Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:03] 7 YIL 6 AY CEZA ALDI -- [18:45] Düzce üzerinden sevkiyata polis engeli -- [18:40] Düzce turizm yatırımlarıyla hareketlenecek -- [18:31] Melen-Su Park projesi 1 aya tamam -- [18:28] Yığılca'da traktör devrildi: 1 yaralı -- [18:20] Yerli otomobilden sonra yerli ilaç çağrısı: Yeni babayiğitler çıkacaktır -- [18:17] Özel öğrencilerden bilim sergisi -- [18:10] MHP’de beklenen aday adayı, Adem Evcil... -- [18:02] Düzce'deki FETÖ/PDY davası -- [17:15] ESNAF TALEP ETMİŞTİ... --
Yazarlar
Öğretmenevi babanın evi mi?
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

14.6.2017 - 09:00
765 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum

Rahmetli Avni Akyol bakanımızın adı verilen Öğretmenevimiz; depremden önce Türkiye’nin en güzide evlerinden biriydi.Maalesef depremle yerle bir oldu.Prefabriklerde, bodrum katlarında Düzce Öğretmenleri, öğretmenevlerine sahip çıktılar.Azmimilli İlkokulu’nun bahçesinde yapılan baraka tipindeki lokalde de yıllarca öğretmenler bir araya gelmeye devam ettiler.Hatta ilk defa sigara yasağı yokken sağoğlsun o günkü müdürümüz lokali ikiye bölerek sigarasız bölüm bile oluşturmuştu.Lokal kısmına gelen öğretmenlerin büyük çoğunluğu emeklilerden oluşmakta, ayrıca Düzce’nin Briç severlerinin bir araya geldiği, dışarıdan gelen öğretmenlerin bir nevi adres olarak gösterildiği bir yer; bu güne kadar hiçbir zaman kapatılmayan lokalimiz maalesef bu Ramazan ayında kapatıldığını kapıya asılan ilanla haberimiz oldu. Kapatılma gerekçesi sorulduğu zaman sayın müdür Adnan Kırca’nın şifahen verdiği cevap çok ilginç; sizin günahınıza ortak olmaya hiç niyetim yok olmuş. Bununla birlikte eğitimcilerin sendika temsilcileri vali yardımcısıyla görüşmelerinde, lokalde hizmet verilmese de kapısının açık kalacağını söyleyen vali yardımcısının isteği ne hikmetse kabul edilmemiştir. O zaman insana sormazlar mı? Burası öğretmenevimi yoksa babanın evimi?. Bu memleket zaten ne çektiyse işgüzarlardan çekmiştir. Umarım en kısa zamanda öğretmenler lokallerine kavuşur, sağda solda kahve köşelerinden kurtulurlar.

BAŞIBOŞ KÖPEKLER VE BAŞIBOŞ BİSİKLET VE MOTORLAR

Yeni hizmete açılan Atatürk Devlet Hastanesi’nin giriş kapısının önünde siz deyin beş ben diyeyim 10’ a yakın sokak köpeği cirit atıyorlar, Allah’ın bir kulu yani görevlisi müdahale etmiyor, veya belediyeyi bilgilendirmiyor. Rastlantı; hasta ziyaretine gittiğim gün bu manzarayla karşılaştım.Köpeklerden korunmak için de onlara boğaça vererek içeriye girebildim.Lütfen bu konuda hastane yetkilileri ve belediye görevlileri daha titiz davranırlarsa, olabilecek aksiliklerin önü alınmış olur.

Daha evvelde bu köşede ve gazetemizin diğer köşe yazılarında sıkça belirtilen yaya kaldırımlarında, Spor Sokak ve Gaziantep Caddesinde yayalar arasında yasak olmasına karşın vızır vızır dolaşan bisikletler ve motorsikletlerin her an kazaya neden olmalarını mı bekleyelim.Trafik polisleri ve Belediye Zabıtaları lütfen bu uyarıya kulak veriniz.

Kalın Sağlıcakla.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
765 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,66

Ali

16.6.2017 - 17:05:40

Egitim birsenin isleri. Ticaret
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Fırat TOPDEMİR

14.6.2017 - 23:54:11

Hocam ,oruç ile ilgili mesele maalesef zihniyet ile ilgilidir .Kendisi inancından ötürü sıkıntı çekiyorsa , başkalarının da çekmesi gerektiği gibi sakat bir anlayıştan kaynaklanmaktadır.Okul kantin ve yemekhanelerinin kapatılması da bu zihniyettendir.Bulunduğum okulda 9. sınıf öğrencileri var ve bunlar yaş itibarı ile zaten oruçtan muaf iken ,ayrıca kız öğrencilerin ve bayan öğretmenlerin özel durumları söz konusu iken yine kantini faaliyete geçiremiyordum.Müdürdeki zihniyete bak GÜNAHINIZA ORTAK OLAMAM ne demek ,sanki onu HAYRIMIZA ORTAK EDİYORUZ da .Öğrenci olduğum yıllarda Ramazanda okul yemekhanesinde çalışırdım ,oruçlu olduğum halde öğlen yemeklerini tutmayanlara servis ederdim hiçte onlarla ortaklık kurduğumu düşünmedim zaten oruç içine riyakarlığın karışamayacağı tek ibadettir.Yanımda yemek yiyen ve su içen beni niye etkilesin ki ,etkiliyorsa zaten ben oruçtaki ruhu anlamamışım demektir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

NİCE 12 YILLARA

İslam Keleş

NİCE 12 YILLARA

VİCDAN HAPİSHANESİ

Miraç Kayıhan Karayiğit

VİCDAN HAPİSHANESİ

Küçüksu semt garajı

Selçuk Özkurt

Küçüksu semt garajı

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

ÖZEL OKUL AÇMAZI

Misafir Kalem

ÖZEL OKUL AÇMAZI

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ