Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:39] Boluspor Kulüp Başkanının Oğlu Kaza Geçirdi -- [11:25] Açık Kapı Uygulaması Devam Ediyor -- [10:35] Otopark Çalışmaları Hızla Devam Ediyor -- [10:06] Vali Dağlı'dan Gaziler Günü Mesajı -- [09:57] SAĞLIK KRİZİNE AÇIKLIK GETİRDİLER -- [09:47] MASTERLER TAKIMINDA DURMAK YOK -- [09:45] DÜZCESPORDA ERZİN HAZIRLIKLARI -- [19:05] Düzce'den Geçti -- [18:48] GÜMÜŞ MADALYA İLE DÖNDÜ -- [18:38] Yönlendirme Levhaları Yetersiz --
Yazarlar
Akşemsettin ilk/ortaokulunun etkinlik zenginliği!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

17.05.2019 - 10:15
441 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Geçtiğimiz günlerde Akşemsettin ilk/ortaokulunu ziyarete gitmiştim. Okul idaresi ile yaptığımız sohbette, okulda yıl boyu yapılan etkinlikler söz konusu olmuştu. Mesela; Ne gibi etkinlikler yapıldı diye sorduğum. Aldığım cevap son derece olumluydu. Mesela;

10 Kasım’da Atatürk’ü anma programında kardeş okul Avni Akyol Ortaokulu misafir edilmiş. Günün mana ve önemi ile ilgili hazırlanan tiyatro ve resim sergisi sunulmuş.

Mesleğin kutsallığına yakışır bir biçimde “öğretmenler günü” programı yapılmış. Programda tüm okul öğrencilerinin desteği ile öğretmenlere şiirler, kompozisyonlar okunarak zengin bir kutlama programı gerçekleştirilmiş. Bu program Kardeş okul ile birlikte yapılmış. “24 Kasım Öğretmenler Günü” resim, şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler karşılıklı olarak ödüllendirilmiş.

2018-2019 yılı şubat tatili döneminde okulun iç mekanı, okul girişi alanlarında düzenleme yapılmış. “12 Mart İstiklal Marşımızın kabulü” münasebetiyle hazırlanan tiyatro, öğrencilerle birlikte izlenmiş. Okul öğrencilerine İstiklal Marşımızı en güzel okuyana madalya verilmiş. Kardeş okul ile birlikte ilimizde yer alan “İl Eğitim Tarihi Müzesi” ziyaret edilmiş.

Akşemsettin ilk/ortaokul öğretmen ve öğrencileri 18 Mart Çanakkale Şehitler gününü anma etkinlikleri çerçevesinde hazırladıkları “Çanakkale” isimli bir tiyatro hazırladıklarını,  tiyatroda Çanakkale savaşı ve bu savaşa katılan askerlerden “Yozgat’lı Hasan’ın” başının neden kınalı olduğu konusu da işlenmiş. Programda, maket yapımında dereceye giren okul öğrencilerine ödül takdimi yapılmış. 

Programa okul Müdürü Ömer Beylan, Müdür Yardımcısı Burcu Güven, Süleyman Akgül, Arapçiftliği Mahalle Muhtarı Muammer Ceylan, Uzunmustafa okul Müdürü Bekir Gürler, Arapçiftliği sakinlerinden emekli öğretmen Sadettin Aydın, emekli öğretmen Sabri Güven, Şehit Ufuk BAYSAN’ın annesi Hanife Baysan,  okul öğretmenleri ve mahalle halkı katılmış. Bu programa bizzat ben de katılmıştım.

Okulda değerler eğitimi gereği akademik başarı ve çabalar dikkate alınarak iyilik, yardım severlik, temizlik, …vb. konularında öğrenciler arasından her ay, her sınıftan birer öğrenci ayın öğrencisi olarak seçilmiş. Seçilen öğrencilerin isimleri ve resimleri ilgili panoda sergilenmiş. Temizliğe verdikleri önem ile okul “Beyaz Bayrak Sertifikasına” hak kazanmış.

Okul “Beslenme Dostu okul sertifikasını” alarak sağlıklı yaşam ve spor ile ilgili etkinliklerini hayata geçirmiş. “Sıfır Atık projesi” başarı ile uygulanmış. 08-09.05.2019 tarihlerinde Akşemsettin ilk ve ortaokul öğrencilerince tüm yıl boyunca hazırladıkları çalışmaların yer aldığı yılsonu sergisi yapılmış ve bu sergiyi birçok okulun ziyaret etmesi sağlanmış.

Sergiyi ziyarete gelen misafirlere Akşemsettin ortaokul öğrencisi Işıl ÖZTÜRKER ve Efe TEKİN tarafından yan flüt ve org eşliğinde mini bir konser verilmiş. Çanakkale türküleri seslendirilmiş ve Akşemsettin ilk/ortaokulunun kardeş okulu Avni Akyol’un ziyareti sırasında öğrenciler türküleri birlikte seslendirmişler.

14.05.2019 tarihinde anneler günü münasebetiyle Akşemsettin ilk/ortaokulu, kardeş okulun idareci ve öğretmenleri ile birlikte ve -1- öğretmen ile Şehit Ufuk BAYSAN’ın Beyköy-Çalıcuma köyündeki ailesi ziyaret edilmiş!

“Gez, gör, yap, öğren projesi” kapsamında 4. sınıf öğrencileri Düzce Üniversitesindeki dondurulmuş hayvan müzesini ziyaret etmişler. Bir farkındalık oluşturmak amacıyla kardeş okul ile birlikte “Yeşil Düzce Özel Eğitim Uygulama okuluna” ziyaret düzenlenmiş.  Kardeş okul ile birlikte “Annem varsa Ben de Varım” Projesi kapsamında Düzce “İl Halk Kütüphanesine” ziyaret yapılmış

Sağlıklı yaşamı destekleyecek uygulama için okul kantini düzenli olarak denetlenmiş. Kantinde sağlıklı beslenmeyi destekleyecek meyve köşesi oluşturulmuş. Okulun uygulama bahçesi çalışmaları öğrencilerle birlikte yapılmış. Okul bahçesinde kabak, biber, fasulye, mısır bitkilerinin ekimleri yapılmış ayrıca gül, çiçek yetiştiriciliği de yapılmış.

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” veliler ve tüm öğrencilerin katılımıyla kutlanmış. Bayramda,  öğrencilerin hazırladığı sergiler sunulmuş. Öğrenciler farklı illerde katıldıkları farklı spor müsabakalarında “madalya ve kupalar” kazanmışlar. Okulda Düzce İtfaiyesinin destekleriyle “yangın söndürme tatbikatı” düzenlenmiş. 

Veli-okul iş birliğini arttırmak amacıyla Düzce Üniversitesi’nden gelen stajyer Rehber öğretmen adaylarının da desteği ile kahvaltının önemi, “Evde öğrencilerin çalışma alışkanlıklarının geliştirilmesi konulu veli eğitimleri” düzenlenmiş.  Bağımlılıkla Mücadele kapsamında Yeşilay kulübü çalışmalarını içeren “Yeşilay köşesi” oluşturulmuş.

Öğrencilerin hazırladıkları afişlerin ve resimlerin yer aldığı köşede öğrenciler “sağlıklı yaşamı destekleyen” örnek uygulamaların neler olduğu, teknoloji bağımlılığı,…vb. türlerin özellikleri ve bunlardan uzak durmanın önemi anlatılmış.

Akşemsettin ortaokulu 6. sınıf öğrencilerince “E-Twinning projesi” kapsamında hazırlanan “Snapwords adlı kitap” basılmış. 2023 Vizyonuna paralel olarak proje kapsamında yürütülen İngilizce mektuplaşma ve tiyatro gösterimi gibi faaliyetler diğer öğrencilere de örnek teşkil edecek şekilde, okul Müdürü Ömer BEYHAN, Müdür yardımcısı Burcu GÜVEN, İngilizce öğretmeni Handan ARSLAN ve öğrenciler ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaret edilmiş. Yapılan bu ziyarette basılan kitabın bir örneği de İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’e takdim edilmiş.

Bir okulda, istenirse neler yapılabileceğini bir emekli öğretmen olarak memnuniyetle görmüş ve dinlemiş oldum.

Akşemsettin ilk/ortaokulu idaresini, öğretmen ve öğrencilerini yaptıkları bu dolu dolu etkinliklerden dolayı tebrik ediyor başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Hoşçakalın.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
441 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

Son mektuplar!

İlhami Atasever

Son mektuplar!

KEPENK KAPATTIRAN ANALAR!

Mehmet Akbacak

KEPENK KAPATTIRAN ANALAR!

ROMANTİZM VE DOYUM NOKTASI

Miraç Kayıhan Karayiğit

ROMANTİZM VE DOYUM NOKTASI

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Tarık Şahin

Gürkan İpek

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ