Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:40] DÜZCESPOR'DAN BOMBA TRANSFER -- [18:21] YAZICI DESOB’U ZİYARET ETTİ -- [18:03] BALIĞIN KULAĞINA KAR SUYU KAÇTI -- [17:53] Yayalar ve sürücüler için tehlike oluşturuyor -- [17:42] HEM KAR HEM SOĞUK HAVA İLE MÜCADELE -- [17:16] ALAÇATI ŞUBESİNİN AÇILIŞI YAPILDI -- [15:46] KARLA MÜCADELEYİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE ATLATTIK -- [14:21] AK PARTİ : DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ -- [14:13] ‘2023 HEDEFLERİNE DOĞRU GİDİYORUZ’ -- [13:42] POLİS ARAMA KURTARMA BİRİMİ KURULUYOR --
Yazarlar
YUNANİSTAN, ERMENİSTAN VE PKK İŞBİRLİĞİ!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

14.10.2020 - 09:45
1016 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Sanki 1918’leri yaşıyoruz. O günün emperyalistleri Yunanistan’ı, Ermenistan’ı kışkırtarak yıllarca içiçe yaşadığımız Rumlarla, Ermenilerle  bizi düşman etmeye çalıştıkları gibi (Gerçi o zaman Kürtler bu oyuna gelmedi) bugünde başta ABD, Fransa, Almanya ve diğer AB ülkeleri aynı senaryoyu tekrar sahneye koyduklarını görüyoruz. Yalnız bugün PKK adı verilen terör örgütü bu küresel güçlerin maşalarıyla aynı işlevi görüyor.
       

Çözüm süreci ile ilk defa Kürt meselesi  çözüm aşamasına gelmek üzere  iken, ABD’nin devreye girmesiyle Suriye’de oluşturulan DAEŞ adı verilen katil sürüsü Kürtlere saldırtılarak yeni bir oyun sahneye konuldu. Türkiye’de DAEŞ denilen örgüte silah veriyor diye algılar oluşturup batı dünyasından dışlanmak istenmişti. Dışarda bu oyun tezgahlanırken, içerde HDP’nin Genel İdare Kurulu bir karar alarak taraftarlarını sokaklara çağırarak her yerin yakılıp, yıkılmasına ayrıca 37 insanımızın katledilmesine neden oldular. Çözüm sürecinin masası da yok olup gitti. O günlerde açılan Kobani soruşturması geçen hafta genişletilip yeni gözaltılar ve tutuklamalarla tekrar gündemin ana konusu oldu. Kobani olaylarını kimse soruşturulmasın diyemiyor da, niçin 6 yıl beklendi diyerek olayı saptırmaya çalışmaları gözden kaçmıyor. Başta Kılıçdaroğlu olmak üzere Davutoğlu,Babacan HDP’ye geçmiş olsun dileklerini sunarak, tabanlarını açıktan yapılacak ittifaka hazırlıyorlar. Milliyetçiyim diyen İP’nin İstanbul İl Başkanı’da; ‘HDP’ye yapılan hukuksuzluktur,bunu meşru görmemiz mümkün değil’ derken Kobani olaylarını mı meşru görüyor acaba?.
     

İçerde bunlar yaşanırken uzun zamandır Doğu Akdeniz’de Fransa ve Yunanistan’la savaşın eşiğine gelirken, hiç hesapta olmayan Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırarak yeni bir cephe açma girişimine ne dersiniz. Mecliste HDP dışında 4 parti Azerbaycan’ı desteklerken, CHP’nin dış politikadan sorumlu kişisi Türkiye’yi Azerbaycan’a silah ve Suriye’deki cihatçıları Azerbaycan’a gönderiyor diyerek Azerbaycan’ın haklı davasını karalarken, Türkiye’yi dünya kamuoyunda suçlayıcı ifadeleri kullanmasını nasıl açıklarsınız. Fetö ve Ermeni diasporası tarafından daha önce servis edilen bu suçlamaların içerde CHP yetkilisi tarafından dile getirilmesini nasıl izah edeceğiz.
         

PKK’nın 300 teröristi Ermenistan’a göndermesini dile getirmeyenlerin ittifak ortaklıkları da açığa çıkmış oldu. Aynen 1918’de olduğu gibi, yalnız bir farkı var. Ogün Osmanlı çöküyordu, bugünse Türkiye diriliyor. O nedenle Türkiye ittifak hesaplarınızı bozuyor. O nedenle Fransa, Yunanistan, Ermenistan ve PKK’nın Türkiye düşmanlığında ortak hareketlerini gözden kaçırmayalım.
                 

KILIÇDAROĞLU FARKI
Kılıçdaroğlu olaylar yoğunlaştıkça ve ayaküstü sorularla karşılaştığı zaman içindekileri dışarıya aktarıveriyor. Ne demişti seçimlerden bu yana; HDP’yle ittifak yaptınız mı sorularına gözümüzün içine bak baka yapmadık diye cevaplıyordu.. Son Kobani soruşturması başlayıp gözaltılar ve tutuklamalar başlayınca; Millet İttifakını Saray dağıtmak istiyor deyiverdi. (Partide başkan ne yaptın sen diye kıyasıya eleştiri almıştır) Kıbrıs’da Maraş’ın açılması sorusuna bir süre cevap veremedi, etraftan K.Maraş değil, Kıbrıs Maraş’ı deyince; tamamını açsınlar deyiverdi. Halbuki danışmanı yukardaki zat, Maraş’ın açılması batıda hoş karşılanmaz diye başkanını yalanlıyordu. Sayın Erdoğan’ın Katar gezisinde arabadan inerken selamlamasını para için eğiliyor diye yorumlaması akla ziyan değil mi?. CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, erken seçime hazır değiliz ve iktidara gelsek de yönetecek durumda değiliz derken, kısa süre önce erken seçim olmaz diyen Kılıçdaroğlu, kulağına kim üflediyse Bahçeli’ye erken seçim olsun diye yalvarıyor. Parti başkanı mı, müdür mü, komisyoncu mu belli değil, CHP’li seçmenler her konuşmasında saçlarını başlarını yoluyorlar.
           

HDP CEPHESİNDE NE VAR, NE YOK
Kobani soruşturmasıyla kamuoyunun gözleri HDP’nin nasıl tepki vereceğini merak ediyordu. Çözüm süreci yaşanmasaydı rahatlıkla milyonları sokaklara çıkartıp ortalığı yangın yerine çevirirlerdi. Artık Kürtler akıllandı PKK’nın ABD’nin aparatı olduğunu gördüler, bu nedenle tüm tahriklere rağmen sokağa çıkmıyorlar. Neden çıkacaklar ki; dil dersen serbest, isim dersen serbest,  gazete, dergi, radyo,Tv serbest, yani Kürtler sosyal ve kültürel haklarına kavuştular. 
         

Altan Tan, gözaltına alınıp serbest bırakılınca gazetecinin sorusuna; ‘Bu soruşturmanın ana iskeleti 6-8 Ekim Kobani olaylarıdır’ diyerek gerçeği çarpıtanlara cevap verdi. ‘PKK silah bırakmadığı sürece Kürt meselesi çözüme kavuşmaz. Çözüm sürecinde PKK’nın tavrı masanın devrilmesine neden olurken, emperyal güçlerin emrine girmesi sorunu içinden çıkılmaz hale getirdi’. Kahvaltı sorusuna ise; ‘Akşener’e gitmeden çözüm sürecinde Erdoğan’a kahvaltıya gitmesi gerekirdi’ demesi HDP-İ.P yakınlaşması için yapılan bir kurgu olduğunu ima etmesi enteresandı.
           

İ.P KAYNIYOR, HA TAŞTI, HA TAŞACAK
Kurultayını yapan İ.P o günden bu yana için için kaynıyor, en son 15 milletvekilinin kazan kaldırması, grup toplantısına katılmamaları, Koray Aydın’ın GİK’da tekrar görev alması, HDP’yle el altından yapılan ilişkilerden rahatsızlık artık gün yüzüne çıktı. İttifak ortağının ortağı HDP’yi bir yandan Kürtlerin temsilcisi olarak görürken, bir yandan da HDP, PKK’nın siyasi uzantısıdır diyerek yalpalaması parti içinde kaynamaları hızlandırmıştır. Diğer yandan HDP Eş Başkanı Mithat Sancar;’Yargı destek istemesi, HDP baskı altındayken diğer muhalefet partileri ikircikli davranırsa  HDP seçmeni bunu unutmaz’ diyerek başta CHP ve İP’yi tehdit etmesi tüm gizlenen ilişkileri açığa çıkarıvermiş oldu. 
Unutmayın BİDEN amcanız ne demişti. Hepiniz bir araya geliniz. Gerçi Erdoğan yıllar önce sizlere ve size destek olan küresel güçlere ‘TOPUNUZ BİRDEN GELİN’ diyerek meydan okumuştu unuttunuz mu?.Kalın Sağlıcakla.

 

    


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1016 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

OKUMAK

Miraç Kayıhan Karayiğit

OKUMAK

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ