Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[01:34] 20 metrelik şarampole devrildi -- [23:16] Düzce karla mücadeleye hazır -- [21:49] LAPA LAPA KAR YAĞIYOR -- [20:00] 11 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI -- [17:17] SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞILANMAYA DEVAM EDİYOR -- [16:00] Memur-Sen 400 lira zam istiyor -- [15:05] 4 kuşaktır devam ediyor -- [14:33] GÜVERCİNLERE YEM VERDİ -- [12:10] KARANTİNA BÖLGELERİNE ULAŞTIRIYORLAR -- [11:58] MİLLİ PARKLAR MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞTI --
Yazarlar
Tabelalar-Karahacımusa köprüsü-Trafolar-Cimer - Asar deresine köprü -Danışmanlık!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

27.11.2020 - 09:04
626 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

Yönlendirme tabelalarında yapılanlar, yapılmayanlar!

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğundaki tabelalar konusunda duyarlı olduğunu ve gereken hatırlatmaları yaptığını biliyorum. Mesela; tarihi özelliği olan yerlerden birisi olan Konuralp gibi, Şelaleler vb. yerler gibi yerlere yönlendirme tabelalarının takılmasında gösterdiği çalışmaları da biliyorum. Bu konuda kendilerine teşekkür ediyorum.

Ancak; Aynı hassasiyetin merkezdeki mahalle ve caddelerin başlangıç noktalarında da tabelaların takılması hem şehircilik açısından hem de insanların adres kolaylığı bakımından doğru olacağını düşünmekteyim. Daha önceki yazdığım yazıda da belirttiğim gibi mesela; Hürriyet ve Ruhi Kurnaz Caddelerinin başlarında, sonlarında vb. yerlerde yönlendirme tabelalarının olmaması gibi. Belediyemizin bu işleri kolay bir şekilde yapabileceğini biliyorum. Hem de görsellik açısından güzel olur diye düşünüyorum. Ama zaman zaman yazdığım yazılarda dile getirdiğim gibi her şeyi de belediye başkanları yapmaz ki! Her başarılı işin arkasında başarılı bir ekip vardır!

Karahacımusa Köprüsü!

D-100 karayoluna çok yakın, DSİ Düzce şubesinin hemen kuzey arkasında Yeni Mahalle, Karahacımusa Mahallelerinin ortasından geçen Karaca Deresinin üzerine yapılmış bulunan iki köprüden birisi uzun zamandan beri devre dışı bırakılmış durumdadır. Bu köprünün yapılması gerekmez mi? Kim ilgilenecek bu köprü ile?

Elektrik trafoları!

Karahacımusa Mahallesinden bahsetmişken yukarıda bahsettiğim köprünün başında bulunan Elektrik trafosunun boya ve badanası yapılmış, çok da güzel olmuş. Başta Belediye başkanımız Dr. Faruk Özlü olmak üzere Sedaş görevlilerine teşekkür ederim. Ama şunu da belirteyim ki Kiremitocağı Mahallesinde eski otogar olarak bilinen yerdeki Elektrik trafosu, Hamidiye Mahallesi Karaca köprüsünün kenarındaki Elektrik trafosu ve Bahçeşehirde bulunan Elektrik trafoları çirkin görüntüleri ile hala boya badana yapılmayı bekliyor!

Her şey için de cimer’e yazılmaz ki!

Devlet memurluğunu bizler de yaptık. Vatandaşın devletten herhangi bir talebi olduğunda eskiden dilekçe yazar ilgili kuruma teslim edilirdi. İlgili kurum da vatandaşın talebine olumlu veya olumsuz cevap verirdi. Şimdi durum değişmiş. Vatandaşın belediyeden veya herhangi bir kurumdan isteği mi var yaz cimere. İyi ama bu doğru bir uygulama veya doğru bir davranış değil ki.

Vatandaş olarak devlet kurumundan haklı bir talebiniz olur ve bu talebin keyfi olarak yerine getirilmediğine inanırsanız o zaman ilgili kurumun idarecisine gider durum hakkında bizzat bilgi alırsınız. Olmadı mı ilin valisine gidersiniz. Baktınız ki çare yok. O zaman size karşı gösterilen davranışlarda elinizi vicdanınıza koyar cimere yazarsınız. Her şey için de cimere yazılmaz ki.

Asar deresine köprü!

Asar deresinin Cumartesi Pazarının olduğu yolun devamının trafiğe dahil edilmesi, asfaltlanması ve pazaryerinden karşıya bir yaya (Güney-Kuzey istikametinde) köprüsü yapılmasını hiç düşündük mü? Ben yaya köprü diyeyim de siz araç köprüsü anlayın!

Danışmanlık!

… “Hiç merak etmiyorum, lakin Kutlu Nebi’nin ‘Kötü bir danışmanın şerrinden korunan yönetici, her türlü kötülükten korunmuştur.’ dediğini işittim. Eğer danışmanlar idarecinin suyunca giderler, hakikati söylemekten çekinirlerse bundan da fenalık ve bozgunculuk çıkar! Emir olanlar fenalıktan ve bozgunculuktan bizzat kendileri el çekmelidir ki fenalıklar da toplumdan el çeksinler.” Hz. Eyüp Sultan. Hoşçakalın.

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
626 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,16

Mehmet Aşık

27.11.2020 - 10:18:31

Güzel bir yazı olmuş. Güncel sorunları dile getirmişsiniz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

OKUMAK

Miraç Kayıhan Karayiğit

OKUMAK

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ