Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[15:28] GÜMÜŞOVA OSB’DE ALT YAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR -- [15:22] 81 İL BAŞKANI ONLİNE TOPLANTI YAPTI -- [10:16] MAĞDURİYET YAŞANAN HER NOKTAYA MÜDAHALE EDİLİYOR -- [12:39] VALİ ATAY VOLTA MOTORU ZİYARET ETTİ -- [11:47] POZİTİF GEZERKEN YAKALANDI -- [11:18] Gölyaka Belediyesi ‘Sıfır Atık Belgesi’ aldı -- [10:40] SÜRÜCÜ KAÇTI POLİS KOVALADI... -- [10:07] PANDEMİ HER ALANDA ETKİLİ KISITLAMALAR ETKİ EDECEK Mİ? -- [09:36] DÜZCESPOR KEŞİR’İ ZİYARET ETTİ -- [08:42] POLİS DURDURDU AMA O TELEFONLA KONUŞMAYA DEVAM ETTİ --
Yazarlar
DÜZCE'DE FARUK ÖZLܒYLE İKİ YIL GEÇTİ!
Mehmet Akbacak

Mehmet Akbacak

5.04.2021 - 09:38
556 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum

       31.Mart.2019’da yapılan mahalli seçimlerinde belediye başkanı seçilen sayın Faruk Özlü, iki yılını geride bıraktı. 31 Mart günü Kültür Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında iki yılda neler yaptıklarını ve neler yapacaklarını videolar hazırlayarak basın mensuplarına sunumunu yaptı.

       Konuşmasına başlarken; aday olma sürecinden bahsetti. Genel merkez aday bulmak için görev vermiş. Verilen isimler uygun görülmemiş son olarak Erdoğan; adayımız sen olacaksın deyince akan sular durur hesabı kabul etmek durumunda kalmış. Geçmiş siyasi tarihimizde bakanlık yapmış birinin orta boy bir ilde belediye başkanlığına aday gösterildiği görülmüş değil. Lakin Düzce yine siyasi tarihinde ilk defa bir partiye %60’lar civarında oy vermiş. Merkez ilçe ve tüm ilçelerde belediye başkanlıklarına AK Parti’li adayları iktidara taşımış. 2018 C.B ve milletvekilliği seçimlerinde oylarında önemli ölçüde düşme görülmüş. Ayrıca parti içinde yaşanan olumsuzluklar kısır çekişmelere neden olurken; bugün 2 dönem milletvekili ve İl Başkanlığı yapan kişiyle, geçen dönemde belediye başkan yardımcılığı yapan kişi bugün yeni kurulan bir partinin kurucu üyesi, diğeri de il başkanı görevini üstleniyorlar. Ayrıca eski belediye başkanı da istifa etmiş. İşte  Faruk Özlü’ye belediye başkanlığı adaylığı görevi bu nedenle verildiğini tahmin ediyorum. İyi ki verilmiş diyorum. Hatta adaylığını duyunca ‘Hayırlı Olsun’ diye de köşe yazısı yazmıştım.   3Mart günü köşemde yaptığı ve yapacağı projelerden bahsetmiştim. Tekrar yazmama gerek duymuyorum.

       Yalnız dikkatimi çeken Faruk Özlü’nün Düzce’ye ve Düzcelilere bakışı; Sayın Özlü uzun zamandır bürokraside görev yapmış politikacılardan farklı.. Şimdiye kadar 5 saate yakın dinleme fırsatı buldum. Sadece yaptığı  ve yapacağı işler hakkında bilgi verdi. Ne kişiliğini öne çıkardı, ne de popülist yaklaşımlarda bulundu. Mesleği gereği göreve başlar başlamaz belediyenin hesaplarına el atıp kurumu çok kısa sürede rantabl hale getirmiş. Bunu yaparken de geçmişi eleştirme gibi bir duruma düşmeden gerçekleştirmiş. Tek istediği Düzce’yi Düzcelilere layık olacak bir kent bırakmak. Tabii bunu yaparken politikanın kıvrak manevralarına girmeyi de düşünmüyor. Hatta bazı durumlarda haksız eleştiri ve dedikodular karşısında sertleşmekten de geri kalmıyor.

    Üzerinde önemle durduğu, hatta sayın Erdoğan’ın kongrede ifade ettiği Konuralp kazı çalışmasını en iyi şekilde ülke turizmine kazandırmak.

   Asar deresini Porsuk çayını andırır lokantalar, kafelerle birlikte yürüyüş ve bisiklet yolunun yapılması, İstanbul caddesini de İstiklal caddesi haline getirmek niyetinde. Bolu caddesi, Gaziantep caddesi ve Spor sokak sakinleri de aynı hizmeti en yakın zamanda almak istiyorlar. Millet bahçeleri Mayıs ayının sonunda tamamlanarak hizmete sokulacak. Şehrin ortasında çöl ortasında bir vaha gibi cennetten bir köşe haline getirilecek. Trafik ve ulaşım konusunda ciddi projeleri hayata geçirme aşamasında..

        Son olarak; yaptığı çalışmaları hakkında kamuoyu yeterli bilgiye sahip değil. Bu nedenle iletişim konusunda yeni bir yapılanma yapılması şart. 16 Milyonluk şehirde çeşme musluğu değiştiriliyor, adamlar bunu hizmet diye Türkiye’nin gündemine sokuyor. Gerçi bu yapılan da göz boyamasından başka bir şey değil.. Ama yine de vatandaşla yüzyüze görüşmek, sorunlarını doğrudan dinlemek, dertlerine çare bulmak, başkanlarını yanlarında görmek halka güven verirken dedikoducuların alanlarını daraltır. Gerçi salgın dolayısıyla ziyaretler sık yapılmasa da olur.

        Düzce’ye yararlı hizmetlerde   başkanımızın yanında ve destekçisi olalım. Hatalı ve yanlış işlerde eleştirmekten kaçınmayalım. Kalın Sağlıcakla.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
556 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

M. Günal

9.04.2021 - 01:56:18

Çok değerli bir mülakat umarım bu diyaloklar bir çok Düzcelinin ilgisini çeker. Düzceye bu güne kadar bir şey yapalım derdinde olan başkan gelmedi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

BİR BAŞKA RAMAZAN

Miraç Kayıhan Karayiğit

BİR BAŞKA RAMAZAN

Fahrenheit 451 - Ray Bradbury

Tuğçe Sarıgül

Fahrenheit 451 - Ray Bradbury

Ya sen Düzce?

Vareste

Ya sen Düzce?

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ