Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:35] Düzce'de 19 Mayıs Coşku ile Kutlandı -- [17:20] Komşuda kanlı kavga... 4 ölü,11 yaralı -- [15:31] KÖY İMAMI KALP KRİZİNDEN VEFAT ETTİ -- [12:39] YILSONU SERGİSİNE DAVET -- [09:17] 19 MAYIS'I KUTLADILAR -- [11:16] İHBAR HATTI DEVREYE GİRECEK -- [11:14] Esnafına Sahip Çık Düzce -- [08:13] Bu Çocuklar Akıl Küpü -- [08:09] Köy Okuluna Kütüphane Yaptılar -- [17:06] Üniversite Öğrencilerine Tam Not --
Yazarlar
GÜNEYDE YENİ SENARYOLAR
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

6.12.2018 - 07:30
555 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

Ortadoğu’da bir türlü taşlar yerli yerine oturmuyor, daha doğrusu oturmaması için bölge dışı devletler ellerinden geleni yapıyor. Türkiye’nin Fırat’ın batısına yaptığı müdahalelerle PYD ve YPD’yi alandan çıkartmasıyla, sıra Fırat’ın doğusuna gelince işler karışmaya başladı. ABD’nin açıkca PYD’yle ittifak yapması, Türkiye sınırına yeni operasyonel  ve üsler kurarak askeri varlığını güçlendirmesi, bu üslerin Suudi ve BEA’nin de  finansörlüğünü üstlenmesi bölgede yeni senaryoların sahneye konulduğunun işaretleri olarak okuyabiliriz.

Ayrıca Suudi’lerin PYD’ye parasal yardımı, Kaşıkçı cinayetinin prensi zor durumda bırakmasından kurtulma savaşı hepsi iç içe geçmiş paradokslar..

     Ortadoğu’da bunlar yaşanırken; içerde bakın neler yaşanıyor. Ana Muhalefet partisi yerel seçimlerde aday belirleme ve ittifak çalışmalarını bir kenara bırakıp, Almanya’da PKK ve YPG’yi savunan Türkiye karşıtı görüşleriyle bilinen Alman Sosyal Demokrat Partisi milletvekili Sevim Dağdelen’le ve Gezi eylemleri sırasında Açık Toplum Vakfı üzerinden para transfer eden Alman Frederich Ebert Vakfı yöneticileriyle görüşmeler yapmasını ve Türkiye’yi şikayet etmesine ne demeli. Hemde Osman Kavala’nın ifadesinde Soros’un vakfından yardım aldığını itiraf ettiği sıralarda, AK Parti’ye mi yoksa Türkiye’ye mi muhalefet ediyor, işin içinden çık çıkabilirsen?

               2.OSLO GÖRÜŞMELERİ

    Şimdi Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna müdahale etme kararlığını gören bölgedeki güçler yeni bir Oslo süreci girişimi için adım atma peşindeler!  Akil Adamlar’dan oluşan bir grup Democratic Progressive Institüe öncülüğünde (Demokratik Gelişim Ensititüsü) açılım sürecini yeniden başlatmak için yoğun bir faaliyet yürütüyor. Bu görüşmelere katılan ‘Özgürlükçü Sosyalist’ Ufuk Uras; ‘Ama bunlar bir üst aklın parçası olarak hareket ediyor da değil. Bir ihtiyaç var. ABD’nin tezi de büyük ölçüde böyle’ diyor. Ne zamandır sosyalistler ABD tezlerini savunur oldular. Yazık yıllarca insanları ABD’ye hayır diye bağırttıran siz değil miydiniz?.Demek ki; varacağınız yer ABD’nin yanı başıymış hayırlı olsun,başına kadar yedirsin.

                      HDP NE DİYOR?

      HDP Eş Başkanı Pervin Buldan bakın bu duruma nasıl yaklaşıyor. ‘Oslo’da yeni bir sürecin başladığı algısını oluşturmaya çalışanlar şunu bilsinler ki İmralı’nın kapısında koca bir kilit varken, barış ve müzakere süreci asla başlayamaz. Biz AKP ile müzakere değil mücadele etmek için yola çıktık’ diyor. Aslında siz AKP’yle değil Türkiye’yle mücadele ediyorsunuz.İnsanlar bunun farkına varalı yıllar oldu.Eğer gerçekten barışı istiyorsanız PKK’nın vesayetinden kurtulmanız gerekir. Ama maalesef siz yöneten değil, yönetilen konumdasınız. Bu ülkenin insanlarını göz göre göre ölüme gönderirken kılınız kıpırdamıyor. ABD’yle ittifak yaparak ne barıştan, ne demokrasiden, ne de özgürlükten bahsetmeye hakkınız yok, bunu da bilesiniz.Ayrıca  PKK Türkiye’nin muhatabı değildir. Kalın Sağlıcakla.                          


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
555 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,55

Fırat TOPDEMİR

6.12.2018 - 21:22:15

Hocam , ne acıdır ki Suriye nin kuzeyinde ,bizim güneyimizde oluşturulan oluşumların ancak yeni yeni farkına varıyor olmamız . Eğer ''Stratejik derinlik '' kitabını okursanız bir kaç ay içinde Şam da Emevi cami de cuma kılıyor olmamız gerekiyordu fakat olamadı çünkü uluslar arası şeytani emperyalizm bunun hesabını çok önceden yapmıştı. Bakın Suriye de şimdi ABD var Rusya var İran var ,diğer Avrupa devletleri var kim kiminle savaşıyor , bu şehirleri kim yakıp yıkıyor ,3 milyon insan neden mülteci oluyor belli değil.Deaş vardı ne oldu ? Pervin BULDAN dan alıntı yapmışsınız , sadece bölgedeki FEODAL YAPININ seçip gönderdiği , baron bir ailenin mensubudur fazla ciddiye almayın ,geçen yıllarda akrabaları tarafından TBMM aracında ( kendisine makam aracı olarak tahsis edilmişti ) eroin taşımaya çalışırken yakalanmışlar ,kendisinin haberi olmadığı için adli takibata uğramamıştı. Bu aracı ben satmış olsaydım ancak ruhsatı benim üzerime olsaydı devlet bana kan kusturmuştu , derdimi anlatıncaya kadar en az 2 yıl içerde tutardı. Ekonomisi haram ve kana dayalı hiç bir hareket ve düşünce iflah olmamıştır . Bunun en güzel örneği Afganistan da Rus işgaline karşı cihat ! ederken bunun finansmanını ekilen ,imal edilen eroinden sağladılar ve bu gün geldikleri hale bakın .Saygılar sunarım.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

YAZMADAN OLMUYOR!

Mehmet Akbacak

YAZMADAN OLMUYOR!

TESADÜF MÜ?

Miraç Kayıhan Karayiğit

TESADÜF MÜ?

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ