Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:40] DÜZCESPOR'DAN BOMBA TRANSFER -- [18:21] YAZICI DESOB’U ZİYARET ETTİ -- [18:03] BALIĞIN KULAĞINA KAR SUYU KAÇTI -- [17:53] Yayalar ve sürücüler için tehlike oluşturuyor -- [17:42] HEM KAR HEM SOĞUK HAVA İLE MÜCADELE -- [17:16] ALAÇATI ŞUBESİNİN AÇILIŞI YAPILDI -- [15:46] KARLA MÜCADELEYİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE ATLATTIK -- [14:21] AK PARTİ : DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ -- [14:13] ‘2023 HEDEFLERİNE DOĞRU GİDİYORUZ’ -- [13:42] POLİS ARAMA KURTARMA BİRİMİ KURULUYOR --
Yazarlar
Tövbe kapınız kapanmadan...
Sokak Kulisi

Sokak Kulisi

8.08.2016 - 09:16
6493 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Efendim şirin mi şirin, güzel mi güzel bir Ülke varmış, Ülkede,  nice güzel ve iyi insanların yanında, hainler, münafıklar, ikiyüzlü sahtekâr insanlar da yaşarmış...

 Ülke karanlıklarla boğuşurken, bir Lider çıkmış  “Söz de Karar da Milletindir…” diyerek halkın makûs talihini yenmeye karar vermiş ve gerçekten de bu Milletin umudu olmuş. Millet Liderini, Lideri de halkını bağrına basmış. Yekvücut olmuş. Kader birliği yapmış…

Gerçekten o parti zamanında “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindi” sözü anlam bulmuş, “Halka hizmet Hakk’a hizmet düsturu ön plana çıkmış.  Lakin bu süreçte, fitneciler, bozguncular, Millet düşmanları da boş durmamış. Milletin Liderine olan güvenini, sevdasını siyasi, ticari çıkarı için bir fırsat olarak gören bu kişiler partiye hatta Liderin en yakınında yerlerini almışlar. Söylemlerinde, halka hizmetten yana görünmüşler, kapalı kapılar ardında ise, halkın parasına göz dikmekten, çıkar pazarlığı yapmaktan geri durmamışlar, adeta kurtlar sofrası kurmuşlar.

Bunlar ve bu örgütle ortak paydada birleşen partilere sızmış sözde siyasetçiler, halkla gerçek Millet davasına inananların arasında, halkla Lider arasında,  adeta duvar örmüşler. Bu nedenle de hiç beklenmeyen, tahmin edilmeyen hadiseler cereyan etmiş.

Örneğin şehre tayin edilen vali, şehir halkına hizmet etmek için mücadele etmiş, kısa zamanda işleri yoluna sokmuş, hatırı sayılır hizmetlerde bulunmuş, lakin birilerinin menfaatine göre hareket etmediği için, halkın karşı çıkmasına rağmen görevden alınmış. O zamanlar bu olaydan hiç kimse bir şey anlamamış. Neden? Niçin, Nasıl olur?  Sorularının cevabı o gün yokmuş… 

Ama sonradan tüm gerçekliğiyle ortaya çıkmış… Görevden alınan valinin yerine getirdikleri kendi valileri tutuklanmış… İşte o zaman halk bütün gerçeği anlamış…  

Seçimlerde, temayüllerde ve halk anketlerinde önde çıkan, aday adaylarının yerine, yeteneksiz, iki laf konuşmaktan aciz birileri aday yapılır olmuş ve bu Millet bu insanlara katlanmak zorunda bırakılmış.

Devam edelim… Şehri iyi bilen, çocukluğu, gençliği her şeyi şehirde geçmiş insanların yerine, hiç kimsenin tanımadığı, bilmediği, işin kötüsü şehri tanımayan birileri  siyasette tepeden inme bir biçimde etkili olmaya çalışılmış.

Halkın gönlünde taht kuran başkanlar, milletvekilleri çeşitli kumpaslarla devre dışı bırakılarak siyasetten uzaklaştırılmış. Yerlerine kendi kontrollerinde birilerini başkan ya da milletvekili yapmak için her türlü entrika yapılmış.

Daha bitmedi? Devam…

Siyasette etkili olan bu güruh ticarete de el atmış, daha dün köşe başında küçücük dükkânı olanlar birdenbire zengin işadamı olmuş, FETÖ çetesiyle beraber o ülke senin bu ülke benim çelebi misali gezer olmuş. Ticarette büyümek için icazetin adresi Pensilvanya olmuş.

İki koyun verseniz güdemeyecek derecede beceriksizler adamlar, bu çete marifeti ile  büyük büyük makamlara gelmiş.

Elifi görse mertek sananlar, şehrin kaderinde söz sahibi olmuş, ilkokul diplomasını dahi zor alanlar, Milletin kaderine hükmedecek koltuklara makamlara gelmiş.

Evet, bu garipliğe halk anlam veremiyormuş. Farkına varanlar, karşı çıkanlar ise Ekonomik, siyasi baskılarla, şantajlarla susturuluyormuş.

Çeşitli iletişim kanallarıyla yapılan şikâyetler de okunmadan çöpe atılıyormuş

Çünkü köprübaşları onlar ve onlarla işbirliği yapanlar tarafından tutulmuş…

Siyasetçiler, işadamları bu lanet örgütle işbirliği yapıyor. Şirketler kuruyor, şantaj yapmaya devam ediyormuş

Gün gelmiş, bir Aralık ayında, bu hainler liderin canına, evladına kastetmişler. Oyun kurmuşlar. Ama Allah onların tuzaklarını başlarına geçirmiş. Bu olay da hainlerin maskelerinin düşmesinin başlangıcı olmuş.

Lakin ne gariptir ki bazı siyasetçiler onlarla ilişkisini kesmemiş, aynı sofraya oturmaya devam etmişler. Okullarına öğrenci göndermişler, şirketlerine para aktarmaya, bulundukları makamı da kullanarak halkın imkânlarını hainlere peşkeş çekmeye devam etmişler. Hainlerin ağızlarında tüyü bitmemiş yetimin kanıyla dolaşmasında sakınca görmemişler.

Hainlerin cirit attığı, Milletin ise destan yazdığı bir yaz gecesi her şey    tüm çıplaklığıyla ortaya çıkmış.  Millete kurşun sıkacak kadar, Milletin Meclisi’ni bombalayacak kadar şeref yoksunu olduklarını, insanlıktan nasıl çıktıklarını herkes yaşamış ve görmüş…

Halka kurşun sıkacak kadar gözü dönmüş; orduya, yargıya, emniyete, maliyeye sızan, devleti klonlayacak, paralel devlet kuracak kadar zıvanadan çıkmış bu yaratıkların, partilere sızmaması, yuvalanmaması mümkün mü? 

Bize göre bu mahlûkatın,  İblislerin en çok yuvalandıkları, yerleştikleri yer siyasi partilerdir. Özellikle İktidar Partisidir…

Özellikle kamu kurumlarında  içine sızmış olan, ne kadar hain, satılmış, iş birlikçi, kripto FETÖ'cü varsa ortaya çıkarılmaya başlandı. On binlerce kişi açığa alındı, tutuklandı.

Şimdi sıra yaşanan bunca olaya rağmen bu yapı ile irtibatını ve işbirliğini sürdüren siyasetçilerin temizlenmesinde…

Son söz:

Pavyona ne için gittiğini unutturmaya çalışan, ‘ne güzel, eğleniyoruz işte’ ‘ne diye maraza çıkarıyorsunuz’ diyerek görevini ihmal eden, savsaklayan, işin vehametinin bilincinde olmayan hiç kimsenin tövbesi makbul olmaz.

Bizden söylemesi…


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
6493 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Yazarın Son Yazıları
Tövbe kapınız kapanmadan...
8.08.2016
Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

OKUMAK

Miraç Kayıhan Karayiğit

OKUMAK

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ