Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[14:21] AK PARTİ : DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ -- [14:13] ‘2023 HEDEFLERİNE DOĞRU GİDİYORUZ’ -- [13:42] POLİS ARAMA KURTARMA BİRİMİ KURULUYOR -- [12:52] 451 KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPTI -- [12:43] TARIM ARAZİSİ SATILACAK -- [12:42] Fındık bahçesi satılacak -- [12:41] 30 adet daire satılacak -- [11:33] AB DELEGASYONU İLE TOPLANTI YAPILDI -- [11:27] VALİ ERSİN YAZICI’DAN DÜZCESPOR KAMPINA ZİYARET -- [10:50] TEŞEKKÜR VE TAKDİR BELGELERİ HAZIRLANDI --
Yazarlar
Ömer Küçük Bey'in Faruk Özlü beyefendiye açık mektubuna açık dokunuşlar..
Misafir Kalem

Misafir Kalem

14.03.2019 - 19:10
36296 kez okundu
0 bekleyen yorum
4 onaylı yorum

Giriş kısmında özellikle belirtmiştiniz beni tarif ederken Ömer Küçük tabirini kullanın!

Burada Faruk Beyin sözlerini incelediğimizde aslında eksik tabir ile sizi tanımlamaya çalıştığını görüyoruz. Haliyle siz her yerel seçimlerde (sadece 2004 seçimlerinde AK Parti'den aday adayısınız) adaysınız. Mesela '' Kadrolu Aday '' tabirini kullanabilirdi. Burada farklı partileri tercih ettiğiniz için itiraz edip, “Hayır! Turist Ömer'' tabirini kullanması gerekir diyenler de çıkabilir. (Karar sizin)!

Bir ittifak üzerinden kendinizi çeşitli sıfatlara angaje ettiği için Faruk Bey' e sitem etmişsiniz.

İyi de Ömer Bey; Mevcut Partinizden ve İttifak içinde olduğunuz partiden Üst Düzey yöneticiler benzer savları öne sürerek hemen hemen her gün istifa ediyorlar. Başka partilerin sabık yöneticilerinin TV söylemlerini kendinize referans alırken, birazda bu yönde kendi partililerinizi referans almanız doğru olmaz mı?

Kendinizin yapmadığı projeleri “ben yaptım” diyorsunuz? diyerek, eleştiri oklarını yönettiğiniz konuları incelemediğiniz ortaya çıkıyor! Bu yanınızı eksik buldum!

Yıllardır tamamlanamayan ve önüne kanayan yaramız diye konulan 5 ana sorunu çözüme kavuşturduğunu ifade ediyor Faruk Bey.

'' Mahalle sözleşmeleri'' diye mahallelerin eksik kısımlarını ve daha sonra yapılacakları taahhüt etmiş Faruk Bey, sizde bunu güvensizlik olarak nitelendirmişsiniz. Burada bir güvensizlik söz konusu olamaz, bu tarihte ilk defa kullanılan yöre halkına lokal olarak verilen bir taahhütname, bir mutabakat, bir değer. Kaldıki sizin dediğiniz yönden bakalım; eğer dediğiniz gibi bir durum varsa! Bunun sorumlusu yine sizsiniz! Her seçim dönemi farklı farklı partilerden aday olarak, siyaset kurumunu halkın gözünde güvensiz bir hal almasını sağladınız. İğneyi kendinize, çuvaldızı lütfen başkasına!

Bu konuya girmek asla istemiyorum, lütfen '' Benim Sözüm Senettir'' kelimesini siz kullanmayın!

Sonra mağdur olanlar olur, çek olur, senet olur. Şık olmaz. Bu konulardan en son vuracağınız kişi Faruk Özlü olsun. Lütfen! Çek senet işlerinde nasıl profesyonel olduğunuzu iyi biliriz. Ağzınızdan çıkan her söz senetmiş, size tavsiyem ağzınıza hakim olun ki senetinizi kurtarmak zorunda kalmayın.

Sonra engellenen Projeler diye tutturmuşsunuz. Hangi projeler mesela Audi A8L. mi? Saat Kuleleri mi? Malum sebeplerden betonlaştırılan yerler mi? Elektrik aydınlatma direkleri mi? Pardon siz bunları konuşmuyorsunuz, “yapacaktı engelledi işte referansımız bu kişiydi” diyorsunuz?

Size çıkıp ispat et diyorlar? “Yok, ispat edemeyiz. Ama bu kişi söyledi şahidimiz var” diyorsunuz. Şahit tuttuğunuz kişileri bir gün sonra ittifak içinde olduğunuz partinin en üst yöneticilerinden bir tanesi hemde sizin yanınızda "Muteber Kişi'' değildi diye eleştiriyor. Sonra buradan size tavsiye;

O engellendi dediğiniz projelerin Çevre Bakanlığında, Spor Bakanlığında hangi aşamalar da ve neden veto yendiğini önünüze belgelerle sunarlar mahcup olursunuz.

Ayrıca Sanayi sitelerine kentsel dönüşümü siz öyle ne olduğunu kimsenin anlamadığı ve flaş proje diye ekrana yansıttığınız "E MEZUN" projesi gibi bir şey mi sandınız? Orda yüzlerce esnafı, kendileriyle konuşmadan, kendilerine yer tahsisi yapmadan nasıl ikna edeceksiniz veya dönüşümü sağlayacaksınız? Siz ilk önce bunları araştırın, ondan sonra insanlara itibar suikastine kalkışın. Aday olduğunuz makam öyle rakamları bol keseden atarak yönetilecek bir makam değil asla unutmayın.

Anketler ve oy oranı konusuna gelince, bu açık mektubu yazan arkadaşa lütfen sorun? Kendisi bu yazdığı şeye inanıyor mu? Ya da siz inanıyormusunuz?

Çadır toplantıları ve Stand-up konusuna gelince? Canlı yayını ben izledim, oradaki kalabalık ve coşku ile Düzce ye gelen Genel Başkanınız Sayın Meral Akşener Hanımefendi için gelen  kalabalık arasındaki kıyası siz yapın? Kamuoyunu takdirine bırakmak istemiyorum! Objektif davranırlar, sonra siz mahcup olursunuz...

Canlı yayın konusuna gelince, bu tercih Faruk Özlü beyefendiye aittir, karar onundur. Muhtemelen sizin karşınıza meclis üyelerinden birini yollayacaktır. Kendisinin bilgi birikimi ile sizin erkenden yarıştan kopmanızı istemeyecektir.

Tıpkı zayıf çalışmalarınızı hızlandırmak için sizi gündeme alarak hareketlendirdiği gibi! Hadi yine iyisiniz ki sizi muhatap alıp kamuoyunda yer almanızı sağlıyor.

Neyse Ömer Bey, sağlıcakla kalın, eşe dosta selam söyleyin.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
36296 kez okundu
0 bekleyen yorum
4 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,95

Ah düzcem

17.3.2019 - 22:40:17

Ben beklerdim düzceye yapılmayan hizmetleri tam secim zamanı gündeme getırmek ve başkanları bu hizmetlere odaklanmasını saglamak. Mesela cöp işi kentsel dönüşüm asar deresi karaca deresi efteni göl karduz projeleri cevre yolları ögretmen evi hasarlı binalar trafik sorunu kavşaklardaki trafik sorunu sdatyum işi fuar alanı hani filim platosu melen park 2 adli tıp merkezi itfayiye eski acilin park yapılması oyuncak osb gümüşova prafabrik okullar modern pazar yerleri otapark sorunu hava kirliligi bunlar düzceye faydalı işler bu konular siz yazarlar devamlı gündeme getırmelısınız düzceye faydalı olursunuz yoksa yazıların bir anlamı olmaz cünkü düzceden başka düzce yok hep beraber düzcenin gelişmesi için calışıp torunlarımıza iyi bır düzce bırakalım saglıcakla kaın
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,03

Vadandaş

17.3.2019 - 22:34:09

Ben acıkca pek beyenmedim boş konuşmalar düzce hizmete susamiş hala cöp dökecek yer arıyoruz bu zamanda diger iller eletrik üretıyor bize böyle tesis yakışır
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,88

emrullah

14.3.2019 - 20:09:51

On numara olmuş,tebrik ediyorum.ömer küçük,BAKAN büyük...ömer beye yukarıda yeterince uyarı yapılmış ama ben şunu ilave etmek istiyorum şayet yayınlanırsa:ömer bey,evinin her yeri cam,tutmuş sadece lavabosunda küçük bir camı olan adamın camını taş atmak suretiyle kırıyorsun.Bi hesap yap,kitap yap,adam sana tek bir taş atsa evin komple çökecek...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,03

İyi

14.3.2019 - 19:58:00

Bu yazıyı kaleme alan şahsiyet!Neden adını saklıyorsun

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

OKUMAK

Miraç Kayıhan Karayiğit

OKUMAK

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ