Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:01] Delta Alfa’dan Şehit Emniyet Müdürü’ne ziyaret -- [18:56] Tüm çalışmalar kazaları aza indirmek için -- [18:15] KÜLTÜR’LÜ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI -- [14:23] 65 MİLYON’LUK MASAR TOWER İLE DÜZCE’YE PRESTİJ GETİRECEK -- [12:42] Rusya'da Çalıştaya Katıldı -- [10:37] Başkan Özlü Oxijen'de -- [10:15] YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI -- [10:12] SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI -- [09:54] 172 Sporcu Sakarya’da Buluştu -- [09:38] Üniversiteden 15 Temmuz Şehidinin Kabrine Ziyaret --
Yazarlar
Yedek su kartı - Dernekler - Azmimilli ilkokul bahçesi!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

15.05.2019 - 09:40
192 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Yedek su kartı olamaz mı?

Düzce Belediyesinin Akıllı su sayaçlarını (Elektronik) kullanıma soktuktan sonra suyun azalıp azalmadığı kontrolü vatandaş tarafından unutulmaktadır. Vatandaş da su sayacında satın aldığı suyun bittiğinde mağdur olmaktadır. Bu mağduriyetin önüne geçebilmek için vatandaşa  “Yedek su kartı” hazırlayıp veremez mi?

Yaptırma ve yaşatma derneği mi, yaptırma derneği mi?

Bazı dernekler “yaptırma ve yaşatma derneği” olarak faaliyet göstermekte, bazıları ise sadece “yaptırma derneği” olarak faaliyet göstermektedir. Aradaki fark nedir diyecek olursanız fark şudur: Diyelim ki bir hayır kurumunun başlattığı bir bina var ve bunun için vatandaşlardan para toplanacak. Bunun için de bir dernek kurulması gerekiyor. Kurulan derneğin adı bazılarında “yaptırma ve yaşatma derneği”, bazılarında ise sadece “yaptırma derneği” olarak kuruluyor. Bina yapılıp bitirildikten sonra ilgili kuruma teslim ediliyor ve bizden bu kadar denilip dernek feshediliyor. Bazı dernekler ise binayı yapıp bitirdikten sonra o binayı yaşatma görevini de sürdürdüğü için göreve devam ediyor. Hangisi doğru?

Azmimilli ilkokulunun bulunduğu alan!

Azmimilli ilkokulu, ortaokulu, öğretmenevi ve itfaiyenin bulunduğu alan daha derli toplu hale getirilemez mi? Bir tarafta Küçüksu parkı, karşıki tarafta ise sözü edilen yer. Her iki taraf da ya tamamen park olsun, ya da bir tarafı park, karşıki taraf ise derli toplu bir mekan olsun. Ne olabilir mesela; Okul olabilir, öğretmenevi olabilir veya aklınıza gelen daha uygun bir mekan olabilir. İyi ama orası “sit alanı”!

“Sit alanı” olarak ilan edilmiş olan yerlerden, “sit alanı” ilan edilme şartları yeniden gözden geçirilerek, “sit alanı olmaktan çıkarılan yerler” var mı yok mu? Araştırılamaz mı?  Ne dersiniz?  Hoşçakalın.

 

 

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
192 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

KİMLİK VE ŞAHSİYET

Miraç Kayıhan Karayiğit

KİMLİK VE ŞAHSİYET

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ