Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:12] Elleriyle Şekillendirdikleri Tohumları Memleketlerine Ekecekler -- [10:04] EREĞLİ’DEN MADALYALAR İLE DÖNDÜLER -- [09:48] Akçakocalı vatandaş Ne Umdu Ne Buldu -- [22:11] ADRENALİN KALDIĞI YERDEN DEVAM... -- [22:07] AKÇAKOCA TOPARLANIYOR -- [22:02] BAŞKENT SALLANDI -- [21:56] YALNIZ YAŞAYAN ADAM ÖLÜ BULUNDU -- [14:51] Hasan Muslu Vefat Etti -- [11:28] FINDIK İŞÇİLERİNİ TAŞIYAN TRAKTÖR DEVRİLDİ -- [18:49] 5 Ayda Neler Yaptılar? --
Yazarlar
CİNSİNİ SEVDİĞİM CİNSİNE ÇEKER!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

7.02.2019 - 07:49
867 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Anadolu’da eskiden çok söylenen bir sözün yumuşatılmış halidir. Peki nerden çıktı şimdi derseniz; CHP İzmir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’in babasının geçmişi ve adayın babasına sahip çıkması meselesi; şimdi ayıp ettiniz der gibi bir haliniz var, insan babasına sahip çıkmaz mı, hayırlı evlat ancak böyle olur deseniz meseleyi bilmeyen size hak verirken bana da sana ne oluyor derlerse şaşırmam.

      Sizi biraz geçmişe götüreyim isterseniz. Türkiye yıllarca askeri vesayetin altında inim inim inletildi.Tek parti dönemi tamamıyla askeri yönetim altında geçti.1950 den sonra her 10 yılda bir askeri darbe yapıldı. Yalnız ilginçtir, bu darbelerin mağdurları bazen muhafazakarlar olurken (1960 darbesi), bazıları da solcular mağdur olmuştur. (12 Mart) 12 Eylül’de ise hem solcular, hemde ülkücüler mağdur edilmişlerdir. 28 Şubat’ta ise dindarlar mağdur edilmiştir. Her neyse askeri darbeler birisini arkasına alırken, diğerini çiğnemiştir. Politikacılar askeri darbelerden korktukları için darbeci generalleri milletvekili yaptıkları gibi sözde solcu CHP, darbeci Muhsin Batur’u 1980 de Cumhurbaşkanlığına aday bile göstermiştir. Bu kişi Deniz’lerin idamında cuntanın en önemli adamıydı, idamlarda onayı vardır. Yine Deniz’leri idama mahkum eden askeri mahkemenin başkanı Ali Elverdi Adalet Partisi Bursa milletvekili, mahkemenin meşhur savcısı Baki Tuğ’da Adalet partisi ve Doğru Yol’dan milletvekili yapılmıştır. İşin en garibi Deniz’lerin idamına evet oyu veren başta Demirel ve CHP’li 90 a yakın milletvekilinin uzantıları şimdi elele yeni darbelere zemin hazırlama çabasındalar.

            BİZİM DARBECİMİZ DEMOKRATTIR

  12 Eylül öncesi tanıdık bir milletvekili sıkıyönetim komutanlarından bahsederken birisi için o bizdendir demişti. Darbeciler işin uzmanı olmuşlar, sağcıları solcu görünümlü savcılar ve hakimler yargılarken, solcuları da sağcı görünümlüler yargılıyorlardı. İşkenceciler içinde bu geçerliydi.Yalnız Muhsin Yazıcıoğlu bu oyunu çözerek darbecileri afişe etti. 12 Eylül Ankara Sıkıyönetim Savcısı Nurettin Soyer MHP ve Ülkücüler davasının iddianamesini hazırlamıştı. Ayrıca Mamak Askeri Cezaevinin sorumlusuydu. Yani yapılan tüm hukuk dışı uygulamalardan ve hatta işkencelerin hesabı sorulmalıydı. Ayrıca 17 yaşında idam edilen Erdal Eren’i de unutmayalım. Hal böyleyken İzmir CHP adayı olan Tunç Soyer babası için gurur duyuyorum diyor, Kılıçdaroğlu o iyi bir hukukçuydu, Akşener ve Temel dede de babasının suçu oğlunu bağlamaz diyerek Soyer’i temize çıkarmaya çalışıyorlar. Doğru tabii; babasının darbeci olması oğlunu bağlamaz ama, oğlu babam görevini yaptı diyor. O bir şerefli Türk subayıydı diyorsa işin rengi değişir.İşkenceci ve darbeci babasını savunan adamın demokrasilerde yeri yoktur.Ne demiş Anadolu uluları; ‘CİNSİNİ SEVDİĞİM CİNSİNE ÇEKER’

     Bakıyorsun; solcusundan, muhafazakarına, ülkücüsünden liberaline, HDP’lisinden bilmemnesine kadar aynı şarkıları dillendiriyorlar. Hatta dedesi de Kuvayı Milliye’ciymiş diyerek parlatmaya çalışıyorlar. Hatta o kadar ileri giden birisi var ki; sıkıyönetim mahkemelerindeki tavrından dolayı sosyal demokrat, ilerici diyerek tüm analizlerini çöpe attığının farkında değil. Fetö’nün yayın organlarına, HDP’ye yanındayım diye destek verdiklerini gizleyerek,12 Mart döneminde Nurculuktan Fetö’yü yargılamasını bile gündeme getiriyorlar. Nurcu Fetö kötü, Pensilvanyalı Fetö kahraman. Ne diyeyim; çarşınıza Pazar versin. Gerçi aynı malları değişik ambalajla sunarsanız sunun, kokusu uzaktan hissedildiği için müşteriler yemiyor. Yalnız şunuda unutmayalım. Darbecilerin mesleği ne olursa olsun hepsine şerefli sözünü yakıştıranların şerefleri tartışmalı hale gelmiştir. Kalın Sağlıcakla.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
867 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

ROMANTİZM VE DOYUM NOKTASI

Miraç Kayıhan Karayiğit

ROMANTİZM VE DOYUM NOKTASI

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ