Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:22] MHP İLK KONGRESİNİ CUMAYERİ’NDE YAPTI -- [16:14] Güçlükle Söndürüldü -- [15:53] Anıtpark meydanın ziyarete açıldı -- [15:47] LGS sınavında başarı gösterdiler -- [15:43] Düzce Belediyesi Farkını Ortaya Koydu -- [15:18] Borçlar Ödenmeye Devam Ediyor -- [14:04] Kontroller Devam Edecek -- [13:14] Divapan'dan Büyük Başarı -- [12:58] Geçmiş Olsun Mesajı -- [10:37] Koronadan Hayatını Kaybetti --
Yazarlar
Kurtuluş Mücadelemiz ve 30 Ağustos
Yaman Başkahveci

Yaman Başkahveci

31.08.2016 - 09:17
522 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum

Dün büyük bir gururla kutladığımı 30 Ağustos zafer bayramının önemini açıklamama gerek yoktur sanırım. Tüm Türk vatandaşlarının Kurtuluş savaşının ne çetin şartlar altında kazanıldığını ve bu zaferin büyük Türk Milletinin alışkanlıklarından bir tanesi olduğunu bilmeyen Türk vatandaşı yoktur. Zaferler kazanmaya alışık olan Türk Milleti yıllardır dış ve iç tehditlere karşı dimdik ayakta durabilen bir devlet geleneğine sahiptir. Yeri gelir şehitler ile yüreklerimiz yanar ama gene de tüm Türk gençlerinin koşarak şehit olmaya gittiği bir ülkedir Türkiyemiz. Bu cennet vatanımızda nice mutluluklar, zaferler yaşıyorsak bunun mimarları yıllardır ülkemiz için canla başla mücadele eden başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları önderliğinde yüce TÜRK milletidir.

 Türkiye Cumhuriyetinin en kuvvetli olduğu alanlardan biri ordusudur. Bu ordu ki nice zaferler kazanmış büyük ve korkulan bir ordudur. Nitekim yıllardan beridir ordumuz için söylenen övgü dolu sözlerden bahsetmeye gerek yoktur. Çünkü Dünya üzerinde Türk askerinden çekinmeyen başka bir ulus başka bir devlet yoktur. Son 10 yıl içerisinde ordu içerisinde meydana gelen değişimleri ve olayları da yakından tanımaktayız. Bazı çetelerin yer edindiği Türk ordusu içerisinde büyük bir temizlik hareketi gerçekleşmeye ve ordumuz daha da kuvvetlenmeye başlamaktadır. Türk ordusu içerisine çöreklenmiş olan FETÖ hainlerinin yıllardan beridir dış mihraklarla bir arada olduklarına şahit olduk. Bizler dışarı ile mücadele ederken aslında içimizdeki hainlerden daha büyük darbeler aldığımız sonucunu da görmüş bulunduk.

15 temmuz akşamı meydana gelen darbe girişiminde de yıllardır ordu içerisinde örgütlenen hainler ülkemize karşı büyük bir insanlık suçu işlemişlerdir. Ancak karşılarında büyük bir Türk milleti ve iradesini görmüşlerdir. Nasıl ki Çanakkale de savaşan dedelerimiz gibi tankların önüne yatan abilerimiz de gelecekte altın harflerle tarihe geçeceklerdir. Kurtuluş her zaman savaşlarla değil akıllada gerçekleşir. Şimdi aklımızı iyi kullanıp bu iğrenç fetö cülerden kurtulma zamanıdır. Bunu da yapabilecek büyük bir kudrete sahibiz.

Sözlerime son vermeden önce tekrardan ülkemizin kurtuluşunda mücadele eden dedelerimize ninelerimize Allahtan rahmet diliyorum. Allah onlardan razı olsun.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
522 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

YAZARLAR

Millet Bahçesi mi, Okul mu?

İlhami Atasever

Millet Bahçesi mi, Okul mu?

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Miraç Kayıhan Karayiğit

PAYLAŞMAK VE HAYAT

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Yusuf Metehan Gül

Cumhuriyetimiz ve Değerleri

Son Bakış

Selçuk Özkurt

Son Bakış

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

Atilla Gösterişli

Gazeteciliğin İlk “Damla” sı

TEOG olmadığında…

Prof. Dr. Berat Özipek

TEOG olmadığında…

HİNT KENEVİRİ

Özhan KIZILTAN

HİNT KENEVİRİ

7 Haziran’ı Unutmayın…

Mustafa Koloğlu

7 Haziran’ı Unutmayın…

Sınav kaygısı gerekli midir?

Zeliha ŞENÇİÇEK

Sınav kaygısı gerekli midir?

Ya Bizimkiler?

Hülya İşcan

Ya Bizimkiler?

Taraftarın Gözünden…

Yaman Başkahveci

Taraftarın Gözünden…

Şerefenin ışıkları

Hayrullah Altay

Şerefenin ışıkları

8 Mart Kadınlar Günü

Mehmet Keleş

8 Mart Kadınlar Günü

Girişimci olursak ne olur?

Gökhan Cemre Kuzgun

Girişimci olursak ne olur?

Yeşil Düzce'm

Vedat Genç

Yeşil Düzce'm

Gürkan İpek

Tarık Şahin

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ