Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:27] BAŞKAN ÇAM UYARDI -- [16:00] Üretim Tesislerini Ziyaret Etti -- [15:31] 4 Firmaya 8 Bin Lira Ceza -- [14:14] Okullarda Tedbirler Üst Seviyede Olacak -- [14:11] İtfaiye Müdürlüğü Uyardı! -- [10:19] 590 Personel Alınacak -- [10:10] Şahin'den fındık açıklaması -- [09:59] FINDIK BEDELLERİ PEŞİN ÖDENMELİ -- [09:48] Keleş Ailesinin Acı Günü -- [16:53] Akçakoca Yolu İçin Işıklı Kavşak İstiyorlar --
Yazarlar
Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile 2020’nin 2. yarısı! (2)
İlhami Atasever

İlhami Atasever

4.07.2020 - 01:38
940 kez okundu
0 bekleyen yorum
5 onaylı yorum

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk ÖZLÜ ile 24.06.2020 tarihinde yapılan görüşmede ilimizde yapılması planlanan hizmetlerle ilgili önemli bilgiler verdi! Görüşmeden aldığım notlar: (2)

*Daha önceki görüşmelerimizde hali hazırdaki otobüs durakları ve kapalı durakların imalatına devam ediliyor demiştiniz. Üretim devam ediyor mu? Kapalı otobüs duraklarının imalatı devam ediyor. Düzce halkı en kısa zamanda yeni duraklarla tanışacak.

*Aydınpınar Caddesinde, Tuna Petrol civarında uygun bir yere çevre köy vatandaşları için yeni bir otobüs durağı yapımı için derhal bir inceleme yapılıp değerlendirmeye alınacaktı. Ne oldu o durak işi? O durak yapıldı.

*Nezih Tütüncüoğlu Bulvarından D-100’e çıkmadan hemen sağ tarafa doğru önceden açık olan o yan yol bariyerlerle kapatılmış. Orası açılacaktı. Ne zaman açılacak? Arkadaşlar orasıyla ilgili bütüncül bir çalışma yapmaya başladılar.

*Yeni sanayi tarafından Olimpiyat kavşağına doğru giden yan yol (İnci Gros’tan doğuya doğru) D-100 karayoluna bağlanmış ve yan yol bariyerle kapatıldı. O bölgede hizmet veren sanayi esnafı mağdur. O yol açılacaktı ne oldu? O yol da açılacak.

*İtfaiye binası Çoban mevkiinde eski otobüs terminalinin bulunduğu binalara ve o alana taşınacaktı. Ne oldu o proje? Bildiğiniz üzere itfaiye binaları özel gereksinimleri olan nitelikli binalar. Bu nedenle özel çalışmalar gerekiyor.  “Yeni İtfaiye Binası Projesi” bu ay bitiyor. İhalesi de bu yıl yapılacak ve inşaatı başlayacak.

*Şehir içindeki bisiklet yolları doğu ve batı istikametine doğru uzatılacaktı. Ne zaman uzatılacak? O proje de yılsonuna kadar gerçekleşecek. Buna ek olarak hem Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ile hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile bisiklet yolu yapımı için büyük hibeler almak üzere müzakerelerimiz devam ediyor. Birkaç yıl içerisinde bisiklet yolları şehrimizin her yanını saracak.

*EDS’lerle ilgili özellikle Bolu Caddesinde (Adil Seven İş Merkezinin batısına doğru) süre konusunda bir tutarsızlık var. Bazı yerde 10, bazı yerde 5 dakika şeklinde. Esnaflar 5 dakikalık sürenin çok az olduğunu, sürenin en az 10 dakika olmasını istiyor sizin yardımınızı bekliyor. Bu konuyu inceleteceğim. Esnafımızı mağdur etmeyecek şekilde bir çözüm bulalım inşaallah.

*Düzce’de 5 tane arıtma tesisi işi vardı ne durumda onlar? O çalışma İSKİ tarafından yapılacaktı o çalışmalar maalesef durmuş durumda. İhalesi 2018 yılında yapıldı çalışmalara başlandı ancak 1 yıldır çalışmalar devam etmiyor. Yaptığımız görüşmeler neticesinde projenin değişikliğe uğradığını arıtma tesisi sayısının 2’ye düşürüldüğünü öğrendik. Çalışmaların bu yıl başlamasını bekliyoruz.

*Asar deresi için bir projeniz vardı. O proje ne durumda? Asar deresi suyunun temizlenmesi için önce Doğanlı köyü tarafında bir gölet yapılacak. Daha sonra da proje yarışması yapılarak seçilen en güzel proje Asar dersi için uygulamaya geçirilecek.

*Organize sanayilerinde boş bulunan arazilerin doldurulması için çalışmalarımız devam ediyor demiştiniz. Yüzlerce kişi çalıştıracak olan Namet et ürünleri fabrikası 2020’nin Mart ayında Düzce Gümüşova OSB’de ilk kazmayı vurarak fabrika inşaatına başlanacaktı. Ne oldu o işler? Maalesef Covid-19 salgını nedeniyle o çalışmalar sekteye uğradı. Ancak Düzce Yatırım Ajansını kurup Mart ayının ortasında açılışını gerçekleştirdik. İnşallah salgın sonrasında büyük bir Düzce Kalkınma Kongresi gerçekleştireceğiz ve Düzce Yatırım Ajansını da etkin olarak kullanmaya başlayacağız.

*Konuralp’te başlatılan ve yarım kalmış olan kazı çalışmaları için şimdilik para sıkıntısı yok demiştiniz o çalışmalar ne durumda? Çalışmalar planladığımız şekilde devam ediyor.

*D-100 ve D-655 karayolunun orta refüjleri için bir değişiklik düşünüyor musunuz, görüntü pek hoş değil? Bu konu benim çok istediğim bir düzenleme. Kara Yolları ile görüştük ve şöyle mutabık kaldık. Malzemeyi karayolları verecek, işçiliği biz yapacağız.  Kısa süre içinde çalışmalara başlayarak bu alanları Düzce’nin içinden geçen herkesin çok güzel şeyler görebileceği bir görüntüye kavuşturacağız.

*Yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının yağan yağmurlarda taşmasından vatandaş dertli bu konuda ne yapılabilir? Altyapı konusuna ayrı bir önem veriyoruz. Düzce’de çok uzun zamandır hiçbir altyapı yatırımı yapılmamış. Sadece üstyapıya önem verilmiş. Şehrin bütününe yönelik hem içme suyu hem kanalizasyon hem de yağmursuyu konularını içeren büyük bir altyapı projesi planlıyoruz.

*Bazı caddelerdeki hız kesicilerin eni dar ve araç geçişlerinde araçlara zarar veriyor. Bunları değiştirmeyi düşünüyor musunuz? Biraz daha geniş olacak şekilde bu çalışmaları başlatıyoruz.

*Şehir içindeki birçok yolda asfalt bozulmuş. Ne zaman yenilenecek? Mevcut asfalt yollarımızı bakıma alacağız, yaz boyunca bozulan yollarda yama yapacağız.

*Vatandaş dışarıda şöyle söylüyor: Özellikle Fen İşleri, Su ve Kanalizasyon İşleri, Ulaştırma vb. Müdürleri çok sık değiştirilmemeli. Çünkü bu birimler ve başında bulunan kişiler kurumsal hafızadır. Emekliliği gelse bile o özellikteki çalışanlar gönderilmek istenmezler. Bu düşünceye katılır mısınız? Taze kan ihtiyacı olan durumlar oluyor. Onun dışında süreklilik olması tabi ki doğru ve yerinde bir düşüncedir.

*Düzce merkezdeki PTT binasının olduğu yer şehrin tam merkezi ve orada çok kalabalık oluşuyor. PTT binasının şehrin biraz daha dışında bir yerde olması için düşünüyor musunuz? Evet, binanın biraz daha vatandaşa uygun, ferah bir yerde olması için bir çalışma yapmalıyız. 

*Amerikan Beyaz Kelebeği yine aldı başını gidiyor! Bu yıl sivrisinek ve karasinek ile mücadele konusunda bir çalışma göremedik. İlaçlama ne zaman başlayacak? Biliyorsunuz havalar bu yıl çok yağmurlu geçti. Hazırlıklarımız tamam ve ilaçlama yapmaya yeni başladık, ilaçlama devam ediyor. Bitti. Hoşçakalın.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
940 kez okundu
0 bekleyen yorum
5 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,32

Hizmet

4.07.2020 - 18:22:23

Sayın özlünün söylemlerini bakanlıgından berı takip ediyorum hep aynı söylemler yapılan iş yok asarda göl olacakmiş birbucuk yıldır ne bekliyorsunuz yapın beledıyede 1200 personel var ne iş yapar bunca insan 60 emeklı üstelık yazık
Katılıyorum   Katılmıyorum
%41,79

Yeşil düzce

4.07.2020 - 18:16:12

Hocam sorsaydınız düzce halkı abant haberlerını okumaktan bıktı iki yıl önce ihalesı yapılan efteni yaşam alanının dosyası tozlu raflarda neden beklıyor hocam sana cok saygı duyoruz biz bu beledıyenın düzceye söz verdıgı yatırımları yapacagına inanmıyoruz böyle gelmiş böyle gider işte keleş birşeyler yaptı onuda dedikodu sıyasetı görevden aldırdı sayın öncü tamirat işlerini yapsın susuz kalmayalım başka beklentimiz yok önümüzdeki secimde herşey meydana cıkacak nasıl olsa önce secim oldugu gibi
Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,07

Düzce

4.07.2020 - 14:53:22

Eskişehirde yaptılar böyle bir dere nerede şehrin tam ortasından geciyor veli nimet bir yer efteni abant on badar ama nerede buralar düzceyi ucurur ama yapamazlar
Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,67

Ali

4.07.2020 - 14:51:52

Ne ile yapılacak bu işler paramı var hicbiri yapılmaz itfayıye yapılır eskı yerı satılır o zaman o beklenıyor
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,05

Deniz

4.07.2020 - 14:44:12

Benim umudum yok kac ay gecti kazma vurulmadı bence yapılmaz bir bakmişsın secim gelmiş oy kaybetmişler sonra bız dersimizi aldık vatandas bizi ikaz etti şundan oldu bundan oldu yok oyları tekrar sayalım falan ancak düzcede ufak tefek tamiratlar yapılır başka bırsey olmaz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Miraç Kayıhan Karayiğit

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ