Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[14:17] Öğrenciler Acedemia Tower Bahçesinde İftar Açtı -- [13:59] Kardeşlik İftarına Yoğun Katılım -- [13:26] Akçakoca'da Bu Yaz Bambaşka Geçecek -- [12:40] Yine Patpat Yine Kaza -- [11:55] Valilik Uyardı: İnanmayın! -- [11:34] 3 Haftalık Eğitime 80 Kişi Katıldı -- [11:31] Robot Yarışmasında 3. Oldular -- [10:48] İLK ÖNCELİĞİMİZ DÜZCE’NİN MENFAATİ -- [10:29] Düzce Kızılay Azerbaycan’da -- [10:30] Feci Kazada Can Verdi --
Yazarlar
Ticaret Lisesi kavşak-Halk otobüsleri-Çöp-Kağıt toplama-Eski elbiseler-Temizlik kampanyası!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

11.10.2018 - 10:46
197 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Ticaret Meslek Lisesinin arkasındaki kavşak ve ışıklandırma!

Ticaret Meslek Lisesinin arkasındaki kavşak, yani eski Fiskobirlik mevkisi olarak bilinen, yani kalıcı konutlar semtinden gelen ve terminale giden yolun üzerindeki kavşak gerek araç sahipleri, gerekse yayalar tarafından tehlikeli bir hale geldi.

Konu ile alakalı olarak yaptığım araştırmada halen Otoban bağlantı yolu çalışmalarının yapıldığı, Asar deresi üzerindeki köprüden eskiden Fiskobirlik olarak bilinen yerdeki kavşağa kadar yolun doğu tarafındaki yan yolun bitirildiği, halen batı taraftaki yan yol çalışmalarının yapıldığı ve bir haftaya kadar bu yolun da bitirileceğini öğrendim.

Asıl sıkıntının bu yollar bittikten sonra kavşak çalışmasına başlandığında olacağını da öğrendim. Yaklaşık bir haftalık bir çalışmadan sonra problem olarak görünen o kavşakta rahatlama olacağı, ihtiyaç halinde sinyalizasyon çalışmalarının yapılacağı, bu çalışmaların 29 Ekim 2018 tarihinde bitmiş olacağı bilgisini de almış oldum. İnşaallah çalışmalar belirlenen tarihte biter ve gerek araçlar, gerekse yayalar rahat ederler.

Ayrıca Ticaret Meslek Lisesinin arka tarafında bulunan eski ve büyük bir kavak ağacı var. Bu ağaçlar özellikle ilkbaharda astım allerjisi olan hastalar için rahatsız edici. Dolayısıyla bu ağacın da kesilmesinin uygun olacağını astım hastaları dile getirmekteler!

Halk otobüslerindeki seslendirmeler ve akan yazılara ne oldu?

Düzce belediyesi halk otobüslerinin önünde, otobüsler yolcu indirme durağına yaklaştığında o durağın ismini belirten bir ses duyuluyordu ve soldan sağa doğru akan bir yazı vardı. Ne oldu o ses ve akan yazılar? Her gün dolmuşa binen birisi için belki farketmiyor ama yabancı, gözleri görmeyen, kulakları işitmeyenler, otobüsle ulaşımı az olan kişiler için çok önemlidir. Bu konuda hassas olunursa iyi olur!

Çöp ayrıştırmayı evde mi yapsak!

Her gün kapımızın önündeki çöpü almaya gelen Belediye çöp kamyonları var. Her aile evinde çöpünü üçe ayırsa. Mesela; 1-Sebze atıkları ayrı poşetlere, 2-Metal, plastik ve cam artıkları ayrı poşetlere, 3-Kağıtlar ayrı poşetlere konulsa vb. gibi.

Belediye de şöyle bir ilan yapsa ve dese ki; çöp konteynırına pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma günleri sebze poşetlerini, Cumartesi günü de Metal, plastik, cam, kağıt vb. atıklarını koyun. Vatandaş bu şekilde yönlendirilirse daha uygun olmaz mı? Çünkü bu işe bir yerden başlamak lazım.

Kağıt-Kitap toplama günleri yapılsa!

Belediye 30 günde bir mahallelere sadece kağıt-kitap, dergi toplamaya çıksa, vatandaşa bunu duyurarak alıştırsa ve o aracın kağıt, karton, mukavva, kitap, dergi vb. çöpleri almaya geleceğini önceden bildirse ve bu kağıt toplama işi her ayın belli günleri yapılsa nasıl olur. Bu iş detaylandırılabilir.

Eski elbiseleri toplama kampanyası yapılsa!

Birçoğumuzun evinde, gardrobunda kilo aldığı veya zayıfladığı için kullanamadığı giyecekler vardır. Bunların temizlenerek, ütülü bir şekilde toplanması işine girilse nasıl olur? Hem kullanılamayan giysiler kullanılır hale getirilmiş olur, hem de gardoplarda yer açılmış olur.

Sonbahar ve ilkbahar temizliği!

Belediye ve valilik bir temizlik kampanyası düzenlese! Mesela; Sonbahar temizliği adı altında belirlenecek bir gün valiliğin düzenlediği bir kampanya olsa. Her memur amir bulunduğu mekanı bizzat kendisi temizlesin.

İlkbaharda da tespit edilecek bir gün ilkbahar temizliği yapılsa ve Belediye başkanı başta olmak üzere şehir merkezindeki tüm esnaflar dükkanlarının önünü temizlesin vb. gibi. İyi olmaz mı?  Hoşçakalın.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
197 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

TESADÜF MÜ?

Miraç Kayıhan Karayiğit

TESADÜF MÜ?

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ