Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[01:05] TEPKİ İÇİN YÜRÜYÜŞE GEÇTİLER -- [21:16] ANADOLU'DA 1. DALGA DEVAM EDİYOR -- [20:59] DÜZCESPOR TWİTTER'IN GÜNDEMİNDE -- [20:38] MASADA MAĞLUP ETMEYE ÇALIŞIYORLAR -- [20:32] TEPKİLER DEVAM EDİYOR -- [20:13] “HAKKIMI HELAL ETMİYORUM” -- [19:46] BU BÜYÜK BİR HAKSIZLIKTIR -- [18:26] BU MESELE MEMLEKET MESELESİ -- [18:24] PLAY-OFF DIŞINDA KALDIK -- [16:25] KAÇAK SİLAHLAR GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR --
Yazarlar
Budanan ağaçlar- Sarayyeri halk otobüsleri-Raylar!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

12.06.2019 - 09:27
226 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Şehir merkezindeki ağır budama yapılan ağaçlar!

Şehir içinde yol kenarlarına dikilmiş olan ağaçlara neden ağır budama yapılır? Budanan bu ağaçlar şehir merkezinde ağaç direk olarak görünsün diye dikilmemişti. Bu ağaçlara her yıl ağır budama yapılacaksa sökün gitsin. Budama yapmak zorunluluğu varsa ağaçların gölge yapacak dallarından birkaç tane bırakılıp geri kalanı dalları budansa daha doğru olmaz mı?

Bu ağaçlar “Yeşil Düzce” olarak bilinen ilimizin yeniden yeşillenmesi için dikilmişti. Çok da iyi olmuştu ve herkesin beğenisini kazanmıştı. Şehrimize hem bir güzellik vermekte, hem de aşırı sıcaklarda gölge yapmaktaydı. İnsanlar ve işyeri sahipleri bu gölgeden istifade ediyorlardı. Esen rüzgardan, verdiği serinlikten istifade eden insanlar bu hizmeti yapanlara ve sebep olanlara dua ediyordu. Belki işyeri sahipleri ağaçların verdiği serinlikten dolayı klimaları bile çalıştırmıyorlardı.

Yukarıya yazdığım yazı tamamen Düzce insanının ve işyeri sahiplerinin eleştirisidir. İnsanımız, dikilen ağaçların yeşilliğini görmek ve gölgesinden istifade etmek istiyor!

Arapçiftliği-Sarayyeri halk otobüsleri!

Düzce şehir merkezinden her yarım saatte bir kalkan Belediye halk otobüsleri Hamidiye, Körpeşler, Arapçiftliği, Sarayyeri, Akınlar, Yeni mahalledeki yerleşim yerlerinde ikamet eden insanımıza hizmet veriyor. Bu hizmeti veren Düzce Belediyesine öncelikle çok teşekkür ediyoruz. Ancak uzun zamandan beri vatandaşlardan gelen bir istek var. Nedir bu istek? Şehir merkezinden kalkan halk otobüsü Çoban kavşağından dönüp Hamidiye camiine gidene kadar vatandaşın bekleyebileceği bir otobüs durağı yok. Otobüs şoförü de durak olmadığı için haklı olarak durak harici durmuyor. O zaman vatandaşın ne yapması gerekecek? Yan yoldan taa Hamidiye camiine kadar yürümek zorunda kalacak. Yaşlısı, kadını, çocuklusu, yağmuru, çamuru, soğuğu, sıcağı var bu işin. O vatandaşlara yazık değil mi? Pak Otel’in yakınına bir yere durak konulamıyor mu? Êfendim oraya durak koymak kurallara uymuyormuş. Kurallar bazen arazinin durumuna ve vatandaşın lehine olarak değiştirilebilir diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

İstanbul caddesindeki raylar ne olacak?

Geçtiğimiz günlerde arkadaşımın birine telefon ettim ne var, ne yok halini hatırını sormak için. Arkadaşımın sesi hiç iyi gelmiyordu. Ne oldu diye sordum? Yaa dedi şehir merkezinden bisikletle giderken valiliğin civarında bisikletin tekeri rayların arasına sıkıştı ve çok kötü düştüm dedi. Neyse ki kırık çıkık yokmuş ama geçmiş olsun diye kendisini ziyarete gittiğimde her tarafı yara bere içinde olduğunu gördüm. Yaklaşık bir ay önce olan bu kazadan sonra arkadaşım namazını maalesef hala oturarak kılıyor ve yaraları henüz tam geçmiş değil.

İstanbul Caddesine döşenen o raylarda iyi veya kötü, beğenirsiniz veya beğenmezsiniz ama bir tren gidiyordu. Şimdi o treni de göremez olduk. Bir şeye karar verilsin. O tren ya daha uzun mesafeye gidecek şekilde ilave ray döşensin veya böyle bir niyet yoksa kaldırın o rayları gitsin. Hiç olmazsa insanlar düşmesin bir yerlerini de sakatlamasın! Hoşçakalın.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
226 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Miraç Kayıhan Karayiğit

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ