Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:53] Akçakoca Yolu İçin Işıklı Kavşak İstiyorlar -- [16:20] Kamyonların Geçişine İzin Vermediler -- [15:22] HAFTASONU DENETİM SIKLAŞACAK -- [14:38] DÜZCE'DE YENİ BİR DAMAK TADI -- [13:05] AKÇAKOCA DENİZİ BİR CAN DAHA ALDI -- [09:32] IĞDIR KÖYÜ YOLLARI ASFALTLANIYOR -- [09:28] DSİ VE BELEDİYEDEN ÖRNEK İŞ BİRLİĞİ -- [18:03] KAZILAR RESTORASYON İLE EŞ ZAMANLI YÜRÜTÜLECEK -- [16:16] KONGRE 30 EKİMDEN SONRA YAPILACAK -- [14:47] A HABER GÜNDEME TAŞIDI --
Yazarlar
ELİNDE PATLAYAN KAÇINCI BOMBA BU KILIÇDAROĞLU!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

25.11.2019 - 09:09
779 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Çarşamba gününden bu yana Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın ortaya attığı iddia tartışıldı. Cuma gecesi bu olayın yalan olduğu ortaya çıktı. Peki iddia neydi; önemli CHP’linin birisi Saray’a gidip Erdoğan’la görüşüyor, Erdoğan’da onun CHP’nin başına geçmesini istiyor ve her türlü desteği vereceğini ifade ediyor. Aklı başında olan hiç kimse Erdoğan’ın böyle abuk sabuk bir işe kalkışmayacağını bilir.. Bir gün sonra malum kanala çıkan Kılıçdaroğlu haberin doğru olduğunu, ismi bildiğini ama söylemeyeceğini belirtince, Erdoğan hodri meydan çekti. Ondan sonra olaylar çorap söküğü gibi çözülmeye başladı. Tabi bu arada sayın İnce çok sert bir açıklama yaptı. Bu olayı CHP mutfağındaki bir çete tezgahlamıştır diyerek işin özünü ortaya koydu. Gerçi bugüne kadar CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bir çok konularda iddialar ortaya attı maalesef bunların hiçbirisini kanıtlayamadı. Mesela AKP içinde Bylock kullanan Fetö’cü 180 milletvekili var dedi. İsimleri açıkla deyince tıs yok. Kasetleri sana kimler getirdi denildiği zaman; maskeliydiler tanımıyorum dedi. Man adası, Adil Öksüz’ün Mit ajanı yalanı ve daha nicelerini ispatlayamadı. Bu kaçıncı elinde patlayan bomba eyy Kılıçdaroğlu, ana muhalefet partisinin başkanına yakışıyormu, eyyy CHP’liler böyle bir başkanınız olmasından rahatsız olmuyormusunuz?.

YENİ BİR TEZGAH MI HAZIRLANIYOR

Son günlerde nerde olumsuz bir olay olsa hemen bunun faturası AK Parti’ye çıkartılıyor. İntihar olayları yaşanınca bunun nedeni yoksullukmuş, işsizlikmiş gibi gerekçeler ileri sürerek toplumda infialler yaratmaya çalışıyorlar. Ayrıca yine şu sıralar başörtülü kadınlara sokakta, metroda, otobüste yapılan saldırılar toplumu germek için yapılan provakasyonlar olduğu apaçık ortada.. Buna karşılık karşı taraftan gelecek en küçük bir saldırı karşısında kitleleri sokağa çıkarmak amaçlanmakta. Bütçe görüşmelerinde ne diyorlar; ‘Gideceksiniz,gideceksiniz, gideceksiniz, geziyi mumla arayacaksınız’ gibi tehditlerle birtakım yerlere mesaj yolluyorlar. Kılıçdaroğlu ise Erdoğan’a ‘Seni indireceğiz’ diyerek legal olmayan bir operasyonu haber veriyor. Yalnız şu unutulmasın; tekrar bir gezi veya buna benzer bir kalkışma oluşturmaya kalkışılırsa bunun bedelini çok ağır ödersiniz. Çünkü aynı zamanda Türkiye’ye çok büyük zarar vermiş olursunuz. Herkes ağzından çıkana dikkat etsin.

DÜZCE BELEDİYESİ İŞ BAŞINDA

Belediye Başkanımız sayın Faruk Özlü; gördüğüm kadarıyla birikmiş sorunların üstesinden gelebilmek için var gücüyle çalışıyor. Parklar sorunu, trafik sorunu, eski sanayinin yerine yeni projelerin hayata geçirilmesi, Asar deresinin düzenlenmesi gibi bir sürü projenin hazırlığı içindeler. Bugüne kadar 45 mahalle toplantısı yaparak insanlarla birebir yüz yüze görüşerek sorunları tartışıyor, çözüm önerileri konusunda insanların görüşlerine başvuruyor. Yalnız biz biraz sabırsısız, sorunların hemen halledilmesini istiyoruz. İşin daha başında veryansın ediyoruz. Konunun içeriğini araştırma gereği duymadan. Zabıtalarla sokak müzisyenleri arasındaki tartışma basında yanlış algılandı. Neymiş; gençler müzik yapmalıymış, uyuşturucu mu kullansınlar gibi popülist söylemlerle işi sulandırıyorlar. Aslında konunu esası şu; Belediye yönetimi sokak müzisyenleri için iki yer tesbit etmiş buralarda üflemeli ve vurmalı sazlar dışında, belirli saatlerde faaliyet gösterebilirsiniz denilmesine rağmen Spor Sokak’ta ısrar etmişler. Uyarı karşısında tartışma büyüyünce polis devreye giriyor. Vay efendim belediye gençlere saldırdı algısını sahneye koyuyorlar. Buna benzer bir olayda Çek Çekle kağıt toplayanlarla yaşanmış. Onlara da ana caddelerde hangi saatlerde çalışma yapacakları bildirilmesine karşın, kuralları çiğnemişler ve şiddete başvurmaya kalkışmışlar. Demokrasi içinde yaşamak kolay değil, kurallara riayet edeceksiniz, başkasının haklarını çiğnemeyeceksin. Gürültü yaparak kimseyi rahatsız etmeyeceksin, başkasının arabasının çizilmemesine, çarpılmamasına dikkat edeceksin. Görevliler uyarınca da özür dileyeceksin. Demokrasi kurallar rejimidir. Oldum olası kurallara yatkınlığımızın olduğunu söyleyemeyiz. Ama yaşayarak öğreneceğiz. Kalın Sağlıcakla.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
779 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Miraç Kayıhan Karayiğit

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ