.04.2018 tarihinde“Cami giderleri ve Akkuyu nükleer enerji santrali!”,

09.04.2018 tarihinde“Cami giderleri için akar sistemi ve vakıf yöneticileri!” başlıkları adı altında yazılar yazmıştım.

Yukarıda tarih ve isimlerini verdiğim köşe yazılarımda söylenmesi gereken birçok şeyi söylediğime inanıyorum. Birkaç gün önce de vakıflarla ilgili ayrıca yazmıştım.

Türkiye Cumhuriyeti devleti, büyük devlet olmanın gereği olarak ileriki yıllarda enerji sıkıntısı ile karşı karşıya kalmamak için bugünden Mersin’de Akkuyu Nükleer Enerji Santralinin temelini atarak tedbirini aldı!

Diyanet işleri başkanlığı da her ilde kendi hizmet alanı içinde olan cami vb. yerlerin masrafını karşılamak için külliye şeklinde gelir getirici (Toplantı, konferans, düğün salonları, iş merkezi vb.) işlerle ilgili projeler yapmalı. Ondan sonra da gerekiyorsa “Müftülüğün bilgisi dahilinde görev mahallindeki vakıf, dernek ve benzeri kuruluşların bu konularda vatandaştan ve imam hatiplerden katkı taleplerinin sağlanması” maddesini harekete geçirmelidir. Bu konuda bağışta bulunmak isteyen kişi sayısı da, yapılan bağışların miktarlarının da daha fazla artacağı kanaatindeyim.

İl Müftümüz Sayın Hüseyin Can ilimize yeni geldi ve Ramazan ayının başında görevine başladı. İlimizde göreve başladığı ilk gün hayırlı olsun ziyaretine gittiğimde, görev yaptığı yerlerde ne derece başarılı çalışmalar yaptığını bizzat kendisinden dinlemiştim. Sayın Müftümüzden ilimizde de aynı performansı göstereceğine ve inşallah hayırlı hizmetler yapacağına inanıyorum.

“Cami giderleri vb. işler için akar sistemi ve vakıf yöneticileri!”başlığı ile yazdığım yazıda ifade etmeye çalıştığım şekilde bir sistem kurabilirlerse ne ala!

Burada bir Çin atasözünü tekrar hatırlatmak durumundayım. “Bana bin balık vereceğine, bir balık tutmasını öğret!” Diyanet işleri başkanlığı ve taşra birimleri olarak kendi söküğümüzü kendimiz dikmesini bilmeliyiz. Cami giderleri vb. işler için akar sistemi kurmak, her hafta cami cemaatinden para istemekten ve her yıl kermes düzenlemekten daha kolaydır diye düşünüyorum! İhtiyaç duyduğumuz en ufak bir maddi ihtiyaç için haydi cami cemaatine değil, ama gerektiğinde cami cemaatine müracaat etmeliyiz. Bunun için de bugünden yarına kalıcı çözümler bulmalıyız!

*Bizler halkın içinde olan insanlarız. Konu ile ilgili yeri ve zamanı geldiğinde buna benzer konuları halkı bilgilendirmek amaçlı olarak dile getirmeye devam edeceğim.

15.06.2018 Cuma günü (Yarın) Müslümanların Ramazan Bayramıdır.Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik eder, sağlık, sıhhat ve mutluluklar dilerim. Hoşçakalın.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
326 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

HAFTANIN PANORAMASI!

Mehmet Akbacak

HAFTANIN PANORAMASI!

CİNAYET VAR

Miraç Kayıhan Karayiğit

CİNAYET VAR

Evet bu bir savaş

Selçuk Özkurt

Evet bu bir savaş

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ