Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[21:21] Delege, Bir Kez Daha Ömer Faruk Çelebi Dedi... -- [16:19] DÜZCE'NİN SESİ -- [15:46] AK Parti, Temayül Yoklaması Yapıyor... -- [15:29] DÜZCESPOR KENDİ EVİNDE YENİLDİ -- [14:22] TONLARCA HAMSİ YAKALANDI... -- [14:20] BAĞLANTI YOLUNDA KAZA, 2 YARALI -- [20:52] AK PARTİ ADAY ADAYLARINI TANITTI -- [20:44] NECLA İBRAHİMOĞLU TOPRAĞA VERİLDİ -- [19:23] Vahit Özyurt İYİ Parti’den Aday Adayı Oluyor -- [17:31] Piyasa değeri iki milyon TL olan eroin ele geçirdi --
Yazarlar
GO HOME’DAN, WELKOM’A NASIL GELİNDİ!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

6.12.2017 - 10:38
170 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

      1960 lı yıllardan bu yana toplumun önemli bir kesimi ABD’ye karşı olmuştur.Okullarda süt tozu dağıtılmasından tutun da, Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki eğitim uzmanlarının varlığı, Kıbrıs olaylarında bize karşı aleni taraf olması, darbelerin baş sorumlusu ve destekçisi olması, dünden bu yana ABD karşıtlığının ileri boyutlara taşınmasının ana nedenleridir.En son 15 Temmuz kalkışmasında gizlenemez rolü de eklenince, ABD ile ilişkiler kopma noktasına doğru hızla yol almaya başladı.Tabii; bu ilişki akşamdan sabaha kopartılacak cinsten değil, ilk ikili antlaşmalar 1947 yılında yapıldı. Hala bu antlaşmalardan kamuoyunun bilgisi yoktur.ABD’den kopmak demek, Nato’dan kopmak demektir, Batıdan kopmak demektir.Velhasıl kelam anlayacağınız basit bir iş değildir.Bugüne kadar her söylenene eyvallah dememizin bir bakıma ana nedeni hem gücümüzün, hem de kamuoyunun gücü yeterli değildi.Yalnız sokaklarda o günün solcuları GO HOME ABD diye sloganlar atarak tepkilerini gösteriyorlardı.Bugün merkez sağ diye adlandırlan siyasi oluşumlar ABD’ye karşı çıkanları darağaçlarında sallandırdılar.Peki ne oldu da GO HOM’dan WELCOME ABD’ye gelindi.

      Artık bireyler gibi devletler de koruma altında yaşamak istemiyorlar.Korunduğun zaman kendi başına karar veremezsin.Çünkü seni koruyorum diyenin isteklerini karşılaman zorundasındır.Türkiye’de şimdiye kadar ufak tefek itirazlar etse de, hiçbir zaman yörüngenin dışına çıkamadı, az buçuk çıkmak isteyenleri de acımasız şekilde cezalandırdı.Ayrıca en kritik anlarda; partilerdeki, basında, TV de, ve sivil toplum örgütlerindeki adamlarını sahneye sürerek iktidarın biat etmesi için saldırıya geçmelerini emreder. Erdoğan’ın sizler teröristlerle işbirliği yapıyorsunuz, Dünya 5 den büyüktür, artık Türkiye’yi biz yöneteceğiz demesi, hem başta ABD’yi, hem Batı’yı, hem onların içerdeki uzantılarını ve maalesef bugünlere kadar emperyalizme karşı bayrağı ellerinde tuttuklarını ilan edenler ABD’nin yanında yer aldılar.Hadi onları anladık da, GO HOME diyenlerin WELCOME demelerine ne diyecez.Tam bu soruları tartışırken yan masadaki deneyimli abimiz söze girdi; “Lan oğlum, ABD aptalmı her zaman kendi adamlarını tek bir alandan mı devşirir bak istersen dün sövenlerin bir kısmı bu günlerde Rıza Sarraf davasında kimi suçluyorlar. Bak bakalım FETÖ’yü niye vermiyorlar diye bir kelimecik sözleri varmı”?. Gerçekten de Erdoğan düşmanlığı bahanesiyle ABD’nin yanında saf tutmaktan utanmıyorlar.Yalnız suların çekilmesiyle su altında kalan pislikler açığa çıkarya bunların da gerçek kimlikleri ortaya çıkıyor.Zaten bu yüzden de hırçınlıkları ve Erdoğan’a karşı düşmanlık yapıyoruz derken,Türkiye düşmanlarıyla yan yana düşmeleri.

       Geçen haftada basında ses getiren 3 olaydan bahsedecem ki; yukardaki yazdıklarıma dayanak olsun. 65-66 yıl Dışişlerinde çalışan  “Dışişleri Bakanlığı’na girdiğimden bu yana 65-66 yıl geçti.Bu dönem zarfında ben hiçbir zaman Türkiye’nin veya bir Türk liderinin Amerikan ve Batı medyası tarafından bu kadar ortaklaşa bir bombardımana tutulduğunu görmedim.ABD Erdoğan’ı güvenilir bir lider ve müttefik olarak görmüyor.Onu yıkmak için elinden geleni yapıyor”.Diyen kişi eski ABD Büyük Elçisi ve eski CHP milletvekili.

       Erdoğan ve AK Parti muhalifliği ile tanınan gazeteci Cüneyt Özdemir bakın ne diyor.”27 yıldır gazeteciyim burada bir numara var.5N 1 K’nın karşılığı yok.Kızanlar olabilir”diyor.

    Bu iki örnekte görüldüğü gibi gerçekten namuslu vatanperver insanlar varken, buna karşılık ABD’nin sıkıştırmasına dayanarak vatanseverliğini bir tarafa bırakan insanlar da var. Buna en çarpıcı örnek olarak da; uzun zaman elde bayrak Cumhuriyet mitinglerini organize eden, yıllarca Fetö’ye söven fakat kanalını da Fetö’ye pahalı şekilde satan CHP İzmir milletvekili bakın ne diyor.”Trump kazanıyor, Erdoğan gidecek.Suudi Arabistan’da değişim başladı, çok yakın zamanda İsrail ile diplomatik ilişki kuracaklar. İran’da bu değişimden nasibini alacak.Türkiye’de bu değişimden nasibini alacak. Recep Erdoğan ve siyasal kadrosu gidecek .Başka bir alternatif yok. Başka bir Türkiye mümkünmü. Mümkün onu biz kuracağız”. Açık açık ‘Yeni Türkiye’yi’ ABD’yle biz kuracağız diyor utanmadan sıkılmadan. Sormazlar mı adama?. Nasıl kuracaksınız diye. Darbemi yapacaksınız, çünkü seçimi ağzına almıyorsun.Yazıklar olsun.

  Kimin dost kimin düşman olduğu zor günlerde belli olur der, büyüklerimiz.Kalın Sağlıcakla.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
170 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,25

Fırat TOPDEMİR

6.12.2017 - 20:06:12

Hocam anti emperyalist yazınızı okudum ,ancak ben biraz farklı açıdan emperyalizme bakacağım . Dün Go hom ABD diyen solcu fraksiyonların amacı o zaman emperyalizmin başka bir rengi olan SSCB yanlısı olmaktan kaynaklanıyordu.Zaten kendilerine ait ne bir fikir ,ne bir teori vardı .''Beni Stalin yarattı ''diyecek kadar aydın görünümlü karanlıkların varlığı sizce malumdur .Bugün bilmekle övündüğümüz kainat hakkında bir çok bilgi unutmayın o emperyalist dediğiniz ABD içinde olan NASA adlı bir kuruluş sayesindedir ,yine bir çok bilimsel araştırmanın ,tespitlerin arkasında ABD li üniversitelerin imzası vardır.Bakın Osmanlı da T.C de kurulduğundan beri bu emperyalist olarak nitelenen unsurlarla ilişkilerini geliştirdiği sürece hep ileri düzeye gitmiştir.Fatih topları Macarlı dökümcüye yaptırmış , Çanakkale savaşında da Alman deniz altı mayınları ve topları sayesinde başarı sağlandığı tarihsel bir gerçektir.Yine onların kullandığı dil maalesef bilim dili olmuştur ,bizlerde çocuklarımız bu dili öğrensin diye yapmadığımız fedakarlık olmamıştır.Emperyalizme direndiği için bazılarının idolü haline gelmiş olan Kuzey Koreli Kim ,İran dünya bilim gelişimine ,icatlarına ne katkıları olmuştur . Daha 1974 lü yıllarda Diyarbakır da CHP milletvekilliği yapmış birinin müritleri tarafından ,üzerindeki tozlar meleklerin kanatlarının tozudur ,şifadır diye arabasının yalandığını görürseniz .Yine bölgede (oralarda da var )uyuşturucu baronlarının ulaşılmaz bir hayat yaşadığını görürseniz yaşasın emperyalizm dersiniz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

ŞİMDİ SIRASI MIYDI?

Mehmet Akbacak

ŞİMDİ SIRASI MIYDI?

DOSTUMUZ KİM?

Miraç Kayıhan Karayiğit

DOSTUMUZ KİM?

Evet bu bir savaş

Selçuk Özkurt

Evet bu bir savaş

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ