Bugun...
Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:48] GÜNDE 400 METREKARELİK DÖŞEME YAPILIYOR -- [17:43] OXİJEN TV ANA HABER BÜLTENİ YOĞUN BİR GÜNDEMLE SAAT 19:00’DA -- [17:44] BU KADARINA DA PES DEDİRTTİ! -- [16:42] 3 KURUM PROTOKOL İMZALADI -- [16:20] HAVA KALİTESİNİ DEĞERLENDİRDİLER -- [15:35] AKÇAKOCA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ -- [15:19] 2023'TE ÜRETİME BAŞLAYACAK -- [14:17] BAŞKAN KILIÇ PERSONELİYLE BULUŞTU -- [13:40] İSTANBUL DEPREMİNİN ARDINDAN EN ÇOK BU SORULAR SORULDU -- [12:45] İSTİKBAL BULUŞMALARI İÇİN TÜRKİYE’Yİ GEZİYOR --
Eğitim
OKUL VE ÖĞRETMENLERE BELGELERİ VERİLDİ

2019 yılı eTwinning Ulusal Kalite ve Avrupa Kalite Etiketi Almaya Hak Kazanan Okullarımıza ve Öğretmenlerimize Belgeleri Takdim Edildi.

20.11.2020
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
OKUL VE ÖĞRETMENLERE BELGELERİ VERİLDİ

37 Ulusal, 22 Avrupa olmak üzere toplam 59 Kalite Etiketi ile 2020 yılında gerçekleştirilen eTwinning faaliyetleri kapsamında alınan kalite etiketlerinde bir önceki yıla göre %200 artış sağlanmıştır.  

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknoloji Genel Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan, Ulusal Destek Servisi tarafından koordine edilen eTwinning portalında yürütülen 2018-2019 yılına ait projelerde İlimizde 10 okulumuzda, 16 öğretmenimiz 15 farklı projede işbirlikçi çalışmalar yapmış, çalışmaları Bakanlığımız Ulusal Destek Servisi tarafından değerlendirilip, Ulusal ve Avrupa kalite Etiketine layık görülmüştür. Çalışmaların sonucunda 23 Ulusal Kalite Etiketi, 6 Avrupa Kalite Etiketi öğretmenlerimize takdim edilmek üzere İlimize gönderilmiş olup, Düzce Valiliği Konferans Salonunda düzenlenen törenle okullarımıza ve öğretmenlerimize belgeleri Milli Eğitim Müdürümüz Murat YİĞİT tarafından takdim edilmiştir.

2019 yılında 29, 2020 yılında ise 59 kalite etiketi alarak, %200'lük bir artış elde edilmesinde emeği olan tüm yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

eTwinning Faaliyetinde aktif çalışarak ödül almaya hak kazanan okullarımız ve öğretmenlerimiz:

1- Akçakoca Atatürk Ortaokulu  - Ulusal Kalite Etiketi Melek Eren-Education With Games : Gamification in English Language Teaching, 2- Çilimli Anaokulu  - Ulusal Kalite Etiketi, Aleyna Karslıoğlu - Montessori Dehanın Ardındaki Bilim Montessori Genius Behind Science, Kevser Beğen- Montessori Dehanın Ardındaki Bilim Montessori Genius Behind Science, Şule Nur Yazıcı- Montessori Dehanın Ardındaki Bilim Montessori Genius Behind Science, 3-Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Ulusal Kalite Etiketi, Elif Yılmaz Şahin- Yaşadığımız bölgenin Yaygın Bitki Türlerinin Tanıtılması ve Herbaryum Oluşturulması, Özlem Elcivan-Yaşadığımız bölgenin Yaygın Bitki Türlerinin Tanıtılması ve Herbaryum Oluşturulması, 4- Düzce Bilim ve Sanat Merkezi  - Ulusal Kalite Etiketi, Derya Aktürk Çopur -Future 2.0 /Ulusal Kalite Etiketi, Engin İnan - Samsun'dan Doğan Bağımsızlık Güneşi-100.Yıl, 5-Düzce Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi - Ulusal Kalite Etiketi, Beyza Üçüncü- Yaşadığımız bölgenin Yaygın Bitki Türlerinin Tanıtılması ve Herbaryum Oluşturulması, 6- Gümüşpınar Mehmetçik İlkokulu  - Ulusal Kalite Etiketi, Cavidan Kiriş- Doğa Dostu Çocuklar, 7-Hikmet Akın Ortaokulu -  Ulusal Kalite Etiketi, Melike Karagüzel- Happiness in My Hands -Mutluluk Ellerimde,  8-Şükran Öney Anaokulu -  Ulusal Kalite Etiketi, Özge Çeltek-Science Bees Work For Nature/, 9-Mustafa Kemal Ortaokulu - Ulusal Kalite Etiketi +Avrupa Kalite Etiketi, Öznur Günesen -E for  , Kerim Sivrikaya- A Mascot to Discover Our Regions and Our Favourite Dishes, 10-Şıralık Vatan Ortaokulu - Ulusal Kalite Etiketi + Avrupa Kalite Etiketi, Hicran Özüm Soylu, Kodluyoruz, Eğlenerek Öğreniyoruz!, Traditional Outdoor Games (Geleneksel Sokak Oyunları), Adım At, Sağlığına Sağlık Kat (Take a Step,Promote your Health) Ulusal Kalite Etiketi, Creativity in the Classroom/ Avrupa Kalite Etiketi, 2023 Eğitim Vizyonu Işığında Okullarımızda  Tasarım ve Beceri Atölyeleri / Avrupa Kalite Etiketi, Çağla Ulukaya - Ulusal Kalite Etiketi + Avrupa Kalite Etiketi, Traditional Outdoor Games (Geleneksel Sokak Oyunları), Kodluyoruz, Eğlenerek Öğreniyoruz!

2023 Eğitim Vizyonu Işığında Okullarımızda Tasarım ve Beceri Atölyeleri / Avrupa Kalite Etiketi, Kelimelerle Dans (Dance with the Words) - Avrupa Kalite Etiketi

TEŞEKKÜR BELGESİ

eTwinning Türkiye Faaliyetinin eğitimi, iletişim, işbirliği ve yaygınlaştırma çalışmalarına yönelik 2020 yılı içerisinde gösterilen üstün gayret ve değerli katkılardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 3 öğretmenimize Teşekkür Belgesi gönderilmiş, belgeleri Milli Eğitim Müdürümüz Murat YİĞİT tarafından kendilerine takdim edilmiştir.

Teşekkür Belgesi ile ödüllendirilen öğretmenlerimiz: 1-Elif FERGANE eTwinning İl Koordinatörü -Hürriyet Ortaokulu İng. Öğrt. 2-Özge Çeltek -Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Öncesi Öğretmeni 3-Yağmur Topkaya -Aksaklar Ortaokulu İng.Öğrt.

Ayrıca İlimizde Mustafa Kemal Ortaokuluna ek olarak 5 okulumuz daha eTwinning Okulu ünvanı almaya hak kazanmıştır. Toplamda 6 okulumuz, eTwinning Okulu ünvanını taşımaktadır. Okullarımıza Bakanlığımız tarafından gönderilen eTwinning Okul levhaları, Milli Eğitim Müdürümüz tarafından okul müdürlerine takdim edilmiştir.

Bir okul, eTwinning Okulu olabilmek için bazı şartları taşımalıdır. Öncelikle eTwinning'de iki yıldan fazla bir süredir kayıtlı olmalı, ön seçim zamanında; okulla bağlantılı olarak projelere, mesleki gelişim süreçlerine veya diğer eTwinning faaliyetlerine katılmış olan en az iki eTwinning öğretmeni olmalıdır. Ayrıca okul, başvuru tarihinden itibaren son iki yıl içinde, Ulusal Kalite Etiketi verilmiş olan en az bir Avrupa eTwinning projesinde yer almış olmalıdır.

2019-2020 Yılı değerlendirmesine göre ilimizde bu şartları taşıyan ve bu ünvanı almış olan okullarımız: 1-Düzce Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2-Çilimli Anaokulu 3-Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4-Şıralık Vatan İlkokulu 5-Akçakoca Atatürk Ortaokulu.

 

Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

OKULUN GERÇEK SAHİPLERİNİN HABERİ YOK İSYANI!
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MURAT YİĞİT’TEN AÇIKLAMA
SENATO KARARINI DUYURDU
14.06.2021 - 14:39
SENATO KARARINI DUYURDU
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ 4 EKİM’DE AÇILIYOR
FEDAKAR ÖĞRETMENLER EĞİTİMİ TEYZELERİN AYAĞINA GÖTÜRDÜ
YENİ MÜDÜRLER ATANDI
20.06.2021 - 11:44
YENİ MÜDÜRLER ATANDI
EĞİTİM SENDİKALARI ARASINDA KIYASIYA REKABET