ÇOCUKLARIN GÜVENLİĞİ İÇİN JANDARMA SIKI DENETİMDE

Düzce il Jandarma Komutanlığı, Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı Trafik Timlerince, çocukların huzurlu ve güvenli seyahatlerinin sağlanması için trafik denetim ve kontrollerine aralıksız devam ediliyor.

ÇOCUKLARIN GÜVENLİĞİ İÇİN JANDARMA SIKI DENETİMDE
15.09.2021 - 21:10
701
0

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Bu kapsamda, okul servislerine yönelik gün içinde yapılan trafik denetimlerinde, seyir halinde iken durdurulan bir okul servisi aracının yapılan kontrolünde trafik sigortasının ve araç fenni muayenesinin olmadığı tespit edildi. Yapılan idari işlemlerin ardından araç trafikten men edildi, kontrol noktasına çağrılan farklı bir araç ile öğrencilerin güvenli seyahatlerine devam etmeleri sağlandı.

Jandarma yetkililerinden yapılan açıklamada; "tüm paydaş kurumlarla birlikte, okul servis araçları kullanıcılarına yönelik çok sayıda eğitim ve bilgilendirme yapılıyor olmasına rağmen bu ve buna benzer durumların oluyor olması hepimizi üzüyor, ancak şu bilinmeli ki biz jandarma trafik yetkilileri olarak geleceğimiz olan çocuklarımızın güvenli seyahatlerini sağlamak adına her daim yollarda olacağız, denetim ve kontrollere yoğun şekilde devam edilecektir" ifadelerine yer verildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.