YEREL YÖNETİMLER BÖLGE TOPLANTISI BAŞLADI

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı" Balıkesirin Edremit ilçesinde başladı. Düzceden de toplantıya İl Başkanı Mustafa Keskin, Düze Belediye Başkanı Faruk Özlü ve AK Parti İlçe Başkanları katıldı. Toplantıda belediyelerin hükümetten, genel merkezin belediyelerden beklentileri istişare edilecek.

YEREL YÖNETİMLER BÖLGE TOPLANTISI BAŞLADI
18.09.2021 - 21:08
628
0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin başkanlığında 17-19 Eylül tarihleri arasında sürecek  toplantı "Tecrübe Paylaşımı" konulu panelle başladı.

Bölgenin 21 ilini kapsayan Yerel Yönetimler Bölge Toplantısına Düzce'den,  AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Düze Belediye Başkanı Faruk Özlü, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz,  Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç,  İl Ana Kademe, Kadın ve Gençlik Kolları Yerel Yönetimler Başkanları katıldı.

Belediyeler arası tecrübe paylaşımı, belediyelerin merkezi hükümetten beklentileri, genel merkezin belediyelerden beklentilerinin istişare edileceği toplantıya, 21 ilden, 201 belediye başkanı, 21 il başkanı, 21 il yerel yönetimler başkanı, 21 il kadın kolları yerel yönetimler başkanı, 21 il gençlik kolları yerel yönetimler başkanı, 7 büyükşehir meclis başkan vekili, 7 il genel meclis başkanı ve 7 bakan yardımcısı katıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki toplantıda yaptığı konuşmada, pandemi öncesinde yaptıkları bölge toplantısına değindi. Özhaseki, "Bizim siyasetimiz hem yerelde hem genelde eser ve hizmet siyasetidir. Vatandaş onlarla aynı dili konuştuğumuz, eser ürettiğimiz için bizi sevdi ve hala birinci parti yapmaya devam ediyor. 2004’ten ilk girdiğimizden itibaren hep birinci parti olduk. Son seçimde bazı büyükşehirlerin kaybedilmesi bizde bir burukluk oluşturdu ama hala yüzde 45 civarında oy alarak birinci parti olma gururunu yaşayan bizleriz. Hata da yapabiliriz ama o hatalarımızdan çabucak ders alıp, en iyisini yapma gayretiyle çalışıyoruz. " diye konuştu..

AK Partinin siyasetinin eser ve hizmet siyaseti olduğuna değinen Özhaseki, "Biz yolumuza bakacağız. Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyaseti. Yalanlar ve algılar bizden uzak dursun. Onların hepsinin uçucu ve gidici olduğuna inanıyoruz. Yapılan işin, eserin kalıcı olduğuna inanıyoruz. Biz doğru bildiğimiz yolda inşallah çok çalışarak eser bırakmaya devam edeceğiz. Başarının sırrının iki olduğunu hiç kimse unutmasın. Bu iki maddenin hepimizin içinde oturup bağdaş kurması ve hiç çıkmaması gerekiyor. Bir iyi niyet, iyi niyet. Yaptığımız işi severek yapmak. İşin maneviyatına inanarak yapmak. İkincisi de çok çalışmak. Gece gündüz demeden çalışmak. Biz böyle söz verdik. Milletimiz bizi onun için seçti. Bu sözümüze sadık kalacağız. Çalışmaya ve eser üretmeye devam edeceğiz" dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.duzceninsesi.com.tr) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.