Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:30] Öztürkler kavşağında korkutan kaza -- [22:26] YASİN KELEŞ’TEN BÜYÜK DESTEK -- [20:31] Turan, Yönetimi Büyük Efes Otel'de Ağırladı -- [20:26] KAR MASKELİ BİR KİŞİ TARAFINDAN VURULDU -- [19:22] ANADOLU OTOYOLU’NDA KAZA -- [18:40] HAMSİ AVCILIĞINA KISMİ DURDURMA 7 ŞUBAT 2021 TARİHİNE KADAR UZATILDI -- [18:01] DÜZCE AL HAYAT TUR HAC UMRE ACENTASI’NDAN DESTEK -- [17:50] ''DÜZCESPOR BİZİM GURURUMUZ'' -- [17:42] BOLU DAĞI'NDA KAR YAĞIŞI BAŞLADI -- [17:43] ''DÜZCESPOR’U DESTEKLİYORUZ'' --
Yazarlar
Yağmur ve artezyen suları köşe yazısına gelen yorumlar!
İlhami Atasever

İlhami Atasever

13.01.2021 - 09:12
286 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

15.12.2020 tarihinde “Yağmur ve artezyen suları neden boşa aksın?” başlıklı köşe yazıma gelen yorumlar:

Mehmet Aşık rumuzu ile yazıma gönderilen yorum: İnşallah bu fikirlerden istifade ederiz. Ellerinize sağlık. 15.12.2020

ALİ DEMİR rumuzu ile yazıma gönderilen yorum: Ülkemizin en büyük eksikliği bu tür sulardan bir türlü gerektiği gibi yararlanamıyoruz. İnşallah uyanırız. Selâmlar hoşça kalın. 15.12.2020

Vatandaş rumuzu ile yazıma gönderilen yorum: Çok iyi düşünülmüş ve kaleme alınmış. Zamanlama olarak da çok uygun olan bir yazı. Tebrik ediyorum. Yazı için Herhangi bir sorun yok. Ancak ben olsam Belediye imar müdürlüğündeki yeni yapılan ve revaçta olan villa projelerini talep edip bunları hesaba katarak sayısal rakamlar verirdim. Çünkü hepsinin bahçesi olacak. Bu villalar hatırı sayılır ölçüde paralara satılıyor. Bu kadar maliyetlere neden yağmur suları ile ilgili proje eklenmez. Bir de bu yazıda en önemli ikinci eksik, acaba bu konuda diğer ülkeler nasıl yapıyorlar ve yaptırımlar nelerdir? O zaman bu yazınız tadından yenmezdi.

Düzce depreminden sonra birçok ülke su kıtlığı ile alakalı hazırlıklar yapıyor. Kampanya yapıyor. Bizler aslında bu konularda çok bilgiliyiz. Ama uygulamada tembellik gösteriyoruz. Maalesef gösterişi ve havayı da çok seviyoruz. Yazı, çok çok çok faydalı!

Artık kentler teknolojik imkanlardan faydalanarak idare edilecek. İşin içinde belediyeler de var. Bu konuda çok iyi çalışan diğer belediyelerden istifade edilebilir. Onlar ile görüşüp ne kazanabilir ne yapabiliriz gibi araştırmalar yapılıp bilgi alınabilir. Hazırlık yapmalıyız.

Yukarıdaki yazdıklarım tenkit değil, sadece bu güzel yazınızı okuyanların biraz daha bilinçlenerek toplum yaşamına fayda sağlamaktır. 15.12.2020

Fırat TOPDEMİR rumuzu ile yazıma gönderilen yorum: Hocam yazınız bana bir hatıramın canlanmasını sağladı. 1970’li yıllarda ara tatillerde Mardin’e halamın yanına giderdim. Orada hemen her evde çatılara yağan yağmur ve kar suyunu toplayan kuyular vardı. Bunlar kış boyunca toplanır, yazın da içme suyu olarak kullanılırdı.100 yıllık eski evlerdi. Yıkıma uğramadıysa o evleri Mardin’e gidip görebilirsiniz de.15.12.2020

***

Duş ve abdest alırken, diş fırçalarken boşa akan su!

Duşa girdiğinizde sıcak su gelene kadar geçen süre içinde akan soğuksu genelde boşa akıyor. Boşa akan bu su ayrı bir kovada biriktirilip başka bir ihtiyaç için kullanılabilir. Veya su kaybını önlemek için elektrikli şofben kullanılabilir.

Abdest alırken musluğumuzu sonuna kadar açmayalım. Suyu oldukça tasarruflu kullanalım.

Dişlerimizi fırçalarken geçen süre içinde musluğumuzu kapatmayı unutmayalım.

Normal bir musluk dakikada altı litre su akıtır. Günde iki defa ikişer dakikalık diş fırçalama işlemi sırasında açık kalan musluktan 24 litre su boşa akıyor demektir. Hoşça kalın.

 

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
286 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

OKUMAK

Miraç Kayıhan Karayiğit

OKUMAK

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ