Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:46] POLİSLERDEN ANLAMLI KAN BAĞIŞI -- [16:09] ESKİ SİYASETÇİLERLE BULUŞTU -- [16:05] YIĞILCAYA BİR MÜJDE DAHA -- [15:41] TEKNİK EKİBİN İŞİNE SON VERİLDİ -- [15:22] BASKETBOLDA DÜZCE İLİ MARKA OLDU -- [14:25] SÜRÜCÜ ARAÇTAN FIRLADI -- [14:21] DUBA HIRSIZLARI YAKALANDI -- [14:18] HOROZLARI KURTARAYIM DERKEN... -- [14:15] EKİPLER UYGULAMALARA HIZ VERDİ -- [13:21] KESKİN, CUMAYERİ KÖY ZİYARETLERİNDE --
Yazarlar
AR DAMARI ÇATLAMASIN BİR KERE!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

5.4.2018 - 14:52
586 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Kamuoyunu uzun süre meşgul eden, Türkiye’yi uluslar arası alanda zor durumda bırakacak, daha doğrusu Erdoğan’ı uluslar arası mahkemelerde yargılamak için kurulan sözde DEAŞ’a tırlarlagönderilen silahlarınhikayesidir. Gerçi mahkemede sanık gazeteci Can Dündar silahların DEAŞ’a gönderildiğine dair belgem yok demesine rağmen, Türkiye’nin DEAŞ’a silah gönderdiği kampanyasını hem PKK, hem Fetö ve hem de Batı Dünyası sürdürmüştür.Almanya’ya kaçan Dündar Batı kamuoyunda kahraman gibi karşılanmış, Alman pasaportu bile verilmiştir.

       Geçen hafta BBC’de muhabir Dündar’a soruyor; “Bunun bir devlet sırrı olduğunu bilmeniz gerekiyordu”.Can Dündar bakın ne cevap veriyor.” Devlet sırrı değil,hükümet suç işliyordu,bunun açığa çıkarılması bir gazetecilik göreviydi”. Muhabir devam ediyor.”Kendinizi İngiliz gazeteci olarak görün, İngiliz hükümetinin gizli operasyonlarını açığa çıkarmak da suçtur. Bu, ABD’de böyledir.Türk ordusu ve personelini ve diğerlerini riske atmak gibi durumları da göz önünde bulundurmak sizin sorumluluğunuz ve göreviniz. Gazeteci açıkca senin yaptığın gazetecilik değil, ülkene, orduna ihanettir, diyor kısaca.O, ise pişkin pişkin “bu devlet sırrı sayılmaz,Erdoğan’ın sırrıydı” diyor. Bu duruma düşenlere bizim oralarda “Ar damarı çatlamış” derler. Her türlü namussuzluğu yapmaktan kaçınmazlar anlamında; söyleyin bakalım Can Dündar’a omuz verenler, sizler BBC muhabiri kadar olamadınız, yazıklar olsun.

 İkinci cinayet ise; Maltepe cezaevinden kaçıp üç İngiliz teknisyenlerini kaçırarak Kızıldere köyüne gidiyorlar.Devlet isteseydi, onları sağ salim ele geçirirdi. Maksat darbeyi haklı kılmaktı. Yalnız bu katliamdan tek bir kişi kurtulmuş, o da yıllar sonra milletvekili seçilerek meclise girmiştir. Yine benim canımı sıkan bu katliama zemin hazırlayan darbeciler, gençlerin sırtlarını sıvazlamışlar, tepede anlaşınca gençleri yapayalnız bırakarak sonlarına neden olmuşlardır.Hasan Cemal anılarında gençlere bomba attırdıklarını övünerek anlatır. Ayrıca Ankara’da bizi omzu kalabalık kişiler karşılayacaktı beklentisi içinde olanlar vardı. Bu zihniyetin uzantıları bu gençlerin ölümlerini yıllarca utanmadan kullanmaktan vazgeçmediler.Yine aynı şekilde Deniz’lerin idamı için de oy atanlar bu zihniyetti. Bugün timsah gözyaşı dökmelerine inanmayın. Mendereslerin idamında da bunların eli vardır. Ellerini yıkamadıkları, yani özeleştiri yapmadıkları sürece bu vebalden kurtulamazlar.

             KABA GÜRÜLTÜ

   Salı günkü grup toplantısında Kılıçdaroğlu yeri göğü inletiyordu.”Benim karşıma çıkmaya cesaret edemezsin.Sen de o yürek yok o yürek. Çık karşıma çık karşıma çık Recep bey.Çık karşıma”. İnsanın bravo diyesi geliyor, adam dediğin böyle olur, yiğit, yürekli,korkusuz.. Fakat 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkalığına aday olacak mısınız sorusu sorulunca; işin rengi değişiyor, o yiğit, o cesur yürek yerini mahsun bir şahsiyete dönüşüveriyor.Efendim, daha karar vermedik,parti meclisi falan filan diyerek kem kümlerle cevap vermeye çalışıyor. Daha doğrusu balona sokulan toplu iğne balonun şişkinliğini nasıl yok ederse adaylık gündeme gelince Kılıçdaroğlu kuzu gibi oluyor.Aslında seçmen aynı tavrı seçimde de görmek istiyor. Erdoğan’ın karşısına çık, kozunu paylaş, ya herro, ya merro, siyasette kazanmak da var, kaybetmek de. Yaptığı kaba gürültüden başka bir şey değil, fanatiklerinin gazını alıp gönderiyor.

TEMEL AMCADAN JÖN OLMAZ!

    Günlerdir bazı medya kuruluşları Saadet Partisi genel başkanı temel Karamollaoğlu’nu yere göğe sığdıramıyorlar.Geçen gün bir arkadaş bir yazı gösterdi,  kıvırmış yazarın ismi okunmuyor.Oku bakalım, kim yazmış olabilir dedi; bende Milli Gazeteden veya Yeni Asya’dan bir yazar olabilir deyince, yazarın ismini gösterince şaşırmadım ama her ikisine de üzüldüm. Kim mi, tahmin edemezsiniz. Yıllarca Sivas katliamının baş sorumlusu diye küfreden Emin Çölaşan’mış. Aslında tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş.Bakın rahmetli Erbakan ne demiş; “DÜNYA SİYONİZMİNE asker yetiştiriyor”dediği harekete onun koltuğunda oturan zat “bu hareket dünyanın,Türkiye’nin en hayırlı hareketidir,ben bu hareketin gönüllü avukatlığını yaparım”diyen Karamollaoğlu’ndan jön çıkartamazsınız.Çıksa çıksa filmin sonunda kötü adamın yardımcısı olarak alınıp götürülür. Emin Çölaşan ne demiş geçen seçimlerde umudumuz Fettullah hocadır demişti.Şimdi de Karamolla hocasına güveniyor.Bir yandan da Aydın Doğan’a Hürriyet’i satmanın zamanımıydı diye neler söylediğini duyar gibiyim. Ayakta durmak için koltuk değneklerinden bir türlü kurtulamadınız.Yıllarca askeri vesayetin gölgesinde politika yaparsanız sudan çıkmış balık gibi olup sağa sola çırpınırsız, ama halka dayanmayan hiçbir hareketin geleceği yoktur,olmamıştır olmayacaktır. Kalın Sağlıcakla.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
586 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

RUHSUZ ARABALAR

Miraç Kayıhan Karayiğit

RUHSUZ ARABALAR

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ