Bugun...
Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:48] GÜNDE 400 METREKARELİK DÖŞEME YAPILIYOR -- [17:43] OXİJEN TV ANA HABER BÜLTENİ YOĞUN BİR GÜNDEMLE SAAT 19:00’DA -- [17:44] BU KADARINA DA PES DEDİRTTİ! -- [16:42] 3 KURUM PROTOKOL İMZALADI -- [16:20] HAVA KALİTESİNİ DEĞERLENDİRDİLER -- [15:35] AKÇAKOCA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ -- [15:19] 2023'TE ÜRETİME BAŞLAYACAK -- [14:17] BAŞKAN KILIÇ PERSONELİYLE BULUŞTU -- [13:40] İSTANBUL DEPREMİNİN ARDINDAN EN ÇOK BU SORULAR SORULDU -- [12:45] İSTİKBAL BULUŞMALARI İÇİN TÜRKİYE’Yİ GEZİYOR --
Gündem
İRAP-DÜZCE 1. ÇALIŞTAYI YAPILDI

İlki, 14-15 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenen İRAP-Düzce 1. Çalıştay Toplantısının ikincisi gerçekleştirildi. Çalıştayda, Düzce’de tehlikelerin afete dönüşmeden öncerisklerini azaltmak ve afetlere duyarlı olmak amacıyla İl Afet Risk Azaltma Planının (İRAP) hazırlanmasının önemine vurgu yapıldı. Düzce’yi en çok tehdit eden tehlikelerin; 1-Deprem, 2-Sel/Su Baskını, 3-Heyelan, 4-Yangın olduğu dile getirildi.

10.06.2021
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
İRAP-DÜZCE 1. ÇALIŞTAYI YAPILDI

Düzce İl Afet Risk Azaltma Planının (İRAP-Düzce) çalıştayları tamamlandı. 2 program halinde düzenlenen çalıştayın ilki Nisan ayında yapılmıştı. 2. Çalıştayda , Destek Kurulu ile Teknik Çalışma Grubunun katılımıyla Covid-19 tedbirleri kapsamında çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İlk Çalıştayda AFAD  İl Müdürü Ali Kartal, Düzce’de halihazırda bulunan ve gelecekte de olası etkileri beklenen tehlikelerin afetlere dönüşmeden önce risklerini azaltmak ve afete duyarlı/dirençli yerleşimler oluşturmak amacıyla İl Afet Risk Azaltma Planının (İRAP) hazırlanmasının çok önemli olduğunu , daha önce yapılan anketlerde belirlenen ve Düzce’yi  en çok tehdit eden tehlikelerin; 1-Deprem, 2-Sel/Su Baskını, 3-Heyelan, 4-Yangın  olduğunu dile getirmişti

Kartal ayrıca, bu tehlikeler ile ilgili güçlü ve zayıf yönleri, fırsatları ve tehditleri ortaya koyarak senaryolar oluşturmaya çalışacaklarını ve bu senaryolar üzerinden alınması gereken yapısal ve yapısal olmayan tedbirlerin belirleneceğini belirtmişti.

Çalıştayda deprem, yangın, sel ve su taşkını, heyelan konularında uzmanlar tarafından sunumlar yapılmıştı.

Düzce İl Afet Risk Azaltma Planının (İRAP-Düzce) 2. Çalıştayında ise daha önceden belirlenen Amaç/Hedef/Eylemlerin tartışması  Düzce Üniversitesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Mehmet Emin Arslan’ın moderatörlüğünde Destek Kurulu ve Teknik Çalışma Grubunun katılımıyla yapıldı.

Bu haberin seslendirmesi Kod8 Yazılım tarafından yapılmıştır.
Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

DÜĞÜNLERLE İLGİLİ YENİ KARAR
VALİ ALTERNATİF GÜZERGAHLARI İNCELEDİ
İSMETPAŞA SATILIYOR!
15.06.2021 - 16:17
İSMETPAŞA SATILIYOR!
GÜNAL İNCELEMEDE BULUNDU
14.06.2021 - 12:41
GÜNAL İNCELEMEDE BULUNDU
ATAY AKÇAKOCA YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU
AMAÇ SOSYAL DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA
PLAN BÜTÇE KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ