Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:22] MHP İLK KONGRESİNİ CUMAYERİ’NDE YAPTI -- [16:14] Güçlükle Söndürüldü -- [15:53] Anıtpark meydanın ziyarete açıldı -- [15:47] LGS sınavında başarı gösterdiler -- [15:43] Düzce Belediyesi Farkını Ortaya Koydu -- [15:18] Borçlar Ödenmeye Devam Ediyor -- [14:04] Kontroller Devam Edecek -- [13:14] Divapan'dan Büyük Başarı -- [12:58] Geçmiş Olsun Mesajı -- [10:37] Koronadan Hayatını Kaybetti --
Yazarlar
Küçüksu semt garajı
Selçuk Özkurt

Selçuk Özkurt

6.04.2018 - 08:49
6726 kez okundu
0 bekleyen yorum
5 onaylı yorum

Sahip olduğu nüfus sayısı açısından Büyükşehir olma çıtasını yakalayan Düzce’nin; artan nüfusa ve araç sayısına paralel yeni dönemde ortaya çıkan şehir içi ulaşım sorunu gün geçtikçe büyüyor.

Radikal kararlar alınmadıkça sorunun çözülemeyecek noktaya doğru geldiği ilimizde yaşanan trafik sorunu iki basamaklı bir problemdir. Bu problemlerin bir basamağı sıkışmış bir şehir yapısı içerisinde fiziksel alt yapı eksikliği, diğeri ise kullanımdan kaynaklanan sıkıntılar.

Son dönemde Küçüksu semt garajına uygulanan yeni düzenleme, bu sıkıntılara bir yenisi eklemiş durumda. Geçtiğimiz hafta kapatılan toplumun her kesimi tarafından kullanılan semt garajındaki yeni düzenleme her geçen gün içinden çıkılamaz bir hal almaya başlıyor.  Günün her saati yaşanan bu sorun özellikle okula giriş çıkış yapan öğrencileri etkisi altında  almaktadır. 

Deyim yerindeyse Garajin "kapatılması" bölgedeki yoğun trafiği çok tehlikeli bir boyuta taşımaktadır. Burada güvenlik önlemleri alınmış olsa da her an bir kazaya sebebiyet verecek potansiyel maalesef mevcut. Çünkü öğrenim gören küçük öğrenciler, Düzce'nin hemen hemen her semtinden bu okula katılmaktadır.

Hal böyle olunca trafik sıkıntısı çeken o bölge adeta kazaya davetiye çıkarıyor. Özellikle de vurgulamak istediğim öğrencilerin tehlike altında olmaları ve küçük! olmaları.

Bu uygulamanın ne amaçla yapıldığı  bilmiyor herkeste bi sessizlik hakim. Yetkililerden her hangi bir açıklama yapılmış değil. Dolayısıyla hâlâ burada sıkıntı/mağduriyet söz konusu ve bunu sıkıntıyı çeken 7'den 70'e halk oluyor.

Buradaki en önemli unsur dolmuş saatlerini bekleyen halkı güvenli bir bölgede tutmak ve okuldan çıkacak öğrencileri emniyetli bir şekilde muhafaza etmektir. Alanı göz önünde bulundurduğumuzda doğal olarak en uygun yer kapatılmış alandır.

Uygulama şu haliyle son derece yanlış; saati bekleyen yaşlı, öğrenci, engelli vatandaşlar trafiğin hızlı bir biçimde aktığı yol kenarlarında tehlike altında bekliyorlar. Yolcu alımı için açılan cep  tek araç genişliğine sahip olduğundan dolayı; ana arter de haliyle uzun bir konvoy oluşuyor ve dolayısıyla  trafiğin yoğun olduğu o bölge bir çok soruna ev sahipliği yapıyor.

Bu düzenlemenin yarattığı trafik sorunu önümüzdeki günlerde kaza kırım ve itfaiye ekiplerini de etkilemesi kaçınılmaz. Çünkü ekiplerin olası bir yangın, kaza vb..gibi durumlara müdahale etmesi oldukça güç olacak.

Bu sebeple olması muhtemel can ve mal kayıpları yaşanmamasını gönülden arzu ederim. Temennimiz gerekli olan, olması gereken düzeni geri getirmek veya bir çözüm bulmaktır.

 İnanıyorum ki hiç şüphesiz devlet büyüklerimiz, brokratlarımız konuyu farklı açılardan değerlendirmeye alacak ve gerekli girişimler için start verecektir.

Biz; halka hizmet hakk'a hizmet prensibi ile bu yola baş  koymuş neferleriz. Aynı çatı altında çalışıyor aynı hedefleri gözetiyor ve mücadele ediyoruz.

Bu millet geçmişten günümüze yapılan hiç bir hizmeti unutmamıştır. Her ne olursa olsun Devletinin arkasında durmuştur ve duracaktır.

İnanıyorum ki Düzce halkı adına attığımız bu adım olumlu bir karşılık bulacaktır.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
6726 kez okundu
0 bekleyen yorum
5 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%43,24

H.T

6.4.2018 - 20:56:51

Semt garajının kapatılması ile alakalı hiç bir açıklama yapılmaması ve bu uygulamanın neticesinde oraya ne yapılacağı niçin kapatıldığı merak konusudur yetkili birisi çıksın ve gerekli açıklamayı yapsın otobüse binmek için orayı hergün kullanan birisi olarak bu kararı alan kişilerin sadece insanlara eziyet ettiklerini düşünüyorum ama ilahi bir adalet var zamanı gelir bizlerde görürüz elbet.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,24

hüseyin çam

6.4.2018 - 11:20:38

şehirler arası terminali canlandıracaklar oraya kaydırmaya çalışıyorlar çok paralara sattılar esnaf kan ağlıyor ya sebep odur
Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,00

ERSİN

6.4.2018 - 11:15:06

Bu münübüsçüleri şehirler arasına göndermek için uygulanan bi yaptırımdır bu kadar halkı perişan etmeye esnafı çileden çıkarmaya bu zor günlerde hiç gerek yok açın kardeşim garajı Türkiyenin her ilinde var semtgarajı neden zorbalık yapıyorsunuz koyun gişeyi oraya orda toplayın paranızı önceden öyle değilmiydi
Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,45

ASLI

6.4.2018 - 11:12:20

gerçekten hiç iyi olmadı eskiden daha güzeldi inşallah eskisi gibi olur
Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,70

SENEM

6.4.2018 - 11:00:43

YOL KENARINDA ARAÇ BEKLİYORUZ ARAÇLARIN HEPSİ YAPILAN CEPHE SIĞMIYOR YOLUN ORTASINDAN ARAÇLARIMIZA BİNMEK ZORUNDA KALIYORUZ ESKİ DÜZENİMİZDE ARAÇLARIMIZ ALANDAKİ PERONUMUZDA BEKLİYORDU HİÇBİR SORUNUMUZ YOKTU SÜREKLİ DEĞİŞTİRİYORLAR HEP Bİ KARAGAŞA HAKİM İNŞALLAH ESKİ DÜZENE DÖNERLER

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

Millet Bahçesi mi, Okul mu?

İlhami Atasever

Millet Bahçesi mi, Okul mu?

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Miraç Kayıhan Karayiğit

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ