Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:32] BAKAN KOCA AÇIKLADI -- [18:30] Tüm otobüslere genel bakım yapıldı -- [17:29] KISITLAMA GÜNÜ TRAFİK KAZASI -- [17:21] Anons ve sıra numarasına göre binilecek -- [17:13] Ulusal Basında Geniş Yer Buldu -- [16:43] 100'E YAKIN KAZADA 33 CAN KAYBI -- [16:40] Ulaşım Tedbirli Olarak Başlayacak -- [16:36] Mantar Toplamayı Eğlenceye Dönüştürdüler -- [15:13] HASTANELERDE SALGIN TEDBİRLERİ GEVŞETİLECEK -- [14:19] Düzce Hiç Bu Kadar Sessiz Olmamıştı --
Yazarlar
CORONA’YA UMUT BAĞLAYANLAR!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

26.03.2020 - 10:23
1431 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Çin’de başlayıp hemen hemen tüm dünyaya yayılan Coranavirüs, alınan önlemler sayesinde gecikmeli de olsa ülkemizde de görülmeye başladı. Bir aralar virüsün gelmesi için virüs duasına çıkmayı bile düşünenler oldu. 2019 yılında bu tür salgın hastalıklar için yapılması gereken hazırlıklara başlanmış bile..İran’da baş göstermesinden sonra çok sıkı güvenlik tedbirleri alınmaya başlandı. Sınır kapıları kapatıldı, uçuş yasakları konuldu vs, vs. Hükümetin amacı hastalığın yavaş seyretmesini sağlamak, hastanelerde yoğunluk yaşanmasın ki; hastalar rahat tedavi edilebilsin. İlk günler ne yapacaklarını bilmeyen, fakat bir delik nasıl buluruz diye kambura yatanlar yavaş yavaş dikleşmeye başladılar. İlk saldırılarını virüsün Umre’den gelenler tarafından sokulduğunu ilan ettiler. Gerçi Umre’den gelenlerin çoğunluğu karantina altına alınmalarına, bazılarının da takip edilmelerin rağmen bu konu üzerinde tepinip durdular. Bunu fırsat bilip, din sanki bilimin düşmanıymış gibi göstermeye çalıştılar. Hatta daha da ileri giderek virüsün Türkiye’ye gelmesinin tek sorumlusunun Erdoğan olduğunu söyleyerek aptallıklarının geldiği düzeyi göstermekten kaçınmadılar. Neymiş; üçüncü havaalanını kim yaptıysa virüsün sorumlusu da odur diyen kişi maalesef tıp doktoru.. Bakınız bir tanesi ‘bu hastalık genelde yaşlılarda ölüme neden oluyor, yaşlıların çoğunluğu da AKP’li’ diyor. Orada zil olsa çalıp oynayacak. Birde bunu muhalefetin baş kanalında söylüyor, mahallenin ablası da sırıtarak keyfinden dört köşe seyrediyor. Ne diyelim Allah akıl fikir versin. Umutlarını bir ara Fetö’ye, bir ara DEAŞ’e, bir ara PKK-YPG’ye bağlayanlar şimdi de Coranavirüs’e bağlıyorlar. Coranavirüs konusunda halkın %70-80i birlik ve beraberlik içindeyken vız gelir tırıs gidersiniz.

                  65 YAŞINDAN SONRA EVDE KAL

    Geçen pazartesi gününden bu yana 65 yaşın üstündeki yurttaşlar için sokağa çıkış yasağı getirildi. Yasağın amacı yaşlı nüfusu hastalıktan koruma amaçlı, çünkü bağışıklık sistemi zayıf olması ve bir takım kronik hastalığı bulunma oranı yüksek olacağı için virüse karşı mücadele etmesi zorlaşıyor. Zaten yaşamını yitirenlerin çoğunluğu da yaşlı insanlar.. Çoğu insan bu yasağa uyarken çok azı sokağa çıkıyor, daha işin vehametini kavrayamamış. Lakin bazı art niyetliler bunu fırsat sayıp insanları kışkırtmaya başlıyorlar. Bir tanesi de polis kimliğine girip yaşlı kimseyle dalga geçerek videodan yayınlaması tepkiye neden oldu. Verilen ceza çok güzel olmuş.15 gün ev hapsi ve haftada 2 gün huzurevi ziyareti. Bende bu yasak kapsamına girenlerdenim, bu sayede bolca dinlenmeyle beraber kitap okuma zamanım oldu. Bir nevi evden eğitim görmekteyim. Biraz sabırlı olalım, bugünlerde elbet geçecektir.

                     CORANA AFFI

   Gerçi daha önce de üzerinde çalışılan kısmi af konusu, salgın nedeniyle hız kazandı. Muhalefet partileriyle görüşmeler şu sıra yapılmaya devam ediyor. Şiddet, uyuşturucu, kadına ve çocuğa yapılan istismarlarla terör suçları dışında kalanlara kısmi af getiriliyor. Af konusu gündeme gelince bazı aklıevveller tüm tutuklular salıverilsin demeye başladılar. Akıllarınca Fetö’cüler de affedilsin diyorlar. Yine bugünlerde salgın nedeniyle KHK’yle uzaklaştırılan sağlık personelinin tekrar göreve döndürülsün kampanyası başlatanların başında Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu’nun olmasını nasıl değerlendirirsiniz, size bırakıyorum. Kalın Sağlıcakla.

              

              


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1431 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Miraç Kayıhan Karayiğit

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ