Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:49] 5 Ayda Neler Yaptılar? -- [18:40] KALİTESİYLE ÖN PLANDA YER ALIYOR -- [13:21] Pompalı tüfek ile vurdu -- [12:16] YENİ EĞİTİM YILI DÜZCE ÜNİVERSİTESİ AYRICALIĞIYLA BAŞLIYOR -- [11:28] DURAKLARDA KIŞ TEMİZLİĞİ -- [10:54] “İLÇEMİZİ İLERİYE TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ” -- [10:50] Mado zengin menüsüyle hizmetinizde -- [10:45] “DENEYİMLİ EKİPLE BAŞARIYA ODAKLANDIK” -- [10:22] MÜNAVEBE YAPALIM DESTEKSİZ KALMAYALIM -- [21:58] Gece Kartalları Göz Açtırmıyor --
Yazarlar
Kızılay “Ensar Gıda’yı” aldı, mağdurlar sevinecek!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

15.01.2019 - 07:24
533 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

Kızılay Düzce şubesi basına kahvaltı verdi, “Ensar Gıda” mağdurlarına da müjdeyi verdi!

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” olması nedeniyle Kızılay Düzce Şubesi, Düzce’de görev yapan basın mensupları ile 11.01.2019 Cuma günü saat 9.00’da Düzce Kızılay şubesinin toplantı salonunda sabah kahvaltısında bir araya geldi. Kızılay Düzce şubesi, Kızılay Düzce şubesinin çok amaçlı toplantı (Düğün) salonunda, özenle hazırlanmış olan kahvaltı programına Düzce’deki basın mensupları ve ulusal basının Düzce temsilcilerinin hemen hemen tamamına yakını ilgi gösterdi. Kahvaltıya Başkan Halil Aydın ile birlikte yönetim kurulu üyelerinin tamamı eşlik etti.

Kahvaltı hazırlıkları yapılırken, Düzce Kızılay Şubesi Başkanı Avukat Halil Aydın göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları çalışmaları kısaca özetledi. Başkan Halil Aydın; Günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmasında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Düzce’de görev yapan tüm gazetecilere başarılarla dolu nice yıllar diledi. Ayrıca bugün, Kızılay Düzce Şube Yönetimi olarak görevi devralmalarının da 90.günü olduğunu hatırlatarak heyecanlı olduklarını söyledi. Aydın, 3 aylık görev süreleri boyunca, Kızılay Düzce Şubesi olarak yaptıkları faaliyetlerin bazılarını anlattı.

Halil Aydın; “’Mesela; 3 Aralık Dünya Engelliler gününde’ Türkiye Beyazay Derneği Düzce şubesinin de katkılarıyla ‘Kan Vermeye Engel Yok’ kampanyasına ilimiz milletvekilleri, Belediye başkanımız, Kızılay Genel Sekreteri, Genel Başkan Başdanışmanı, Genel Müdür Danışmanı seviyesinde ve çok sayıda idareci ile birlikte katıldık. Bu arada Türkiye Beyazay Derneği Düzce şubesine de teşekkür ederim. Göreve geldiğimiz günden itibaren okulları ziyaret ettik. Okullarda seminer, ilk yardım ve psikolojik destek çalışmaları yapılmasını sağladık. Kızılay haftası etkinlikleri çerçevesinde okulları ziyaret ettik. Mont, bot, kıyafet, gıda yardımı, kısaca insanların neye ihtiyacı varsa o yönde yardımlarda bulunduk ve yardımda bulunmaya devam ediyoruz” dedi.

Halil Aydın; “Kızılay’a gelirken hedefimiz büyüktü. Kızılay’a geldiğimizde hesapta 3 milyon civarında bir para vardı. Biz o parayı bünyemizde tuttuk. Bu parayı genel merkeze göndermek yerine, genel merkezden aldığımız 3.5 milyon tl. destek ile yaklaşık 6.5 milyon TL’ye Kızılay’a ciddi anlamda gelir getireceğini ön gördüğümüz, kayyum heyeti ile protokole bağladığımız bir yer satın aldık.”

D-655 Karayolu üzerinde bulunan Ensar Gıda’ya ait taşınmazı satın almalarının bir sebebi olduğunu aktaran Aydın konuşmasına şöyle devam etti: “Kurumsal olarak bunun market kısmı, yan tarafta bir zahire kısmı, yukarıdaki orta katlarda kullanılmaya uygun ofisler ve üst katlarda bir düğün salonu var. Düzce’deki en büyük kapalı düğün salonu bu salon. Burada yapacağımız her şeyi açık ihale suretiyle yapacağız. Yapacağımız her şey şeffaf ve kamuoyuna açık bir şekilde olacak. Bunun öncelikli amacı ekonomik olarak Kızılay’ı rahatlatmak. Çünkü oradan gelecek ciddi bir kira geliri bekliyoruz. Bunun olacağına da eminim. Kızılay’ı büyüterek ‘Kurumsal bir bina amaçladık.’ Buradaki yerimizi oraya (Ensar Gıda’nın oraya) taşımayı arzuluyoruz. Kan merkezi ile ilgili bir takım spekülasyonlar var. Orada benim irademle taşınması ya da taşınmaması söz konusu olamaz. Buna karar verecek olan mercii üst kuruldur, genel müdürlüklerdir. Ama kan merkezi oraya taşınsa da, taşınmasa da bize çok ciddi kira getirisi olacak!” dedi.

“Fındıkçıların ‘Ensar Gıda’daki mağduriyeti inşallah en kısa zamanda giderilecek. Bunun yanında bir şey daha arzulamıştım. Bizim Kızılay olarak amacımız her kim olursa olsun, mazlum, mağdur olan her kimseye yardım elini uzatabilmektir. Düzce’de de oraya para kaptırmış fındıkçılar ağırlıklı olmak üzere büyük bir mağdur kitlesi var. Böyle bir mağdur kitlesinin olduğu, feryat figanların Ankara’dan duyulduğu, Meclis’e kadar taşındığı bir ortamda bu kaosu aslında bu şekilde bitirebileceğimizi öngördük. Bu benim kendi kişisel düşüncemdi. Kayyum heyeti ile yaptığımız görüşmelerde de fındıkçıların mağduriyetini giderecek bir rakam olduğunu söylediler. Biz Kızılay olarak oradaki mağduriyeti böylece kaldırmış olacağız İnşaallah. Önümüzdeki ay içinde mağdur olanların mağduriyeti inşallah giderilmiş olacak!” dedi. Aydın son olarak, Ensar Gıda’ya ait taşınmazın satışı için Kayyum Heyeti ile imzalanan ön protokolün ardından TMSF Üst Kurulu’ndan onay beklendiğini ve Ocak ayı sonu itibari ile onaylanması halinde resmi imzaların atılacağını söyledi.

Başkan Halil Aydın; “Hali hazırda kahvaltı yaptığımız ve içinde bulunduğumuz 300 kişilik bu çok amaçlı toplantı salonunu (Düğün salonunu) da zaman zaman yapılacak toplantılar için ve ihtiyaç sahibi kişilere kına, nişan, düğün törenlerinde cüzi bir rakamla kullanıma vermeyi düşünüyoruz. Şu anki düşüncemiz değişmez ise bu yönde” dedi.

Kahvaltı organizasyonu çok mükemmeldi. Kahvaltının eski düğün salonunda yapılması manalıydı. Başkan Halil Aydın’ın basın mensuplarının masalarına ayrıca oturması, samimi davranması dikkat çekiciydi. Gördüklerimizden, yapılan açıklamalardan anlaşılan o ki, Kızılay Düzce şubesi yönetim kurulu üyeleri başta Avukat Halil Aydın olmak üzere yönetim kurulu üyeleri Hüdaver Gösterişli, Mine Met, Yakup Demircan, Mustafa Bilgin ve İdris Çalışkan göreve geldikleri günden itibaren 90 günlük süreyi iyi kullanmışlar ve iyi bir ekip olmuşlar. Kızılay Düzce şubesine maddi veya manevi olarak çok ciddi katkı sağlamışlar. Özellikle “Ensar Gıda’ya” ait binayı satın alarak çok sayıda mağdur vatandaşın mağduriyetlerinin giderilmesine katkı sağlamışlar, dua almışlar ve Kızılay’a bina kazandırmışlar. Kendilerini tebrik ediyorum. Hoşçakalın.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
533 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Hasan Bostancı

16.1.2019 - 10:16:04

İlhami hocam , Düzce haberlerini yorumlarıyla sizden alıyoruz.Yüreğinize,kaleminize,emeğinize sağlık. Selam ve saygılar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

ROMANTİZM VE DOYUM NOKTASI

Miraç Kayıhan Karayiğit

ROMANTİZM VE DOYUM NOKTASI

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ