Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:58] BAKAN KOCA'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR -- [22:21] TIR Tutuşmadan Müdahale Edildi -- [21:11] BEYCİLER'DE HAREKETLİ SAATLER -- [19:53] Vefat Sayısı 725 Oldu -- [19:24] KEŞİR GENEL KURULA MASKEYLE KATILDI -- [18:52] Karantina Kırmızı Beyaz Balon Uçurdular -- [18:50] Ucuz Kredinin Döviz ve Altın Alımında Kullanımasından Endişe Ediliyor -- [18:11] Virüsün Yayılmasına Fırsat Vermeyelim! -- [17:52] Ücretsiz maske dağıtıldı -- [17:01] ŞAHISLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANDI --
Yazarlar
TÜRKİYE BU RAPORU YIRTIP ÇÖPE ATACAKTIR!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

19.02.2020 - 09:18
1282 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

         ABD’nin dış politikalarına yardım eden, yol gösteren STK’lardan, CİA’nın yan kuruluşu olan Rand Corparation’nun hazırladığı rapor günlerden beri tartışılıyor. Gerçi 2008 tarihinde aynı kuruluşun hazırladığı raporda; Deniz Baykal’ın görevden alınması, onun yerine Kemal Kılıçdaroğlu’nun getirileceği yer almış. Raporu Onur Öymen Baykal’a gösteriyor ama umursanmıyor. İki yıl sonra Baykal kaset operasyonuyla alaşağı edilirken Kılıçdaroğlu genel başkan oluyor. Oluyor da ne oluyor; 87 yıllık CHP ana politikasından sapıyor, pragmatist, oportünist bir politika izliyor.. AK Parti’nin alternatifi olacak politikalar üretmesi yerine, AK Parti’nin düşmanı dostumdur anlayışıyla bir yandan Fetö’cülere arka çıkarken, bir yandan da PKK’nın sivil uzantısıyla el altından ittifak ediyor. Ayrıca Sivas katliamında suçladığı ‘Şeriatçı’ bir liderle işbirliği yapmaktan kaçınmıyor. 90’lı yıllarda faili meçhul cinayetlerinin işlendiği dönemde İçişleri Bakanı olan kişinin partisiyle HDP’nin yakınlaşmasına ortam hazırlıyor. Sizin anlayacağınız kimin eli kimin cebinde belli değil derlerse de inanma! El belli cepler birleşmiş. Son olarak da bu konvoya vesayetçiliğin temsilcisi olan general da duhul ediyor.

         Bu oluşan resim ABD’de yazılan senaryonun hayata geçirilmesi. Açıkca, utanmadan bir ülkenin siyasetine müdahale ediliyor. Demokrasi, barış, özgürlük ve anti emperyalizm konusunda mangalda kül bırakmayanlar dut yemiş bülbül gibi susuyorlar. Daha da ileri giderek asker içinde orta kademedeki subaylar darbe yapabilirler diye de askeri kışkırtıyorlar. Ergenekon ve Fetö’nün artıklarının birleşerek ortak hareket etmesini sağlamak için çalışmaların yapılmasını da öneriyorlar. Daha doğrusu ABD Türkiye’nin yani Erdoğan’ın kontrolden çıktığını, hizaya sokulmasını, gerekirse zor kullanarak alaşağı edilmesini arzulamakta. 2023’te tekrar seçilirse artık zaptedemeyiz düşüncesindeler. O nedenle 2023 gelmeden seçime zorlamak, ya da darbe ortamı yaratılarak gitmesini sağlamak. O da olmazsa Erdoğan karşıtlarından oluşan ABD yanlısı ‘Solcu, sosyal demokrat, sosyalist, Komünist, Liberal, milliyetçi, tarikatçı, dinci ve etnik yapılar’dan oluşan sözüm ona Demokratik Muhalefetin oluşturularak Erdoğan’ın yıkılmasını sağlamak. Çünkü Erdoğan’ın karşısına lider çıkartamadıkları için çaresizler.. Bir ara İmamoğlu’na sarılmışlardı, lakin Kılıçdaroğlu kadar kredisi kalmadı.

                ARTIK DARBELER DE PARA ETMEZ

  Türkiye ne zaman Batı’ya karşı bağımsız bir politika izlemeye kalksa; kısa süre içinde içerdeki vesayetçi yapılar harekete geçirilerek darbe ortamına zemin hazırlanıp konjöktür gereği bazen komünizm, bazen Şeriat, bazen de bölücülük gerekçe gösterilerek işbirlikçi askerler yönetime el koyuyorlardı.27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat bunlar canlı örneklerdir. 15 Temmuz’da ise halk sokağa çıkıp çıplak elleriyle tankları durdurdular. Eğer tekrar bir darbe kalkışması yaşanırsa bu sefer halk onlara sokakta dersini vereceklerdir. ABD ve Batı kâr edeceğim derken hepten zarar etmesinler. Artık şunu bir kenara yazın! Türkiye için hazırladığınız raporu yırtıp çöpe atacak kadar kendine güvenen bir halk var. Bunu da daha önce onca şehit ve gaziler vererek kanıtlamıştır.Büyük usta Nazım’ın şiirinden esinlenerek yazıma son veriyorum.

      ‘Elleriniz balçık gibi itaatli, elleriniz karanlık gibi kör, elleriniz çoban köpekleri gibi aptal olsun. Elleriniz isyan etmesin diyedir’. Artık ellerimiz ne balçık gibi itaatlı, ne kör, ne aptal değil, ellerimiz 15 temmuz’da isyan ederek darbeci hainleri durdurdu ve tarihin çöplüğüne gönderdi. Kalın Sağlıcakla.

                

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1282 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,54

Fırat TOPDEMİR

19.02.2020 - 11:29:32

Hocam bence belirttiğiniz CIA nın yan kuruluşlarının raporlarını dikkate almalıyız .1996-97 yıllarında çıkan 2000 e doğru dergisinde kendim okudum ,CIA belgelerinde Abdullah Gülün cumhurbaşkanı olacağı ,Tayyip Erdoğan ın da Başbakan olacağı yazıyordu inanın gülmüştüm sonra hepsi gerçek oldu .Tıpkı Deniz Baykal ın gidip yerine Kılıçtaroğlu nun geleceğini bilmeleri gibi . Bu kehanetleri söyleyen biri güneydoğuda olsa ve isabet ettirse adamın şeyh diye elini ayağını öper ,kapısından ayrılmazlardı.15 Temmuz olayında halkın gösterdiği tepkiye fazla güvenmeyin ,eğer darbeciler deşifre olduk diye endişelenip 3 te başlaması gereken darbeyi 22 de başlatmasalar ve Erdoğan ı ele geçirecek olan tim 10 dakika geç kalmazsa , şimdi darbeyi yapanlara belki övgüler diziliyor olunurdu.Bu gün Kenan Evrene her türlü hakareti yapanlar 12 Eylülden sonra ne övgüler dizmişlerdi halen hatırlarım.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

BİR SU MİSALİ

Miraç Kayıhan Karayiğit

BİR SU MİSALİ

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ