Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:58] OLİMPİYAT IŞIKLARINDA KAZA -- [16:21] 2'Sİ AĞIR 3 KİŞİ YARALANDI -- [16:00] HAYRİ ŞEN, DÜZCESPOR’A BAŞARILAR DİLEDİ -- [15:39] YORGALAR MEZARLIĞINA DEFNEDİLDİ -- [15:34] YİRMİBEŞOĞLU, DÜZCESPOR’A BAŞARILAR DİLEDİ -- [14:40] MHP MİLLETVEKİLİ YILMAZ BAKANA SORDU -- [13:57] KAZADA 3 KİŞİ YARALANDI -- [13:45] FAZLADAN ALINAN ÜCRET İADE EDİLECEK -- [13:42] UZAKTAN EĞİTİM 4 OCAK’A KADAR DEVAM EDECEK -- [12:14] STK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR --
Yazarlar
Arapçiftliği Aile Sağlığı Merkezi cazip hale getirildi!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

20.11.2020 - 08:56
381 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

Arapçiftliği Aile Sağlığı Merkezi her yönden cazip hale getirildi, bundan sonra herkes görevini bihakkın yerine getirmelidir.  

Arapçiftliği Mahallesinde 6 mahallenin vatandaşına hizmet vermesi için yapılmış olan Aile Sağlığı Merkezinin ulaşım problemi Düzce-Arapçiftliği ve Düzce Sarayyeri hattında çalışan 4 otobüsün dördünün de Aile Sağlığı Merkezinin önünden 15-20 dakika aralıklarla geçmesiyle çözüldü. Yani Arapçiftliği Mahallesinde bulunan Aile Sağlığı Merkezi her yönden vatandaş için cazip hale getirildi. Arapçiftliği, Sancaklar, Çamköy, Sarayyeri, Akınlar ve Körpeşler mahallelerinden Aile Sağlığı Merkezine poliklinik için gelmek durumunda olan vatandaşlar Düzce Ulaşım A.Ş’ye ait otobüslere bindiğinde artık Aile Sağlığı Merkezinin önünde inmektedir. Sağlık muayenesi biten vatandaş isterse Aile Sağlığı Merkezinin önündeki eczaneden ilacını alacak ve az sonra gelecek olan otobüse binerek evine kadar gidebilecektir.

Arapçiftliği Mahallesinde bölge halkının hizmetine açılan Aile Sağlığı Merkezi Düzce’de hizmet veren Aile Sağlığı Merkezlerinin içinde en son teknoloji ile yapılan modern bir binadır. Yaşlıların, engellilerin, çocuklu annelerin en rahat bir şekilde gidebileceği özelliklerde yapılmıştır. Araç park sorunu yoktur. Düzayak ender binalardan bir tanesidir. Devletimiz, vatandaşımızın mahallesine Aile Sağlığı Merkezi binasını yapmış, hekimini, hemşiresini vatandaşın ayağına kadar götürmüş, laboratuvarını kurmuştur. Kıymetini bilmek sahip çıkmak lazımdır.

Arapçiftliği Mahallesinde bulunan 11 nolu Aile Sağlığı Merkezinin hasta sayısını çoğaltmak için ilimiz valisi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, okullar, din görevlileri elele vererek mahallelerde ikamet eden vatandaşın kendi bölgesinde bulunan Aile Sağlığı Merkezinden istifade etmesi sağlanmalıdır. Ne derece uygun olur bilemem ama bu konuda gerekirse ve uygunsa hekimler arası rotasyon bile gündeme getirilmelidir. Devletimizin vatandaşına sunduğu imkanlardan en konforlusu olan bu bina canlandırılmalı ve elimizden ne geliyorsa yapılmalıdır.

6 hekim kapasiteli bu binanın yapımında ne tür problemlerle karşılaşıldığını, hangi sorunların aşıldığını bugün idari görevlerde olan herkes bilmektedir. Hizmete açılmış olan bu binanın içinin doldurulması, faal hale getirilerek işleyişinin sağlanması gayret ve emek vermekle olur. Tüm fiziki şartların sağlanmış olduğu, hiçbir masraftan kaçınılmamış olarak yapılmış olan bu binanın canlandırılması için çaba gösterilmesi gerekmez mi? Bu konuda nasıl bir çaba gösterilmesi gerekir ben onu bilmem ama vardır bir yolu.

Bu arada Aile Sağlık Merkezine kayıt yaptırmak isteyenlerle ilgili şu bilgiyi paylaşmak isterim. Vatandaş hangi Aile Sağlığı Merkezine kayıtlı olursa olsun Arapçiftliği Mahallesindeki Aile Sağlığı Merkezine kayıt olmak isteyenlerin yapacağı tek uygulama şudur; Aile reisi veya ev halkından birisi ev halkının tüm fertlerinin kimlik kartlarını alıp kayıt yaptırmak için Arapçiftliği Aile Sağlığı Merkezine götürecek. Oradaki hekime gösterip kaydını yaptırmış olacak hepsi o kadar.

Arapçiftliği Mahallesine yapılmış olan bu bina gelecekteki sağlık problemlerinin de çözümünün sağlanması için yapılan bir yatırımdır. Neden vatandaşımız bu hizmetlerden mahrum kalsın ki? Nüfus olarak yaklaşık 18 bin kişinin yaşadığı bu bölgede, devletin masraf ettiği bu güzelim bina nüfus yetersizliği nedeniyle kapandı kapanacak gibi bir hava verilmektedir? Kalabalık nüfusun olduğu bu bölgede Aile Sağlığı Merkezine az sayıda kişinin kayıt olmasında bir terslik var. Matematiğin kurallarına aykırı olan bu konunun sebepleri mutlaka araştırılmalıdır!

Gördüğüm kadarıyla devlet kademesindeki işleyiş pek değişmemiş. Her ne şekilde olursa olsun bu işleyiş hem halkın hem de devletin lehine değiştirilmelidir. Devletin vatandaşına sunduğu hizmet boşa çıkarılmamalıdır.

Arapçiftliği 11 numaralı Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan hekimlere her türlü kolaylık sağlanmalıdır. Mülki idare bu konuda muhtarları mı harekete geçirir, ilgili birimlerle mi işbirliği yapar bilemem. Halkın ayağına getirilen hizmetten o yöre halkının istifade edebilmesi için gereken tedbirler alınmalıdır. Aksi halde yapılan gayretli ve iyi niyetli çalışmalar, yapılan masraf ve emekler heba olur ki çok yazık olur ve bunun ceremesini hep birlikte çekeriz! Hoşçakalın.

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
381 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Muammer Ceylan

20.11.2020 - 13:33:48

TEBRİKLER, TEŞEKKÜRLER VE BAŞARILAR DİLERİM. Yüreğine ve kalemine sağlık

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

Öğretmene verilen değer!

İlhami Atasever

Öğretmene verilen değer!

İNSAN NE İÇİN YAŞAR

Miraç Kayıhan Karayiğit

İNSAN NE İÇİN YAŞAR

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ