Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:32] BAKAN KOCA AÇIKLADI -- [18:30] Tüm otobüslere genel bakım yapıldı -- [17:29] KISITLAMA GÜNÜ TRAFİK KAZASI -- [17:21] Anons ve sıra numarasına göre binilecek -- [17:13] Ulusal Basında Geniş Yer Buldu -- [16:43] 100'E YAKIN KAZADA 33 CAN KAYBI -- [16:40] Ulaşım Tedbirli Olarak Başlayacak -- [16:36] Mantar Toplamayı Eğlenceye Dönüştürdüler -- [15:13] HASTANELERDE SALGIN TEDBİRLERİ GEVŞETİLECEK -- [14:19] Düzce Hiç Bu Kadar Sessiz Olmamıştı --
Yazarlar
EVDE KAL KAMPANYAYA KATIL!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

3.04.2020 - 10:36
1121 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

17 günden bu yana 65 yaş üstündekilere getirilen sokağa çıkma yasağına titizlikle uymaya çalışıyorum. Bazıları ilk günlerde tokalaşma yerine elini göğsüne getirenlere ‘Bırak şu Erdoğan’ın selamını’ diyerek tepki gösterdiler. Halkın büyük çoğunluğu işin ciddiyetini kısa sürede kavrayıp, kuralları uygulamaya başladılar. Buna karşılık hala kural tanımayanlar da yok değil.. Karantinadan kaçanlar mı dersiniz, topluca piknik yapmalar mı dersiniz, sahilde yan yana balık tutmalar mı dersiniz hala bu fotoğrafları görüyorduk. Çok şükür son zamanlarda artık görmüyoruz. Yalnız İstanbul’da otobüs seferlerinin azaltılması nedeniyle yolcular sıkışık vaziyette işlerine gitmelerine kamuoyu sert tepki gösterdi. Ayrıca hastanenin yolunun yapılmasını para yok diye reddeden İmamoğlu’na gösterilen sevgi, güneşi gören kar yığını gibi erimeye başladı. Üstüne üstlük merkezi yönetim, İstanbul yönetimi gibi ayrımlar yapması karşısında; halk ne oluyor ülkede iki tane devlet mi var diye sormaya başladı. Mekezi yönetimden izin almadan hiçbir kuruluş yardım toplayamaz, bunun yasal müeyyidelerini yerine getirirsen mesele kalmaz.
                       BİZ BİZE YETERİZ
        Uzun zamandır Türkiye’nin IMF’den borç almasını isteyenler virüsü bahane ederek bu konuyu gündeme tekrar getirmeye başladılar. Alınacak kredinin nelere yol açacağını geçmiş deneylerimizden biliyoruz. Bu nedenle şu sıralarda buna ihtiyacımız yok. Devletin virüsten mağdur olanlar için alacağı tedbirlere ilaveten halkın da yardım etmesi için bir kampanya başlatıldı. Erdoğan’ın 7 maaş tutarında yardım yapmasıyla başlatılan kampanya halktan da büyük destek gördü. Ay efendim sosyal medyada kıyametler koptu. Neymiş bu paralar saraya gidiyormuş, 7 maaş yetmezmiş, Katar’dan alınan uçak da bağışlanmalıymış falan da filan… İlk zamanlar bakalım ne olacak diye bekleyenler iktidarın tökezlemediğini görünce virüs hak getire ortalığı velveleye vermeye başladılar. Ey ahali, duyduk duymadık demeyin! Devlet görevlileri 24 saat görevleri başındalar, başta sağlıkçılar olmak üzere güvenlik görevlileri, itfaiyeciler, temizlik görevlileri, ulaşımı sağlayanlara teşekkür ediyoruz. Birkaç hafta veya biraz daha fazla evde kalarak ve gücümüz ölçüsünde kampanyaya destek vererek bu işin üstesinden geleceğiz. Kampanyayı tiye alıp bir kitabı 2500 TL’ye satan Atatürk istirmacısı, ben de dua ile katılacağım diyerek halkın yardım duygusuna nanik yapıyor. Değerlendirmeyi siz okurlara bırakıyorum. BİZ BİZE YETERİZ, EVDE KAL. Sağlıcakla kalın.
       


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1121 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,48

M. Tümer

3.04.2020 - 13:31:18

Hocam şu senin dekontu bir görelimde ondan sonra bizde düşünürüz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Miraç Kayıhan Karayiğit

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ