Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:23] Balıkçılar gözünü hamsiye dikti -- [15:37] YHT Düzce’den geçmişi için bastırıyorlar -- [14:03] ÖNCE BIÇAKLADI SONRA SAĞLIK OCAĞINA GÖTÜRDÜ -- [13:52] Düzce Üniversitesi Akçakoca Yerleşkesinde Çevre Temizliği Gerçekleştirildi -- [13:44] Kızılay evlerinde ziyaret etti -- [13:36] Orman İşletme Müdürü Turgay Kağan oldu -- [13:28] Ormanda gençleştirme çalışması yapıldı -- [13:05] Engelli evlatlarına şifa arıyorlar -- [12:46] Başkan Yiğit öğrencilerle bir araya geldi -- [12:12] PAZAR YOLUNDA KAZA --
Yazarlar
Küçüksu semt garajı
Selçuk Özkurt

Selçuk Özkurt

6.4.2018 - 08:49
3107 kez okundu
0 bekleyen yorum
5 onaylı yorum

Sahip olduğu nüfus sayısı açısından Büyükşehir olma çıtasını yakalayan Düzce’nin; artan nüfusa ve araç sayısına paralel yeni dönemde ortaya çıkan şehir içi ulaşım sorunu gün geçtikçe büyüyor.

Radikal kararlar alınmadıkça sorunun çözülemeyecek noktaya doğru geldiği ilimizde yaşanan trafik sorunu iki basamaklı bir problemdir. Bu problemlerin bir basamağı sıkışmış bir şehir yapısı içerisinde fiziksel alt yapı eksikliği, diğeri ise kullanımdan kaynaklanan sıkıntılar.

Son dönemde Küçüksu semt garajına uygulanan yeni düzenleme, bu sıkıntılara bir yenisi eklemiş durumda. Geçtiğimiz hafta kapatılan toplumun her kesimi tarafından kullanılan semt garajındaki yeni düzenleme her geçen gün içinden çıkılamaz bir hal almaya başlıyor.  Günün her saati yaşanan bu sorun özellikle okula giriş çıkış yapan öğrencileri etkisi altında  almaktadır. 

Deyim yerindeyse Garajin "kapatılması" bölgedeki yoğun trafiği çok tehlikeli bir boyuta taşımaktadır. Burada güvenlik önlemleri alınmış olsa da her an bir kazaya sebebiyet verecek potansiyel maalesef mevcut. Çünkü öğrenim gören küçük öğrenciler, Düzce'nin hemen hemen her semtinden bu okula katılmaktadır.

Hal böyle olunca trafik sıkıntısı çeken o bölge adeta kazaya davetiye çıkarıyor. Özellikle de vurgulamak istediğim öğrencilerin tehlike altında olmaları ve küçük! olmaları.

Bu uygulamanın ne amaçla yapıldığı  bilmiyor herkeste bi sessizlik hakim. Yetkililerden her hangi bir açıklama yapılmış değil. Dolayısıyla hâlâ burada sıkıntı/mağduriyet söz konusu ve bunu sıkıntıyı çeken 7'den 70'e halk oluyor.

Buradaki en önemli unsur dolmuş saatlerini bekleyen halkı güvenli bir bölgede tutmak ve okuldan çıkacak öğrencileri emniyetli bir şekilde muhafaza etmektir. Alanı göz önünde bulundurduğumuzda doğal olarak en uygun yer kapatılmış alandır.

Uygulama şu haliyle son derece yanlış; saati bekleyen yaşlı, öğrenci, engelli vatandaşlar trafiğin hızlı bir biçimde aktığı yol kenarlarında tehlike altında bekliyorlar. Yolcu alımı için açılan cep  tek araç genişliğine sahip olduğundan dolayı; ana arter de haliyle uzun bir konvoy oluşuyor ve dolayısıyla  trafiğin yoğun olduğu o bölge bir çok soruna ev sahipliği yapıyor.

Bu düzenlemenin yarattığı trafik sorunu önümüzdeki günlerde kaza kırım ve itfaiye ekiplerini de etkilemesi kaçınılmaz. Çünkü ekiplerin olası bir yangın, kaza vb..gibi durumlara müdahale etmesi oldukça güç olacak.

Bu sebeple olması muhtemel can ve mal kayıpları yaşanmamasını gönülden arzu ederim. Temennimiz gerekli olan, olması gereken düzeni geri getirmek veya bir çözüm bulmaktır.

 İnanıyorum ki hiç şüphesiz devlet büyüklerimiz, brokratlarımız konuyu farklı açılardan değerlendirmeye alacak ve gerekli girişimler için start verecektir.

Biz; halka hizmet hakk'a hizmet prensibi ile bu yola baş  koymuş neferleriz. Aynı çatı altında çalışıyor aynı hedefleri gözetiyor ve mücadele ediyoruz.

Bu millet geçmişten günümüze yapılan hiç bir hizmeti unutmamıştır. Her ne olursa olsun Devletinin arkasında durmuştur ve duracaktır.

İnanıyorum ki Düzce halkı adına attığımız bu adım olumlu bir karşılık bulacaktır.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
3107 kez okundu
0 bekleyen yorum
5 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,05

H.T

6.4.2018 - 20:56:51

Semt garajının kapatılması ile alakalı hiç bir açıklama yapılmaması ve bu uygulamanın neticesinde oraya ne yapılacağı niçin kapatıldığı merak konusudur yetkili birisi çıksın ve gerekli açıklamayı yapsın otobüse binmek için orayı hergün kullanan birisi olarak bu kararı alan kişilerin sadece insanlara eziyet ettiklerini düşünüyorum ama ilahi bir adalet var zamanı gelir bizlerde görürüz elbet.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

hüseyin çam

6.4.2018 - 11:20:38

şehirler arası terminali canlandıracaklar oraya kaydırmaya çalışıyorlar çok paralara sattılar esnaf kan ağlıyor ya sebep odur
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,05

ERSİN

6.4.2018 - 11:15:06

Bu münübüsçüleri şehirler arasına göndermek için uygulanan bi yaptırımdır bu kadar halkı perişan etmeye esnafı çileden çıkarmaya bu zor günlerde hiç gerek yok açın kardeşim garajı Türkiyenin her ilinde var semtgarajı neden zorbalık yapıyorsunuz koyun gişeyi oraya orda toplayın paranızı önceden öyle değilmiydi
Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,75

ASLI

6.4.2018 - 11:12:20

gerçekten hiç iyi olmadı eskiden daha güzeldi inşallah eskisi gibi olur
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,56

SENEM

6.4.2018 - 11:00:43

YOL KENARINDA ARAÇ BEKLİYORUZ ARAÇLARIN HEPSİ YAPILAN CEPHE SIĞMIYOR YOLUN ORTASINDAN ARAÇLARIMIZA BİNMEK ZORUNDA KALIYORUZ ESKİ DÜZENİMİZDE ARAÇLARIMIZ ALANDAKİ PERONUMUZDA BEKLİYORDU HİÇBİR SORUNUMUZ YOKTU SÜREKLİ DEĞİŞTİRİYORLAR HEP Bİ KARAGAŞA HAKİM İNŞALLAH ESKİ DÜZENE DÖNERLER

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Yazarın Son Yazıları
Evet bu bir savaş
20.8.2018
SON NOKTA...
21.6.2018
Küçüksu semt garajı
6.4.2018
Son Bakış
22.2.2018
SON BAKIŞ...
22.1.2018
Son bakış...
1.12.2017
1.11.2017
Son viraj
7.4.2017
LAİK SİSTEMDEN  LAYIK SİSTEME
1.2.2017
Son Bakış...
25.11.2016
Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

HAYAL GÜCÜ

Miraç Kayıhan Karayiğit

HAYAL GÜCÜ

Evet bu bir savaş

Selçuk Özkurt

Evet bu bir savaş

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ