Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[23:13] Uyuşturucu Satıcısına Linç Girişimi -- [18:53] ÇİNGENE PALAMUTU KOVAYA GİRMEYE BAŞLADI -- [16:13] Beklenti 15 liraydı! Üretici Hüsrana uğradı -- [16:09] ‘’Fındık üreticilerine geçmiş olsun’’ -- [15:55] TMO 10 Liradan fındık alacak! -- [15:43] DEĞER ÜRETEN ÜNİVERSİTE YENİ DEĞERLERİNE KAVUŞUYOR -- [15:36] ÇEVRE YOLLARI AÇILIYOR -- [14:20] OYNADIĞI SİLAH CANINDAN EDİYORDU -- [12:35] BAJA RALLİSİ İÇİN TANITIM YAPILDI -- [12:10] KAPANIŞ PROGRAMI YAPILACAK --
Yazarlar
Öğretmenevi babanın evi mi?
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

14.6.2017 - 09:00
673 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum

Rahmetli Avni Akyol bakanımızın adı verilen Öğretmenevimiz; depremden önce Türkiye’nin en güzide evlerinden biriydi.Maalesef depremle yerle bir oldu.Prefabriklerde, bodrum katlarında Düzce Öğretmenleri, öğretmenevlerine sahip çıktılar.Azmimilli İlkokulu’nun bahçesinde yapılan baraka tipindeki lokalde de yıllarca öğretmenler bir araya gelmeye devam ettiler.Hatta ilk defa sigara yasağı yokken sağoğlsun o günkü müdürümüz lokali ikiye bölerek sigarasız bölüm bile oluşturmuştu.Lokal kısmına gelen öğretmenlerin büyük çoğunluğu emeklilerden oluşmakta, ayrıca Düzce’nin Briç severlerinin bir araya geldiği, dışarıdan gelen öğretmenlerin bir nevi adres olarak gösterildiği bir yer; bu güne kadar hiçbir zaman kapatılmayan lokalimiz maalesef bu Ramazan ayında kapatıldığını kapıya asılan ilanla haberimiz oldu. Kapatılma gerekçesi sorulduğu zaman sayın müdür Adnan Kırca’nın şifahen verdiği cevap çok ilginç; sizin günahınıza ortak olmaya hiç niyetim yok olmuş. Bununla birlikte eğitimcilerin sendika temsilcileri vali yardımcısıyla görüşmelerinde, lokalde hizmet verilmese de kapısının açık kalacağını söyleyen vali yardımcısının isteği ne hikmetse kabul edilmemiştir. O zaman insana sormazlar mı? Burası öğretmenevimi yoksa babanın evimi?. Bu memleket zaten ne çektiyse işgüzarlardan çekmiştir. Umarım en kısa zamanda öğretmenler lokallerine kavuşur, sağda solda kahve köşelerinden kurtulurlar.

BAŞIBOŞ KÖPEKLER VE BAŞIBOŞ BİSİKLET VE MOTORLAR

Yeni hizmete açılan Atatürk Devlet Hastanesi’nin giriş kapısının önünde siz deyin beş ben diyeyim 10’ a yakın sokak köpeği cirit atıyorlar, Allah’ın bir kulu yani görevlisi müdahale etmiyor, veya belediyeyi bilgilendirmiyor. Rastlantı; hasta ziyaretine gittiğim gün bu manzarayla karşılaştım.Köpeklerden korunmak için de onlara boğaça vererek içeriye girebildim.Lütfen bu konuda hastane yetkilileri ve belediye görevlileri daha titiz davranırlarsa, olabilecek aksiliklerin önü alınmış olur.

Daha evvelde bu köşede ve gazetemizin diğer köşe yazılarında sıkça belirtilen yaya kaldırımlarında, Spor Sokak ve Gaziantep Caddesinde yayalar arasında yasak olmasına karşın vızır vızır dolaşan bisikletler ve motorsikletlerin her an kazaya neden olmalarını mı bekleyelim.Trafik polisleri ve Belediye Zabıtaları lütfen bu uyarıya kulak veriniz.

Kalın Sağlıcakla.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
673 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,84

Ali

16.6.2017 - 17:05:40

Egitim birsenin isleri. Ticaret
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Fırat TOPDEMİR

14.6.2017 - 23:54:11

Hocam ,oruç ile ilgili mesele maalesef zihniyet ile ilgilidir .Kendisi inancından ötürü sıkıntı çekiyorsa , başkalarının da çekmesi gerektiği gibi sakat bir anlayıştan kaynaklanmaktadır.Okul kantin ve yemekhanelerinin kapatılması da bu zihniyettendir.Bulunduğum okulda 9. sınıf öğrencileri var ve bunlar yaş itibarı ile zaten oruçtan muaf iken ,ayrıca kız öğrencilerin ve bayan öğretmenlerin özel durumları söz konusu iken yine kantini faaliyete geçiremiyordum.Müdürdeki zihniyete bak GÜNAHINIZA ORTAK OLAMAM ne demek ,sanki onu HAYRIMIZA ORTAK EDİYORUZ da .Öğrenci olduğum yıllarda Ramazanda okul yemekhanesinde çalışırdım ,oruçlu olduğum halde öğlen yemeklerini tutmayanlara servis ederdim hiçte onlarla ortaklık kurduğumu düşünmedim zaten oruç içine riyakarlığın karışamayacağı tek ibadettir.Yanımda yemek yiyen ve su içen beni niye etkilesin ki ,etkiliyorsa zaten ben oruçtaki ruhu anlamamışım demektir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

18 yıl önce ve bugün!

İlhami Atasever

18 yıl önce ve bugün!

TAK TAK TAK

Özhan KIZILTAN

TAK TAK TAK

KARANLIK ÇAĞ MI ALTINÇAĞ MI ?

Miraç Kayıhan Karayiğit

KARANLIK ÇAĞ MI ALTINÇAĞ MI ?

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Neden Evet?

Mustafa Koloğlu

Neden Evet?

Son viraj

Selçuk Özkurt

Son viraj

CIMBIZLA NE YAPILIR!

Atilla Gösterişli

CIMBIZLA NE YAPILIR!

UYANIN ARTIK…!

İslam Keleş

 UYANIN ARTIK…!

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Gelecek ay darbe olur mu?

Prof. Dr. Berat Özipek

Gelecek ay darbe olur mu?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ