Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[21:04] Daha iyi tedbir, daha iyi sonuç -- [20:15] Alzhaimer Hastası Yaşlı Kadın Bulundu -- [18:52] Yaşlı Kadın Her Yerde Aranıyor -- [17:18] İTFAİYE EKİPLERİ OPERASYONLA KURTARDI -- [17:03] KAMYONCU ESNAFI TEDBİRLERE SIKI SIKIYA UYDU -- [16:42] Belediye Sosyal Tesisleri Açtı -- [16:18] Canlı Yayınlara Sahte Takipçi -- [15:52] İŞTE YENİ KORONA TEDBİRLERİ -- [14:34] Operasyona Giderken Yaralandılar -- [14:09] Kadir Erdoğan’ın halası hayatını kaybetti --
Yazarlar
BÖYLESİNİ NE GÖRDÜM, NE DUYDUM!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

21.06.2019 - 09:38
787 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Uzun bir süre yurtdışında kalıp ülkeme dönmenin rahatlığını yaşamadan, olaylar üst üste gündemdeki yerlerini aldılar. Ordu valisine it dedin, demedim tartışması günler sürdü. Yaşını başını almış sözde tarafsız, bağımsız gazeteciyiz diyenler göz göre göre ‘İt’ dememiş, ‘it’ der mi canım gibi sözlerle gözlerini ve kulaklarını kapattılar. ‘İt’ diyen de arkadaş da dedim bedelini ödemeye razıyım veya özür dilerim deme yerine ‘Basit’ dedim diyerek 80 milyon insanın gözüne baka baka yalan söylüyor.  Kendini çok zeki, akıllı ya da halkı çok aptal görmenin tezahürüdür. Bedelini halk oylarıyla ödetecektir. Çünkü halkın affetmediği tek ilke yalan söyleyenlere tahamülleri yoktur.

GÜNEŞ MOTELDEN GELEN ZİHNİYET

17 yıldır yapılmayan açık oturumlar ilk defa 16 Haziran günü Küçükkaya’nın moderatörlüğünde yapıldı. Kamuoyunun büyük bir kısmı  ekrana kilitlendi. İzliyenlerin genel kanısı; oturumun formatı nedeniyle proğram amaçlanan etkiyi fazla göstermediğiydi. Esas mesele pazartesi gecesi Didem Aslan’ın proğramında gazeteci Nagehan Alçı’nın oturumdan önce Küçükkaya’nın İmamoğlu ve ekibiyle bir saat kırk dakika görüşmesine karşılık, Yıldırım’la yüz yüze görüşmediği haberi kamuoyuna gerçekten bomba gibi düştü. Hemen telefonla bağlanan Küçükkaya ‘Ben danışmanlarla görüşmeye gitmiştim, İmamoğlu’yla 2-3 dakika ayaküstü görüştüm, sonra da Yıldırım’la telefonla görüştüm’ diyerek bilgi verdi. Hemen danışman Ömer Sertbaş telefonla Küçükkaya’yı kendisinin aradığını söyleyince işler karıştı. İşin doğrusu ertesi gün Sabah gazetesi’nin haberiyle ayan beyan ortaya çıktı. Önce 2-3 dk, İmamoğlu ise 15-20 dk konuştuk demelerine rağmen Küçükkaya otelde 100 dk.danışmanlarıyla ve İmamoğlu’yla görüşmüş. Bu bilgiden sonra oturumu tekrar tekrar izledim. Soruları ya İmamoğlu verdi, ya da Küçükkaya, yıllarca öğrencileri sözlüye kaldırdım. En çalışkanı da olsa soruya aniden cevap veremez, biraz düşünür, biraz hazırlık yapar. Soru sorulmasıyla daha evvel hazırlanan kartonların devreye sokulması, oturma yerlerinin ayarlanması ve İmamoğlu’nun Küçükkaya’yı öksürükle uyarması gibi işaretlere ne demeli. Daha oturuma başlarken İmamoğlu’nu Millet İttifakı’nın belediye başkanı diye anons etmesi, İzmir’de, İstanbul’da seçimleri kaybettiniz, şimdi yine seçime itiraz edecek misiniz gibi sorularla yanlı davranışı, ayrıca Vali’ye ‘İt’ dediğini bildiği halde sanki konudan haberi yokmuş gibi hakaret ettiniz mi diye sorması ve cevabını sorgulamaması apaçık tarafgirlikti.

Küçükkaya oteli özel yaşama müdahale etti diye mahkemeye verecekmiş. Bu otel hikayesi beni 42 yıl öncesine götürdü. Ecevit azınlık hükümeti kurmak için AP’li 11 milletvekiline bakanlık sözü vererek istifa ettirmişti. Tarihte bu olay Güneş Motel olayı olarak anılır. En büyük yolsuzluk bu bakanlıklarda yapılmıştı. Silahların  gümrük kapılarından ekmek peynir gibi girişi bu dönemdir. Hatta şunu da ilave edeyim, 12 Eylül’ün faşist cuntasının taşları bu dönemde atılmıştır.Yıllar sonra başka bir senaryo bugün otel odalarında yazılıyor. Teknoloji sayesinde fazla saklanamıyor. Küçükkaya diyor ki; ‘Gizli olsa ben açıktan otele gidermiydim’ O zaman adama; İmamoğlu’yla görüştüğünü niye Yıldırım’dan ve kamuoyundan gizledin, neden 2-3 dakika ayaküstü konuştum diye yalan söyledin.Bunların cevabını vermediğin sürece Kumpasa uğradım yalanıyla kendini kurtaramazsın.Çünkü sen kumpasın içindesin. 40 yıldan beri açık oturumları takip ederim, bugüne kadar böylesini ne gördüm, ne de duydum.Kalın Sağlıcakla.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
787 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Miraç Kayıhan Karayiğit

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ