Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:56] FATİH MARADİT: HİÇ YAKIŞMADI -- [17:40] Şikayetler değerlendiriliyor -- [17:24] ADALET HERKESE LAZIM… BAROLARA DA -- [16:44] 10 AİLEYE HİJYEN KUTUSU DAĞITILDI -- [16:19] Çevrede korku yarattı -- [14:49] KAYNAŞLI GENÇLİK DERNEĞİNDEN KAMPANYA -- [14:40] KANALİZASYON HATLARI TAMAMLANIYOR -- [14:14] Tesislerde de HES zorunlu oldu -- [13:34] SEVENLERİ KABRİ BAŞINDA DUA ETTİ -- [13:30] Çocuklarla sohbet etti --
Yazarlar
Saat kulesinin çukurunda debelenenler
Nevzat Cingirt

Nevzat Cingirt

16.11.2015 - 09:55
1532 kez okundu
0 bekleyen yorum
5 onaylı yorum

Seçimlerin üzerinden 15 gün geçti…  

AK Parti yine kazandı.

Türkiye’de sandığa giden her 100 seçmenden 50’si  AK Parti’ye oy verdi.

Düzce’de ise sandığa giden her 100 seçmenden 70’i ‘AK Parti’  dedi…

Hangi mazereti uydurursak uyduralım bu,  muazzam bir seçim başarısıdır...

Aklı başında herkesin,  kendisini komik durumlara düşürmeden seçim sonuçlarının anlaşılabilir nedenleri üzerine kendi kendine sorması gerekir;  AK Parti niye kazandı? 15 yıldır neden kazanıyor?

Ne acı ki, 1 Kasım seçim sonuçları üzerine Düzce’de objektif değerlendirme yapabilecek böyle bir muhalefeti ara ki bulasın.

1 Kasım Pazar günü yapılan seçimde,  seçmenden  “ Osmanlı Tokadı”  yiyen ve seçimlerin en büyük hayal kırıklığı MHP’yi ele alalım mesela…

Ömer Küçük ile geçmişte yakaladıkları oy artışına paralel olarak 2009 yerel seçimlerinde kazandıkları 3 belediyeyi son yapılan yerel seçimlerde AK Parti’ye kaptıran ve  geçmiş MHP mirasını  hovardaca tüketen MHP il ve merkez ilçe yöneticileri neredesiniz?

1 Kasım seçim kampanyası boyunca parti teşkilatları ve belediye meclis üyeleri tarafından yalnız bırakılan MHP’nin 3 vekil adayını tenzih ederek soruyorum;

Seçimlerin üzerinden 15 gün geçti. YSK il il kesin sonuçları açıkladı. Bu güne kadar vatandaşın huzuruna çıkıp 7 Haziran ve 1 Kasım’da neden kaybettiklerini, milyonlarca seçmenin neden MHP’yi terk ettiğini,   Düzce’de neden kaybettiklerini esaslı bir şekilde anlatacak MHP parti yöneticisini bugünlerde ortalarda gören var mı? 

AK Parti’nin 15 yıllık yıpranmışlığına… Gelir adaletsizliğinin en büyük şikâyet konusu olduğu ve muhalefete eşsiz propaganda yapmak için kusursuz imkân sağlayan elverişli seçim koşullarına rağmen 5 ayda Düzce’de oylarını 34 bin 556’dan 19 bine düşüren MHP yöneticileri, MHP meclis üyeleri, neredesiniz?

Geçen 5 aylık zaman dilimi içinde 15 bin 547 seçmeni AK Parti’ye kaptırmışsınız, çıkıp Düzce kamuoyuna hesap verme gereği bile duymuyorsunuz.

Size oy veren, size gönül veren insanlara karşı hiç mi sorumluluk taşımıyorsunuz. Sizde hiç mi seçmene saygı yok!

Kusura bakmasınlar. 1 Kasım seçmenden Osmanlı Tokadı yiyenler halkın karşısına  çıkıp özeleştiri yapacakları  yerde,  sosyal medya kahramanlığı peşindeler.  

Muhalefet yapmayı sosyal medya aracılığı ile Düzce Belediyesi’nin iki parka yaptığı saat kulelerinin photoshoplanmış birkaç resmini  ve onun altına yaptıkları yorumdan ibaret  sayanlara  seçmen her zaman gereken cevabı  verdi, yarın da verecek. Ancak onlar tek bildikleri sosyal medya kahramanlığı... Onlar bu yolundan yürümeye kararlılar. Bırakalım yürüsünler…

Düzce halkını ikna edebilmek adına kent kültürü ve kent bilincinin gelişmesi için hiçbir projesi olmayan… Olana da kara çalan bir zihniyet Düzceliden vize alabilir mi? Almadığını 1 Kasım akşamı gördük.

İçinde yaşadığımız kentin var olan sorunlarını yaratıcı zekâlarını kullanarak, halkın güvenini kazanacak muhalif çözüm önerileri bulma yerine, günümüz dünyasında iyice ayağa düşen sosyal medya geyiği olmaktan öte gitmeyen paylaşımlarla sosyal medya lafazanlığı yapmanın bu kente zerre kadar faydası da yok. katkısı da yok.

Parti yönetimine katran gibi yapışmış olan "baş olayım da soğan başına bile razıyım" modundaki bu tür yöneticilerin tek anladıkları şey, sıcak koltuklarına oturup saat kulesinin çukurunda eşelenmek.

Dünya küçük Allah Büyük…   Biz, kusursuz çalışan bir saat gibi akıp giden hayatın içinde geleceğe güvenle bakalım.

Bırakalım onlar saat kulesinin çukurunda debelenmeye devam etsinler…

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1532 kez okundu
0 bekleyen yorum
5 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,72

yaşar garip

18.11.2015 - 08:21:39

biz çakma akpartili değiliz ama düzcedede akpartiyi temsil edenleride eleştirme hakkımız var ak partiyi kendinize göre yorumlamayın düzcenin halini herkes göruyor başbakanım gelse görse ne diceksiniz
Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,54

Ümit Ergün

16.11.2015 - 15:25:27

Bay Mustafa Karpuz. Nevzat Çingirt te onu diyor. Muhalefet gücünü yitiriyor. Güçlü muhalefete ihtiyaç var. Halktan kopuk hırçın siyaset anlayışı kaybettiriyor diyor. Okumadınız mı?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%57,28

Kamil

16.11.2015 - 15:24:09

Şu düzcenin haline bi bakın sonra boluya sakaryaya gidin sonra gidin o saat kulelerin altına hülololoğğ çok geliştik diye bağırın.Düzcedeki üniversite öğrencileirn %90 ı rahatsız şehirden siz hala yok seçim başarısıydı yok ezdik geçtik diye sevinin Düzce gittikçe geriye gidiyor haberimiz yok
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,28

Halkız biz

16.11.2015 - 15:18:55

Ne yapsın garipler, seçimlerde tokadı vatandaştan yeyince böyle boş işlerle uğraşmak zorunda kalıyorlar.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,36

Mustafa KARPUZ

16.11.2015 - 11:44:42

Mhp ile ne alakası var bu durumun saati mhpmi yaptırdı. O kadar parayı mhp mi çöpe attı, düzce belediyesini mhp mi hacizlik durumuna düşürüdü. laf olsun torba dolsun muhabbetindesiniz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

Kral çıplak!

İlhami Atasever

Kral çıplak!

MÜCADELE VE HAYAT

Miraç Kayıhan Karayiğit

MÜCADELE VE HAYAT

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ