Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:58] BAKAN KOCA'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR -- [22:21] TIR Tutuşmadan Müdahale Edildi -- [21:11] BEYCİLER'DE HAREKETLİ SAATLER -- [19:53] Vefat Sayısı 725 Oldu -- [19:24] KEŞİR GENEL KURULA MASKEYLE KATILDI -- [18:52] Karantina Kırmızı Beyaz Balon Uçurdular -- [18:50] Ucuz Kredinin Döviz ve Altın Alımında Kullanımasından Endişe Ediliyor -- [18:11] Virüsün Yayılmasına Fırsat Vermeyelim! -- [17:52] Ücretsiz maske dağıtıldı -- [17:01] ŞAHISLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANDI --
Yazarlar
KUMAŞ KALİTELİ OLMAYINCA DİKİŞ TUTMAZ!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

4.02.2020 - 11:19
1377 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Elazığ depremi Türkiye’yi sarstı. Daha doğrusu İstanbul depremini akla getirdi. Uzmanlar  İstanbul’da 7.5 şiddetindeki depremde 100 bini aşkın insan kaybı olacağını ileri sürüyorlar. İnşallah yaşamayız ama yaşarsak da en az hasarla bedel öderiz. Bunun içinde çalışmalara hız vermeliyiz. Elazığ’da önlemler alınmasaydı insan kaybımız daha fazla olurdu. Bilhassa arama kurtarma çalışmalarımızın donanımlı ve hızlı olması kayıplarımızın az olmasına neden oldu. Yine kentsel dönüşüm çalışmalarının yapılması da önemli bir etken.

Aslında daha neler yapabiliriz tartışmaları yapılması gerekirken İmamoğlu’nun İnstagram’dan paylaşımları gündemin ana konusu oldu. Elazığ’a yardımları denetlemeye giden İmamoğlu’nun oradan Palandöken’de tatile gidişi gündeme bomba gibi düşünce bizim deprem ikinci sıraya düşüverdi. Bazılarının dediği gibi ne var canım bunda; adam işi bitince ailesiyle tatil yapmasın mı, ölenle ölünmez, hayat devam ediyor gibi gerekçelerle olayın vehametini söndürmeye çalışmalarını anlamak mümkün değil. Eğer Mansur Yavaş veya İzmir Belediye Başkanı gitseydi haber bile olmazdı. Çünkü İmamoğlu’na yalnız belediye başkanlığı değil ilerde CHP Başkanlığı, daha sonra da cumhurbaşkanlığına giden bir senaryo yazılmıştı. Proje bu amaçla hazırlanmıştı. Depreme kadar bir takım yanlışlıklar yapsa da telafi edilebiliyordu. İnsanlar enkaz altında ölüm kalım savaşı verirken, cenazeler toprağa verilirken ilerde büyük hedefler için seçilen adam tatilde, olacak iş mi?. Beraber oturduğumuz CHP’li arkadaş  haberi duyar duymaz; eyvah her şeyi berbat etti, umutlarımızı yok etti dedi. Bende dayanamayıp kumaş kaliteli olmayınca dikiş tutmaz kardeşim deyiverdim, arkadaşım sesini çıkaramadı. Gerçekten 24 Haziran’da umutlanan insanlara bu yapılmamalıydı. Lider olmak birkaç yandaş televizyoncunun, birkaç gazete yazarının cilalanmasıyla olacak iş değil. Öncelikle siyasetteki amacın olacak, bu amaç kişisel olmayacak. Ülken için, milletin için, halkın için olacak. Her an siyaseti bırakabilirim, siyaset mesleğim olmayacak gibi ifadeler insanlara umut vermez. Lider olacak kişinin ailesi önce Türkiye halkıdır. Türkiye mutlu olmazsa senin ailende mutlu olmayacaktır. Risk alacaksın, sıkışınca tüymeyeceksin. Tankların arasından izin alarak geçen adamdan lider olmaz, sıkışınca giderim diyenden lider olmaz, halkı zor durumdayken tatile giden adamdan lider olmaz. Lider olacak kişi bizim gibi ülkelerde ölümü göze alabilmeli, darbelere karşı dimdik durabilmeli, gerekirse ‘Yeter lan’ diyebilmeli, mazlumların yanında, zalimlerin karşısında durabilmeli. Yoksa her şey güzel olacak, kucaklaşalım, sevelim, sevilelim gibi klişe sözler edip reelde bunları yaşayamıyorsun hiçbir anlamı yok. Sahtelik uzun sürmez, sırıtır, paçalarından akar, bir de bakarsın sana kayıtsız destek verenler ‘yapma Ekrem’ derler, bazıları da utanmadan bunların eline koz verme derler.

TANSEL ÇÖLAŞAN KİM?

Büyük şehirlerimizin birisinde belediyenin yaptırdığı anıtın altında tarihimizde yer almış önemli kadınların fotoğraflarının sergilendiği  bir fotoğraf dikkatimi çekti. Gazeteci yazar Emin Çölaşan’ın eşi, ADD’de başkanlık yapmış, Danıştay katliamında söylenmemiş sözleri söylendi diye yalan söyleyen, dindarlara, başörtülülere hakaretler eden, gençlere sokağa çağrısı yapıp kendi çocuklarını yurtdışına gönderen bir kadının fotoğrafını koymalarını yadırgadım. 12 Eylül’de Mamak Cezaevi’ndeki işkenceleri, katliamları gizlemek için röportaj yaptıran savcı Nurettin Soyer, yapan kişi ise Emin Çölaşan’dır. Fotoğrafın oraya konması tesadüf değil anlayan anlasın.Tarihimizi öğrendikce aslında ne dolapların döndüğü çok rahat anlaşılıyor.

               

  


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1377 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

BİR SU MİSALİ

Miraç Kayıhan Karayiğit

BİR SU MİSALİ

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Tarık Şahin

Gürkan İpek

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ