Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[01:34] 20 metrelik şarampole devrildi -- [23:16] Düzce karla mücadeleye hazır -- [21:49] LAPA LAPA KAR YAĞIYOR -- [20:00] 11 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI -- [17:17] SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞILANMAYA DEVAM EDİYOR -- [16:00] Memur-Sen 400 lira zam istiyor -- [15:05] 4 kuşaktır devam ediyor -- [14:33] GÜVERCİNLERE YEM VERDİ -- [12:10] KARANTİNA BÖLGELERİNE ULAŞTIRIYORLAR -- [11:58] MİLLİ PARKLAR MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞTI --
Yazarlar
SİZİ BİDEN BİLE KURTARAMAZ!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

11.11.2020 - 09:54
959 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

3 Kasım’da yapılan ABD başkanlık seçimleri sanki bizi doğrudan doğruya etkileyecek seçimlermiş gibi heyecanla seçim sonuçlarını bekledik. Günlerce Tv’lerde ve diğer iletişim organlarında seçimler üzerine analiz üzerine analizler yapıldı. En nihayet seçim sonuçları açıklandı, kazanan taraf Demokratların adayı Joe Biden oldu. ABD seçimlerde nasıl karpuz gibi ikiye ayrıldıysa, Türkiye’de  ikiye ayrıldı.

Gerçi yıllar önce Küçük Amerika olacağız denilmişti. 1947 yılından bu yana ikili andlaşmalarla, daha sonra Nato kanalıyla staratejik ortaklığımız devam etmekte. Nasıl bir ortaklıksa; tüm darbeleri tezgahlayan arkasında destekçisi olan, içerdeki oğlanları harekete geçiren ABD, Kıbrıs çıkartmasından sonra silah ambargosu uygulayan ABD, PKK’yı kurup sürekli silah ve para yardımı yapan ABD, içerdeki bazı ‘Müslümanları tarikat ve cemaat adı altında örgütleyerek devlete sızmalarında büyük rolü olan ABD, DEAŞ adı verilen sözde ‘İslam’ olan terör örgütünü kurarak (Trump, Obama kurdu demişti) Müslümanlara saldırtıp, ayrıca batı kamuoyunda ‘İslami Terör Örgütü’ yaftasıyla İslam düşmanlığının yapan ABD.. Ortadoğu’daki çıkarlarını koruma adına her türlü dalavereyi çeviren ABD. Bu hedeflerinin önündeki en büyük engelde Türkiye oldu.

BOYUN EĞEN DEĞİL, HAKKINI ARAYAN

Yıllarca ortaklık adına  her denilene peki diyen (Peki denilmeyince darbe yaptıran) Türkiye yerine; artık dur bakalım bizim bu işten çıkarımız ne olacak diyen Türkiye’yle karşılaşınca işler değişti. Suriye’de, Irak’ta, Doğu Akdeniz’de, Libya’da, Ege’de hep karşımızda veya rakiplerimize destek oldu ABD. İster Trump olsun, ister Biden farketmez. Yalnız Biden biraz daha saldırgan, biraz daha küstah, burnunu muhalefet partilerimizin içine kadar sokmuş durumda. 16 Aralık 2019’da verdiği röportajda bakın ne diyor. “Muhalefetin liderlerini desteklediğimizi açık şekilde belirtmeliyiz. Geçmişte yaptığım gibi, onlarla (Muhalefet) doğrudan iletişimde olup, hala var olan unsurlarını destekleyip onları Erdoğan’ı mağlup etmeleri için cesaretlendirebiliriz. Darbe ile değil, seçimle. Erdoğan yaptıklarının bedelini ödemeli.”  Peki soralım Erdoğan ne yapmış. PKK’yı ülkede ve Suriye’nin kuzeyinde tasfiye etmiş. Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan’la sulardaki sınırlarımızı genişletmiş. Libya’yla yapılan ikili andlaşmalarla K.Afrika’da bende varım demiş. Ege’de Yunanistan’ın şımarıklığına son vermiş, Fransa küstahlığı ile başbaşa kalmış. S-400 füzelerini alıp test yaparak savunma sanayi konusunda bağımsız politika üretmiş. Karabağ’ın işgali konusunda Azerbaycan’ın yanında yer almış. Velhasıl kelam bölgede söz sahibi haline gelmiş. İşte bu durum başta ABD, AB ve diğer Körfez ülkelerinin işine gelmediği için Erdoğan’ın yani Türkiye’nin önünün kesilmesi şart olmuş. Peki nasıl yapılacak; adam açıkça söylüyor, muhalefet birleşecek. Bu satırları yazarken Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu ortak basın taplantısında konuşuyorlardı. HDP’liler Biden’in seçilmesini sevinçle karşıladılar. Kendi Cumhurbaşkanını tebrik etmeyen  ana muhalefet partisi lideri ABD Başkanı’na tebrik telgrafı çekiyor. Diğerleri de sırada bekliyorlar. ‘Sosyalist’ Murat Belge’yle, ‘İrticacı’ Bülent Arınç Biden’i birlikte desteklemelerine ne demeli?. Sevgili muhalifler; sizler ülke için politika üretmediğiniz ve alternatif projeleri ortaya koymadığınız sürece, salt Erdoğan düşmanlığıyla iktidara gelemezsiniz. Biden’e güvenmeyin. Sizi Joe Biden bile kurtaramaz.

HİÇ YAKIŞMADI

Pazar günü MHP’nin il kongresine davet edilen Kaynaşlı Belediye Başkanı MHP Düzce merkez ilçe başkanı ve bir üye tarafından salon dışına çıkartılmış. Adet ve geleneklerimize uymayan, yaşanmaması gereken bu davranışın sergilenmiş olması hiç yakışmadı. Ayrıca bu harekete karşı tepki olarak, Kaynaşlı Belediye meclis üyelerinin de hem partiden ve hem de meclisten istifa etmeleri de hiç yakışmadı. Kalın Sağlıcakla.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
959 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

OKUMAK

Miraç Kayıhan Karayiğit

OKUMAK

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ