FATİH MARADİT: HİÇ YAKIŞMADI

Küresel Gazeteciler Konseyi Düzce İl Temsilcisi Fatih Melih Maradit, Ak Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun gazeteci Nevzat Cingirt’i hedef alan değerlendirmesini kınadı. Maradit Konsey adına yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

FATİH MARADİT: HİÇ YAKIŞMADI
30.09.2020 - 17:56
5762
0

“AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Sayın Esvet Sarıoğlu hakkındaki gündeme taşınan haber sonrası konuyla ilgili açıklama yapması gerekirken, sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulunarak, haberi yapan meslektaşımız Sayın Nevzat Cingirt’in kızına burs verdiğini açıklamış ve açıklamasında “Kızına burs verirken iyiydik de, şimdi mi kötü olduk” gibi hoş olmayan ifadeler kullanmıştır.

Meslektaşımız Nevzat Cingirt’in yaptığı haber, bugün hemen her gazeteci arkadaşımızın yapabileceği haber türünde olup, içeriğinde herhangi bir tehdit ve hakaret bulunmamaktadır. Yapılan bu haber sonrası siyasetçinin yapması gereken, konuyla ilgili kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklama yapmasıdır.

Bu durumda siyasetçi ya hatasını kabul eder, kamuoyundan özür diler ve gereğini yapar, ya da eğer haberde bir hata varsa o durumda da tekzip yoluna gidebilir.

Ancak Sayın Sarıoğlu’nun yıllar önce meslektaşımızın çocuğuna yaptığı küçük bir desteği gündeme getirerek, hiç de etik olmayan bir yol izlediğini, ne yazık ki üzülerek gördük.

Bu davranışından ötürü kendisini kınıyor ve meslektaşımızdan özür dilemeye davet ediyoruz.

Öte yandan, bu konuda Düzce basınının diğer illere örnek olacak bir şekilde tek yürek olduğunu görmekten duyduğum mutluluğu da, ayrıca ifade etmek isterim. Düzce basını meslektaşlarının yanında olmuş ve burs parasını faiziyle beraber siyasetçiye geri göndermişlerdir. Kendilerini tebrik ederim

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar