Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:55] Adeta Yeniden Doğdu -- [17:37] Bilime İmece Usulü Destek -- [17:25] "Açta Açıkta Kimse Kalmasın" -- [07:18] Polisten Sıkı Denetim -- [17:04] Akçakoca Denizi Artık Daha Temiz -- [17:01] YÖNETİM DÜŞTÜ! -- [16:09] Otomobile Kızarken Şimdi TIR'lar Çıktı -- [13:35] Düzce’nin estetiği değişecek -- [12:30] BU FİLM KAÇMAZ! -- [11:29] Genç Beyinler Harikalar Yaratıyor --
Yazarlar
İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Hoş Geldiniz!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

10.07.2018 - 07:48
321 kez okundu
0 bekleyen yorum
5 onaylı yorum

Düzce ilçesi, 09.12.1999 tarihinde il oldu! İlimizde ilk Kültür Müdürü olarak Sayın İrfan Hatip, İkinci Kültür Müdürü olarak Sayın Hasan Koca görev yaptı. Daha sonra İl Kültür Müdürlüğünün ismi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak değiştirildi. Bu değişiklikten sonra ilimize İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak Sayın Özcan Budak atandı.

Isparta İl Kültür ve Turizm Müdür yardımcısı olarak görev yapan Sayın Resul Taştan ilimize İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atandı ve 25 Haziran 2018 tarihinde görevine başladı. Geçtiğimiz hafta kendilerine hayırlı olsun ziyaretine gittim. Müdürümüz gelir gelmez hemen Düzce’nin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etmeye, yerinde görmeye ve tanımaya başlamış bile. Kendilerini tebrik ediyor hayırlı olsun diyorum.

İlimizde, gerek merkez ilçe, gerekse diğer ilçelerde gezilecek görülecek çok güzel tarihi ve turistik yerler var. Mesela; “Samandere ve Güzeldere şelaleleri”, Yığılca’da “Yılançatı Ağlayan Şelale ve Kanyonları, Mengen ve Yoğunpelit”, “Saklıkent” Şelaleleri, “Sarıkaya ve Gökçeağaç Mağaraları”, “Yedigöller Milli Parkı”, Düzce’yi, Akçakoca’yı, Ereğli’yi ayaklarının altına alan “Bacaklı Yaylası,” Akçakoca ilçesinin “Denizi”, “Fakıllı Mağarası”, Sarıyayla Barajı”, Gölyaka ilçesinin “Kardüz Yaylası”, Kaynaşlı ilçesinin“Topuk Yaylası”, daha önceden bilinen “Efteni ve Derdin Kaplıcaları”, tarih fışkıran “Konuralp” beldemiz vb.

İlimizin çok güzel bir coğrafyası vardır. Denizi, Yaylaları, Şelaleleri, Mağaraları hepsi ayrı bir güzel ve ayrı bir değerdir. Özellikle Kardüz Yaylası ile ilgili girişimlerin olduğunu duyuyoruz fakat sonucun ne durumda olduğunu henüz bilmiyoruz.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile ilgili 2012 yılından bu yana birçok sefer köşe yazısı yazdığımı biliyorum. Yazdığım yazılardan birkaç tanesinin tarihleri aşağıdadır.

04.02.2013 tarihinde “İl kültür ve turizm müdürlüğü projeleri”-30.09.2013 tarihinde “’Düzce Kardüz Yaylası’ neden ‘Davos’ benzeri bir yer olmasın?”- 04.10.2016 tarihinde “Kardüz Yaylası Projesi ne oldu?”-05.03.2018 tarihinde “Kardüz neden hala değerlendirilmiyor? (1)”- 06.03.2018 tarihinde “Kardüz neden hala değerlendirilmiyor? (2)”

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ilimizdeki tarihi ve turistik yerlerin tanıtımı için bugüne kadar ne gibi projeler yapmış ve bu projeler ne zaman ve nasıl uygulamaya konulmuş bilemem.

Zaman zaman Mesela; “Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) fuarında, ilimiz ile ilgili birçok güzellikler sergilendi. Gönül arzu eder ki fuarda sergilenen bu güzellikler, sadece fuarın açık kaldığı günler için geçerli olmasın! Yapılacak olan projelerle Düzce’nin tüm güzelliklerinin herkes tarafından bilinmesi ve görülmesi sağlansın!” şeklinde görüşlerimizi bu köşeden bu güne kadar birçok sefer dile getirdik. Bundan sonra da yapılan çalışmaları ve güzellikleri inşaallah görmek isteriz.

İlimizde otel sayısı ve kapasiteleri nedir, yeterli midir, doluluk oranı nedir bilemem. Düzce’nin insanı gezilip görülmesi gereken tarihi ve turistik yerleri biliyor mu, oralara gitmiş görmüş mü, Düzce’de turizmin canlanması için Türkiye’de tanınan bilinen turizm şirketleri ile mi görüşülmesi gerekir? Düzce’nin yaylalarına, şelalelerine, mağaralarına, tarihi yerlerine yine Düzce’de turizm işi ile uğraşan şirketlerle görüşüp günlük geziler mi düzenlenmeli? Yoksa Ankara ve İstanbul arasında yer alan Düzce’mizin içinden, Yüksek Hızlı Tren hattının (YHT) geçmesi için çalışma mı yapılmalı? Düzce’de her türlü güzellik var ama sanki bir yerlerde de bir problem var gibi. Herhalde en önemlisi problemin tespiti olsa gerek!

İlimize yeni atanan Sayın Resul Taştan 1965 Artvin doğumlu, Marmara Üniversitesi Basın yayın mezunudur. 27 yıllık Turizmcidir. Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde yaklaşık 9 yıl müdür yardımcılığı görevi yapmıştır. İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Evli ve 1 çocuk sahibidir.

Göreve yeni atanan Sayın Resul Taştan beyden ilimizin beklentileri büyüktür. Allah sayın müdürümüze ve ekibine kolaylıklar versin, Allah yar ve yardımcısı olsun.  

İlimizde görev yapan İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Özcan Budak beyin de tayini Ankara’ya çıkmış. Özcan Budak bey uzun yıllardan beri ilimizde görev yaptı. İlimizde kaldığı süre içinde turizm alanında hizmetleri oldu. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. Hoşçakalın.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
321 kez okundu
0 bekleyen yorum
5 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

mehmet

16.7.2018 - 10:33:45

deniz bey kardeşim O eski müdür; birçoğu depremden kaçarken deprem bölgesi derken o bizzat kendi istedi düzcede görev yapmayı ve çadırda kurduğu müdürlüğü ve çalışmaları bugünlere kadar başarı ile getirdi yiğide vur hakkını yeme. hizmette başarısı düzcede görev yapan birçok Vali den aldığı takdirname ve bakanlığında; türkiyeye örnek yaptığı çalışma ve projelerle de kanıtlanmıştır golf turizminden, kardüzün turizm bölgesi ilanına, raftingtenten müzeye küütüphaneye spor turizmine, bisikletten motokroslara, suyu takip edin projelerine yazılı görsel basında düzcenin tanıtımına kadar alın teri vardır bu ve birçok proje turizm müdürlüğünde var sizden hariç hepimiz biliyoruz demekki sizin gözünüzden kaçmış araştırmanızı tavsiye ederim.. hem projeleri hem yapılan çalışmalar internet ortamında ve turizm müdürlüğü web sitesinde var. eski müdür ve personelinin gayretli çalışmasıyla bu kadar oldu bir de düşünün düzcede her kesim kişi ve kuruluşların destek verdiğini düzce uçar gider.. kalın sağlıcakla
Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,45

Deniz

13.7.2018 - 14:06:46

Eski müdür o kadar zaman düzcede görev yaptı ama hizmette başarı görmedim cünkü düzce turizimde yıllarca bir adım öteye gidemedi sayın müdürün hizmetlerinden bahsederlerse bizde haksızlık yapmamiş oluruz ihşaallah gelen müdür bey düzce turizimini geliştirir
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Veli

13.7.2018 - 13:59:38

Hocam sayın müdüre efteni gölü yaşam alanı olarak düzcenin markası olabilir karduz yaylası için top yekün çalışma yapılmalı düzceyi yönetenler deyim yerinde ise seferbellik ilan etmeli böyle bir yer boş dururmu anlamiş degilim golf sahası yapılabilir bunları bunları ihşaallah anlatmişsındır
Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,82

mehmet

12.7.2018 - 09:49:21

Özcan Budak depremde millet Düzceden kaçarken o çadırda başlayan müdürlüğünden bugüne dek hem Düzce için hemde Düzce turizmi için birçok önemli çalışmalara ve projelere imza attı Düzceye olan sevdasıyla yıllardır Düzce'de durup çalışkanlığıyla dürüstlüğüyle iyi günümüzde kötü günümüzde bir Düzceli gibi her zaman yanımızda olmuştur Allah razı olsun kendisinden Kendisini yapılan haksızlığı da hak etmeyen biri olduğunu da tüm Düzce biliyor artık ne diyelim Allah hakkında hayırlısını eylesin
Katılıyorum   Katılmıyorum
%57,14

Yeşil düzce

10.7.2018 - 12:17:40

Merhaba hocam turizimde işi bilmiyoruz yada umursamıyoruz efteni ve karduzde umudum yok faka basit bir tanıdımdan bahsedeyim filim platosu bunu sayın keleş gündeme getirdi trt ile ortaklaşa yapılacaktı istanbul ankarası arasındayız istanbul mesafa cok az burada yapılacak diziler filimler düzcenin tüm güzellikleri ortaya dökülür sanatcılar gelır buaralara gazeciler tanıdım için bulunmaz fırsat olurdu fakat nerede burası düzce burada kişisel cekişmelerden bunlar ne yazık kimsenın aklına gelmıyor gelenınde görev yaptırmıyorlar yazık

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

TESADÜF MÜ?

Miraç Kayıhan Karayiğit

TESADÜF MÜ?

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ