Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:46] SINAVA GİRİP GİRMEMEK SERBEST -- [22:09] DENETİMDEN TAM NOT ALDI -- [22:03] BU KEZ OPERASYON BEYCİLER’DE! -- [22:00] KİM BİLİR KAÇ KİŞİYE DAĞITTI... -- [21:19] HAYDİ DÜZCE’LİLER EKRAN BAŞINA -- [17:46] DÜZCELİLERİN AYAĞI TOZA ÇAMURA DEĞMEYECEK -- [17:36] GÖLYAKA’YA YENİ YAŞAM ALANI -- [16:33] DÜZCE DE O İLLER ARASINDA! -- [15:43] ALGÜN: PROJEYE HAZİRAN AYINDA BAŞLAYACAĞIM -- [13:31] İŞTE TORBA YASADA YENİ DÜZENLEMELER --
Yazarlar
AVRUPANIN YENİ DÜŞMANI MÜSLÜMANLAR!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

29.10.2020 - 09:29
947 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

Tanzimat’tan bu yana  cumhuriyetle zirve yapan Avrupa (Batı) hayranlığı 150 yıldır siyasi, kültürel ve ekonomik hayatımızın kılcal damarlarına kadar işletildi. Avrupa sözünü ilk duyuşum, rahmetli anamın gaz lambası almaya gittiğimde ‘aman oğlum Avrupa olsun’ sözünden beri Avrupa hep hayallerimde, hep hayallerimizde sanki bu dünyanın cenneti gibiydi. Batının uygarlığını bizim de yakalamamız için onların kurumlarını alarak taklit etmeye başladık. Onlar gibi yaşayarak batılı olacağımızı düşünüyorduk. Halbuki batının  bu ‘uygarlığa’ ulaşmasında milyonlarca insanın kanı, alınteri ve emeğinin olduğunu görmek gerekiyor. Avustralya’dan, K.G. Amerika’ya, Hindistan’dan Afrika’ya kadar dünyanın tüm doğal zenginliklerine el koydukları gibi yüzyıllarca köle ticareti yaparak zenginleşmişler, o insanları da yoksul bırakmışlardır.

20.Y.Y’da iki büyük savaş yaparak milyonlarca insanın katline neden olurken, Dünya’yı kendi aralarında paylaşmışlardır. Bu savaşların nedeni olarak; kitlelere bazen Yahudi düşmanlığını, bazen de komünist düşmanlığını gerekçe olarak göstermişlerdir. Irkçılığı her zaman silah olarak kullanmışlardır. Ekonomik güçlerine dayanarak kendilerine asil, güçsüzleri de aşağılık bir sınıf gibi görmüşlerdir. Bu yapılarını  devam ettirmek içinde askeri, siyasi, ekonomik yapılar kurarak muhkem hale getirmeye çalışmışlardır.

GÜNAH KEÇİSİ BULUNDU

İki kutuplu dünyanın yıkılmasıyla başlayan değişim tüm ülkeleri etkilerken, bilhassa Avrupa ülkelerini fazlasıyla etkilemiştir. Teknolojideki gelişmelerden yararlanan ülkeler ekonomilerini daha bağımsız hale getirmeye çalışmaları Avrupa’yı bayağı rahatsız etmiştir. Sömürgelerdeki halkların ucuz işgücünden yararlanmak için çağırdıkları insanların 3.kuşak temsilcileri bugün artık eski konumda değillerdir. Hem ekonomide ve hem de siyasette söz sahibi olmaya başlamışlardır. Davulla zurnayla karşıladıkları işçileri bugün, ırkçılık politikalarında malzeme olarak kullanmaya başlamışlardır. Bunların başında da Müslümanlar gelmektedir. Fransa’da, Almanya’da, Hollanda ve Avusturya’daki Müslümanlar yıllardır kötü muameleye maruz kalmışlardır. En son Fransa’nın kamu binalarının ön yüzünde Hz. Muhammed’in çirkin karikatürünü sergilemesi, Almanya’da camilerin basılması bardağı taşıran son damlalar olmuştur.

14-20 Y.Y arası Türkler Avrupa’da söz sahibi olduğu için Müslüman denilince akla Türkleri çağrıştırıyor. Son yıllarda ülkemizin haklarını savunurken bazen Fransa’yla, bazen ABD’yle, bazen Rusya’yla, bazen Yunanistan, İsrail ve Ermenistan’la karşı karşıya kalıyoruz. Ekonomide alanımız genişlerken, bunların alanları da haliyle daralıyor. Ne demelerini bekliyorsunuz; lütfen bizim çıkarlarımıza dokunmayın! Bunu nasıl diyorlar; Avrupa’da en büyük tehlike Müslümanlar, Avrupa Müslüman’lara böyle giderse teslim olacak diyorlar. Mısır’daki, Suudi Arabistan’daki, BAE’dekilerden rahatsız değiller. Hatta o ülkelerin yöneticilerini kırmızı halıyla karşılıyorlar. Demokrasi, Özgürlük, İnsan Hakları kavramlarının bu ülkelerde işleyip işlemediğine bile bakmıyorlar. Çünkü bu ülkelerin yöneticileri batıya teslim olmuşlar. Bizim ırkçılarda buna bakarak Arap düşmanlığını tepe tepe kullanıyorlar. Arap Yarımadası’nda, Irak’da, Mısır’da, Kıbrıs’da İngilizler, Suriye’de, Cezayir’de, Tunus’da ve Afrika’nın  onlarca ülkesinde Fransa, Libya’da İtalya egemen olmuşlar. Bu ülkelerdeki insanlar Avrupa’ya gittikleri için beyefendiler rahatsızlar. Bizde olduğu gibi Ümraniye’liler, Sultanbeyliler merkeze doğru geldikçe ‘Şeriat’ geliyor diye hop oturuyor, hop kalkıyorlardı. Bakıyorum şimdi kimse ‘Şeriat’ geliyor demiyorlar. Avrupalılarda buna alışacaklar, alışma zorunda kalacaklar. Çünkü Fransız Devrimi’yle yere göğe sığdıramadıkları Barış, Özgürlük, Eşitlik ve İnsan Hakları kavramlarını gözlerine soka soka haklarını savunuyor mazlum halklar. Avrupa’da Müslüman nüfusun en fazla olduğu ülke Fransa’dır,6 milyonun 500.bini Türk’tür.Çoğu da Fransız vatandaşıdır. En son başörtüsü yasağını dile getiriyorlar. Aslında mesele Suriye’de, Libya’da, Doğu Akdeniz’de, Karabağ’da ve en önemlisi Afrika’da oyunlarını bozan Türkiye olduğu için Müslümanlar ve onların sözcüsü durumunda görülen Erdoğan düşmanlaştırıyor.

EMPERYALİZME KARŞIYIM DİYENLER NERDE

68 kuşağının tanınmış isimlerinden Münür Ramazan  Aktolga’nın bir tesbiti var. ‘Biz o dönem burjuvaziye ve emperyalizme karşı mücadele ediyoruz derken yanıbaşımızda darbeciler de hükümete karşı çıkıyoruz diyerek yan yana geliverdik. Cuntacılar iktidara gelirken hem Demirel’i alaşağı ettiler, hem de biz gençleri geleceklerini kararttılar’ diyor. Şimdi de bizim ‘Solcu’larımız AK Parti ve Erdoğan düşmanlığı yapıp, Erdoğan’ı yıkalım derken Makron efendiyle, Biden efendiyle, Merkel’le ve en acıklısı ABD aparatı PKK’yla yan yana düştüklerini ya biliyorlar, ya da bilmezlikten geliyorlar. Emperyalizmin ekmeğine yağ sürüyorlar. Değerli bir dostumuzun bir sözünü hatırladım. Yolda yürürken yanınızdakine dikkat edin, sizi yolunuzdan çıkarabilir. Kalın Sağlıcakla.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
947 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%57,14

İsmail Asar

3.11.2020 - 15:39:44

Çok kıymetli hocama katılıyorum Allah razı olsun

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

İsraf ve kara tablo!

İlhami Atasever

İsraf ve kara tablo!

Gazetecilik nedir, ne değildir?..

Aslıhan Öneç Atik

Gazetecilik nedir, ne değildir?..

BİR BAŞKA RAMAZAN

Miraç Kayıhan Karayiğit

BİR BAŞKA RAMAZAN

Fahrenheit 451 - Ray Bradbury

Tuğçe Sarıgül

Fahrenheit 451 - Ray Bradbury

Ya sen Düzce?

Vareste

Ya sen Düzce?

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ