Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[23:02] Motosiklet park halinde ki otomobile çarptı 1 ölü -- [22:00] FUTBOLCULARDAN GÖKHAN KAPOĞLU’NA ÇAĞRI -- [21:45] ENVER AYYILDIZ 3 PUANI DEĞERLENDİRDİ -- [17:28] DÜZCESPOR LİGE GALİBİYETLE BAŞLADI -- [15:32] MAÇ BAŞLADI -- [14:13] “ÜMİT DE BİZİM, MUSTAFA DA BİZİM, OKAN DA BİZİM” SÖZLERİ BOŞ ÇIKTI -- [13:03] Düzcespor Düzce’nin ve Düzce esnafının markasıdır. -- [11:06] Gölyaka ve Akçakoca’da vatandaşlar arsalarını Kızılay’a bağışladı -- [10:38] KARADENİZDE BALIK BOLLUĞU YAŞANIYOR -- [10:10] ÖĞRETMEN TEMASSIZ DEZENFEKTAN CİHAZI YAPTI --
Yazarlar
Çevre yolları bir an önce açılmalı!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

17.01.2020 - 09:45
598 kez okundu
0 bekleyen yorum
4 onaylı yorum

Düzce’nin şehir içi çevre yolları açılmadıkça Düzce’nin trafiği düzelmez.

Mesela; Kaynaşlı’dan Düzce istikametine doğru giderken Sarsılmaz Silah fabrikasının eski binasının oradan sağ tarafa D-655 karayoluna girildiğinde Kalıcı konutlar, Düzce şehir merkezi, Yığılca ilçesi, Düzce Üniversitesi, Konuralp yerleşkesi, Akçakoca, Alaplı, Karadeniz Ereğli, Alaplı, Zonguldak vb. yerleşim yerlerine çok rahat gidebiliyorlar.

Kervan kavşağından giren araçlar, Zahit Kevseri Bulvarından Kuzey çevre yoluna girildiğinde, istenilen yerleşim yerlerine çok rahat gidebiliyorlar.

Aydınpınar Caddesinden Şehir mezarlığına kadar 25 metre genişliğinde yapılan çevre yolu önceki dönem Belediye Başkanı Dursun Ay zamanında yapılmıştı. O yol araçlar için hem terminale, hem şehir mezarlığına, hem de Beyköy Beldesine ulaşım kolaylığı sağlıyor.  

Kalıcı konutlar istikametinden gelen, Zahit Kevseri Bulvarı ve Haydar Gördebil Bulvarından (Ticaret Lisesi arkası) TEM otoyol bağlantı yolundan devam eden araçlar, İstanbul ve Ankara istikametine çok rahat çıkış yapabiliyorlar.

Çevre yollarındaki o canlılığın devam edebilmesi için Çamköy mahallesinden güneye, Körpeşler-Servet Bucurgat Caddesine kadar olan bölümün kamulaştırılması önceki belediye başkanımız Dursun Ay zamanında yapılmıştı. Servet Bucurgat Caddesi istikametinden batıya, hal kavşağına doğru açılması gereken o yol açılmalı. Çamköy-Hal kavşağı arasındaki o yolun alt yapısı bitirilip asfaltlanmalı. Aynı yolun Servet Bucurgat Caddesi-Öztürkler kavşağı (Hürriyet Caddesi) arası daha önce asfaltlanmış ve Terminale kadar trafiğe açık hale getirilmişti.

Olimpiyat kavşağından, Nezih Tütüncüoğlu Bulvarını takip ederek Asar deresi istikametine doğru giden yol, önceki dönem Belediye Başkanı Dursun Ay zamanında yapılmış, DSİ ile Belediyenin ikili ilişkileri sayesinde Asar Deresinin üzerine köprü yapılmış, karşı taraftan Çay Mahallesi - Ağa mahallesi arasından bir yol açılmıştı. O yolun bir an önce alt yapısı bitirilmeli, Terminale kadar düzenlenerek kullanılabilir hale getirilmeli ve şehir trafiğine açılmalıdır.

Olimpiyat kavşağından, Ekşioğlu sitesinin batısından, Sarayyeri Mahallesine doğru planlanmış olan çevre yolu, küçük Melen’e paralel doğu-batı istikametinden gelmesi planlanan çevre yoluna, alt yapısı yapılıp asfaltlanarak bir an önce bağlanmalı, asfaltlanmalı ve trafiğe açılmalıdır.

Hal kavşağından güney istikametine doğru gidecek olan araçlar için Asar deresinin üzerine bir köprü yapılmalı, yol açılmalı, alt yapı çalışmaları yapılmalı, asfaltlanmalı ve Terminale bağlanmalıdır.

Kaynaşlı istikametinden Çamköy’e kadar gelen Kuzey çevre yolu Çamköy’de kaldı, devamı yapılmadı. Çilimli ilçesinin yakınından Gölyaka sapağına kadar yapılması gereken o yol bir an önce yapılmalıdır. Edindiğim bilgilere göre Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’nün gayretleriyle çalışmalara başlanılmış. İnşaallah hızlandırılır da bir an önce o yol yapılır.

Son yapılan Fiskobirlik kavşağından sürücüler memnun değil. Ne yaparsanız yapın orası kalıcı konutlar istikameti-Zahit Kevseri Bulvarından gelen araçlar viyadük yapılarak Tem otoyoluna bağlanmadığı sürece o sıkıntı düzelecek gibi görünmüyor. Bu konuda da edindiğim bilgilere göre Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’nün gayretleriyle bu çalışmalara başlanılmış.  İnşaallah bu konuda da hızlı hareket edilirse o problem çözülmüş olur.

Çevre yollarının açılması ve yapılmasının zorluğunu biliyorum. Bu işler akşamdan sabaha olacak işler değil ama olması gereken işler. Açılması veya yapılması gereken çevre yolları bir an önce yapılmalı, bitirilmeli, şehir içi trafiği rahatlatılmalıdır. Yol medeniyet demektir. Yol varsa rahatlık var, huzur var. Yoksa ne yaparsanız yapın sıkıntılar bitmez. Hoşça kalın.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
598 kez okundu
0 bekleyen yorum
4 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,61

Köylü

27.01.2020 - 10:50:43

İmar yolları acılmalı özellikle terminal bölgesınde buraların gelışmesıne zemın hazırlanmalıki düzcenın aynası olan düzceye gelenler kötü bir imaj bırakmaması icin oraya avm yapılabilir mesela kurt köydeki otaban kenarında bulunan vıhpot gibi yol demek gelişme medenıyet demektır ihşallah bu yorumlar dıkkate alınır hoşca kalın
Katılıyorum   Katılmıyorum
%55,10

Deniz

23.01.2020 - 14:45:43

Cok merak ediyorum 1200 personel ne iş yapıyor arac var eleman var yoluda 18 uygulaması ile vatandaş vermiş neden hala yollar acılmıyor bilen varsa acıklasında bız de bilelim yazık düzceye ulaşım kötü hava kırlı hala ne beklenıyor
Katılıyorum   Katılmıyorum
%59,65

Düzceli

19.01.2020 - 21:05:41

Keleş olsaydı acılmayan yol kalmaz sayın keleş gözünü budaktan sakınmazdı borç varmiş yokmuş o hizmete bakardı imar yolları acılmaz ise oralara yatırım hizmet gelırmı yollar acılacak alt yapıları yapılacak o bölge gelısecek o bölgeye mütayıtler şirketler gelecek hem beledıye hem vatandaş hem mütayit kazanacak ama nerede bu düşünce ama bolu sakarya önce alt yapıyı yapıyor ve mütayitler peşinden gelıyor o bölgede modern bınalar yükseliyor ben anlamadım secım gecelı kac ay oldu hala tık yok bence keleş demek yol demek
Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,00

Vatandaş

18.01.2020 - 12:19:12

Yol degınce aklıma sayın mehmet keleş gelır yol onun işi sagolsun yolların cogunu sayın keleşin emegı var teşekürler başkan hazır acılmiş yolları yapılmıyor mesela böyköy yoludaki artezyenın yanından sinirci darıcı tarafına giden 18 uygulanarak 20 mt olan yol genışleyıp acılmıyor yazık hazır imar yolu nedense düzce konuşuyor fakat iş yapmaya gelınce yok bırde sorarım 1200 personel beledıyede ne iş yapıyor sankı burası tüpraş fabrikası yazık

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

MÜCADELE VE HAYAT

Miraç Kayıhan Karayiğit

MÜCADELE VE HAYAT

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ